Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

vlastulina1
11. apr 2016
Používateľ vlastulina1 je nedôveryhodný
Je možné, že nejde o reálnu osobu, ale o profil alebo viacej profilov vytvorených za účelom propagovať konkrétne výrobky/služby alebo účelovo manipulovať diskusiu. Pozri príspevky od vlastulina1.

@evala777 a co tak tortu v tvare kosielky alebo take nieco?

kasiopeja01
11. apr 2016

@evala777 staci dat do goola torta krst dievcatko,urcite najdes vela krasnych napadov. Mne sa velmi pacia taketo torty s medvedikami 🙂

kasiopeja01
11. apr 2016

@evala777 alebo torticka klasicka okruhla a na nej kosielka a sviecka

dzejnus
11. apr 2016

@stebota a tu coko staci ked budem nanasat,tie mantinely myslim, naa papier na pecenie, videla som na jednom videu ze to ide tiez pekne s tym 😀 ... boze normalne mam stres, ale chcela som uz dakedy takuto vyskusat ze pre nas ale idem na ostro bez skusky rovno na zakazku,tak fajn hh 😉 dakujem 😉

dzejnus
11. apr 2016

@klaudusik7 dakujem .. dufam ano 😀 potom tu dam foto ak sa vydari 😀

mitena
11. apr 2016
kasiopeja01
11. apr 2016

@dzejnus neboj,to das 🙂. Ja by som urobila spodnu,do nej pred potretim vystuze, spajle, slamky alebo co mas. Tie mantinely by som nedavala zatial,kedze precnievaju, mohli by ti zavadziat,ked budes davat tu vrchnu.
Vrchnu cast by som dala na samostatnu podlozku. Ja vyrezavam kruh z kartona o trosku mensi ako torta a obalim ho kuchynskou foliou.ak chces mau ten mantinel taky pekny ako na fotke, staci ak ho tam das ako chocotransfer. Odstrihni celofan (mozno by to slo aj s papierom na pecenie) v sirke a dlzke torty. Rozotri na neho cokoladu,nechaj trosku zatuhnut. Nalep na tortu a aj s papierom supni do chladnicky,kym nebude coko uplne zatuhnuta. Potom daj papier dole a naloz vrchne poschodie na spodne. Ak nahodou pri nakladani poskodis spodne poschodie staci opravit roztopenou coko,alebo schovat ovocim 🙂. A az teraz by som dala mantinel na spodne poschodie a dozdobila ovocim. 🙂

lucinda2307
11. apr 2016

@dzejnus ahoj túto tortu som robila ja 🙂 . Spodnú som vystužila a dala medzipodložku. Vrchnú som si potiahla zvlášť mantinelom samostatne a potom som ju dala na spodnú

kasiopeja01
11. apr 2016

@mitena to je krasna torta. Mozem sa opytat, striekala si to sprejom alebo niecim potierala,ze je to take pekne leskle?

paulinoocka
11. apr 2016

kolko vam baby trvaju spravit take pekne torticky? a tie rozne vyguriky si vyrabate same, ci ako to riesite?

mitena
11. apr 2016

@kasiopeja01 striekam sprejom

jenie123
11. apr 2016

@jakelina dakujem moc krásne..
@kasiopeja01 manželia vedia veru povzbudiť, tiez to poznám 🙂🙂🙂🙂
@evala777 a nejaké zvieratká - macíkov alebo take niečo?

evkafekete
11. apr 2016
Používateľ evkafekete je nedôveryhodný
Je možné, že nejde o reálnu osobu, ale o profil alebo viacej profilov vytvorených za účelom propagovať konkrétne výrobky/služby alebo účelovo manipulovať diskusiu. Pozri príspevky od evkafekete.

no mozete taketo torty robit? ja z niektorych ozaj az nechapem 🙂

kasiopeja01
11. apr 2016

@paulinoocka Zalezi na tom ake. Samotnj torta den,ale zdobenie niekedy aj tyzden :D

katarina51
11. apr 2016

@elamaslakova krááásne

kukulka1
11. apr 2016

@daniela09 ahoj,onedlho ma čaká rybárska tortička tak sa chcem opýtať z čoho si urobila silon na udici,ďakujem za radu.

evala777
12. apr 2016

@jenie123 @kasiopeja01@vlastulina1 , dievčatá ´ďakujem veľmi pekne za rady, niečo z toho poskladám....ďakujem 🙂

stebota
12. apr 2016

Už 3krát pridávam túto tortu a nie a nie 😖 😖

stebota
12. apr 2016

Bola to torta pre môjho brata stále hlce tie klobásky 😀 😀 😀

mitena
12. apr 2016
mitena
12. apr 2016
martinellacka
12. apr 2016

@stebota ten pohar s pivom je brutalny 🙂

zsoja
12. apr 2016

@mitena jee ta je ale chutna 😉

govinda
12. apr 2016

Ahojte dievčatá. Prosím vás, viete mi poradiť? Máte skúsenosti s hmotou Funcakes?

http://www.natortu.sk/farebne-hmoty-a-cokohmoty...

Mne príde veľmi mäkká, čo som ju hmatkala v obchode, neviem, či sa dá s ňou dobre poťahovať, aj keď sa k nej píše, že je na poťahovanie a modelovanie, ale tak nemám s ňou skúsenosti. Ja poťahujem Pasta dama top bežne, túto vôbec nepoznám. Lenže presne túto a ešte jednu farbu si vybrala zákazníčka, presne ten odtieň, že chce toto 😒

erika161
12. apr 2016
Používateľ erika161 je nedôveryhodný
Je možné, že nejde o reálnu osobu, ale o profil alebo viacej profilov vytvorených za účelom propagovať konkrétne výrobky/služby alebo účelovo manipulovať diskusiu. Pozri príspevky od erika161.

babule ake plnky davate vacsinou do tych toriet??

lubkavargova1
12. apr 2016

@govinda ja mam cervenu a ciernu farbu...planujem ich pouzit max na dozdobenie, ale by som potiahla celu tortu, na to odvahu este nemam...zatial to postaci ako lupienky a ostatne serepeticky na tortach

1erika3
12. apr 2016
Používateľ 1erika3 je nedôveryhodný
Je možné, že nejde o reálnu osobu, ale o profil alebo viacej profilov vytvorených za účelom propagovať konkrétne výrobky/služby alebo účelovo manipulovať diskusiu. Pozri príspevky od 1erika3.

@govinda a zafarbit bielu hmotu by sa ti asi nepodarilo na taky odtien aky chce zakaznicka ze?to by bolo asi dost narocne

govinda
12. apr 2016

@lubkavargova1 no veď aj ja sa bojím toho poťahovania s touto hmotou 😒
@1erika3 zákazníčka chce tortu potiahnutú do farieb FC Barcelona, to sú tmavá bordová a tmavá modrá 😒 A presne v tých odtieňoch. Na stránke natortu.sk predávajú set FC Barcelona, kde je oblátka s logom a nejaké ešte malé logá a k tomu po 500 g z oboch farieb, ale bojím sa toho poťahovania z tej hmoty.

daniela09
12. apr 2016

@kukulka1 bol to original silon
rybarsky.od muža. A udica z drôtika

kukulka1
12. apr 2016

@daniela09 ďakujem veľmi pekne!