Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

pristela
29. máj 2014

@zz134 na modro 😀 😀 😀

zz134
29. máj 2014

@pristela 🙂 som sa normalne zamyslela ze ako na modri ...no za blondinecku som dnes🙂)))

pristela
29. máj 2014

@zz134 😀 😀 😀 to je v pohode , ono ked ich pripecies/alebo ako ich budes roztapat/ tak mozu chytit aj na hnedo aj na cierno 😀 😀 ked na ne zabudnes a zhoria ti 😀

jakelina
29. máj 2014

@zz134 v troubě na plechu

sikag
29. máj 2014

@zz134 ja som to este nerobila 🙂 ale baby urcite poradia. asi v hrnceku v rure

sikag
29. máj 2014

@jakelina no vidis to ma ani nenapadlo ze to mozem roztopit rovno na plechu a nemusim to liat 😀 😀 😀

jakelina
29. máj 2014

@sikag jo, jde to, jenom jsem položila ty bonbony na silikonovou podložku a bylo to 😉

halienka
29. máj 2014

@pristela nevadí, 🙂 skúsim tú ružovú primiešať a uvidíme, teraz večer ju budem robiť, hádam to nejako zmáknem 😉 🙂 aj tak dík 😉

chvapilu
29. máj 2014

ahoj vkládám moje dnešní práci ,špatně se mi to fotilo je to tmavý,děkuju za pochvalu minulého dortu,

sisika
29. máj 2014

@chvapilu tak teda klobuk dolu-ta s bazenom a motorkou je super!

mishulle
29. máj 2014

blbě vyfocený, dortík pro syna po návratu ze školky z přírodě

govinda
29. máj 2014

@sikag ďakujem za link na kvet, ani som nevedela, že nejaký taký existuje 😀 😀 😀 A čo sa týka tej krajky, tak je krásna, ale fúha, dosť drahá teda 😒

aduskatt
29. máj 2014

tak moja dnesna dokoncena, odovzdana, nakoniec som este ja cakala hodinu na nich. 5,5 kg

pristela
29. máj 2014

holky pridavam este dve z víkendu som stale fuc z domu som nestihala pridat a vsak ani niejeco na nich kukat 😀 vsetok výzor podla zelania zienok

mirinecka
29. máj 2014

kočky, prosím prosím čo by ste dali na krstinovú tortu pre dvojročné dievčatko, mňa napadá šatôčky, sviečka a kvet. Keby ste boli také dobré a hodili my nejaké inšpi na cigarety pre 60 ročnú ženu, má trčať cigareta 😒 . A ešte jedny inšpi, dnes som dostala zadanie torta pre deti do škôlky na rozlúčku so škôlkou. Len prosím jednoduchšie lebo ja som neni až taká zručná ako vy 😀 ďakovala

govinda
29. máj 2014

kočky, chystám sa robiť gerbery a doteraz som kvety nerobila, len raz kaly. Našla som aj pekný postup na gerberu na tortyodmamy.sk, ale tam je tá gerbera len placatá, nie je na drôtiku. Ja ju potrebujem capnúť na bok troty, aby sa tam udržala. Ako na to? Či ju urobiť klasickú "capatú" a len pripichúť so špáratkom nejako? 😕
Nemám s tým skúsnosti, poradíte?

muffinka8
29. máj 2014

@govinda takúto som robila ja ale som ju prilepila nabok. Torta má výšku cca 10cm.

adrianai
29. máj 2014

@sikag aky dobry napad,super,dakujem🙂

jakelina
29. máj 2014

@govinda udělej dopředu a nech vyschnout, aby ti držela tvar

govinda
29. máj 2014

@jakelina @muffinka8 jasne, ze urobim dopredu, lebo asi budem skusar a skusat, ci mi to vobec vyjde. Len ma zaujima, ci tam bude drzat, ked ju tam len tak prilepim. Skor som myslela, ze ju tam zapichnem niecim, len neviem ako 😒
@muffinka8 ty si ju tam len nalepila bez drotikov?

jakelina
29. máj 2014

@govinda do toho středu můžeš zezadu zapíchnout párátko a pak zapíchnout do dortu, ale myslím, že když jemně potřeš lepidlem a chvilinku přidržíš, tak to bude držet i bez toho

govinda
29. máj 2014

@jakelina ďakujem, tak dúfam, že to vyjde a bude držať aj bez páratka 🙂

muffinka8
29. máj 2014

@govinda hej, keď bola suchá, tak len som nalepila, žiadne drôtiky. Ono ak budú lupienky tenké tak tým sa aj hmotnosť zmenší.

govinda
29. máj 2014

@jakelina @muffinka8 Ok, ďakujem za všetky vaše odpovede a postrehy 🙂
A myslíte, že si môžem pripraviť kvetinky dopredu cez víkend, keď tortu budem zdobiť vo štvrtok večer?

muffinka8
29. máj 2014

@govinda urcite ano.

lukika
30. máj 2014

@aduskatt no to si teda dobrá. Keď som bola u teba poobede tak si nemala ešte naplnené. Super si to stihla a na tortičke nie je ani vidno že si ponáhlala sa ti podarila

aduskatt
30. máj 2014

@lukika dakujem🙂)) no, robila som, co sa dalo, za zadkom opravar, no proste vcera to bolo o hubu..

lukika
30. máj 2014

prosím potrebujem poradiť. Dávali ste už na mascarpone krém s bielou čoko aj čerstvé jahody namiesto mrazených? Bolo to dobré? A mohla by som dať k čerstvým jahodám mrazené maliny? Alebo radšej mraz. jahody aj mraz. maliny? Díky

jakelina
30. máj 2014

@lukika pokud to rychle sní, můžeš dát i čerstvé, proč by ne.

lukika
30. máj 2014

@jakelina no to je torta pre nás na oslavu len som chcela vedieť či je to dobré alebo či sú lepšie mrazené