Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

mamcas
1. okt 2014

Prosim prosim mate nejaky typ ako splnit susede poziadavku na plnku, ze slahacka s bielou cokoladou liznuta vanilkou? Urobila som zaklad na biely parizak a nefim co este potom do toho...moc sladke to bude podla mna...ked damsmotanu bude to blbost? Mascarpone nie...dakujem moc

muffinka8
1. okt 2014

@mamcas Ja robím 2 šľahačky+biela čoko 300g a potom 2 mascarpone a je to jemné, lahodné. Keď chcela vanilku tak si mala dať struk ešte do šľahačky keď sa topila čoko, alebo vanilkovú esenciu.

mamcas
1. okt 2014

@muffinka8 tak to robievam aj ja, ale to nechcu...ked uz to mam zmiesane, teda coko v slahacke roztopenu, nemozem uz tu esenciu dat?

muffinka8
1. okt 2014

@mamcas asi aj hej, nemam skusenost ako to v takej forme zareaguje.

woman04
1. okt 2014

@mamcas jemný tvaroh s vanilkou??..esenciu, podľa mňa,môžeš dať aj do hotového krému,teda ja som pridávala do koláča vždy až na konci ..

abriela
1. okt 2014

@sticker Moj výmysel. Dve plnky alebo jedna svieza ovocna.
PLNKA1-FRUTAFIL: V 0,3 dcl stavy z kompotu, vymiesame 1 praskový puding. Uvarime. Pridame ovocie /dala som ribezle, nakrajane jahody, mixnute cernice/. Privedieme k varu a odstavime. Cukor podla potreby.
PLNKA2- 400ml kyslej smotany, 250 ml rastlinej slahacky, davala som aj bielu cokoladu, ale je to zbytocne, vymiesame, +cukor. Pridala som aj 0,5 sacku crem ole. Plnka bola ako beton.
Svieza ovocna plnka vznikne zmiesanim plnky1 a plnky2.

Nemusis miesat smotany, staci aj kysla 600ml. Plnka je perfis, aj ked vznikla omylom.

ejkula
1. okt 2014

dievčence potrebujem inšpiráciu. Hľadala som aj na nete, no nič mi nepadlo tak do oka 😒 , potrebujem niečo jednoduché pre poľovníka, ale nie klobúky s puškami. Ste moja posledná záchrana , vďaka 😵 .

muffinka8
1. okt 2014

@ejkula túto som robila ja.

ejkula
1. okt 2014

@muffinka8 vďaka skvelý nápad, si zlatá 🙂

evala777
2. okt 2014

ahojte baby, chcem sa opýtať tie čo používate na krajku Magic Dekor, robíte ju presne podľa návodu? t.j. vážite aj vodu? alebo máte nejaké osvedčené triky? Ešte som s nou nerobila a dnes potrebujem urobiť z nej krajku, (moju pôvodnu som nezohnala) 😒 Pri hľadaní na nete som našla min. dva rôzne postupy, tak ktorý je ten správny? ☹
Ďakujem veľmi pekne

dm1
2. okt 2014

@evala777 ja som akurat po 100 rokoch min.tyzden robila krajky a presne podla pomeru na sacku. vazim aj vodu. Je to na 10g prasku 8g vody

evala777
2. okt 2014

@dm1 ďakujem veľmi pekne za rýchlu odpoveď, uvidím čo z toho bude, ešte maličká otázočka, sušíš v rúre alebo len na vzduchu?

dm1
2. okt 2014

@evala777 neni zac ja som s tym minuly tyzden pred polnocou otravovala @pristela :D lebo tiez som nevedela :D. susila som v rure tak na 140° 5 min. ale zalezi od truby skus si na jednej krajke

evala777
2. okt 2014

@dm1 ďakujem veľmi pekne 🙂

sikag
2. okt 2014

@evala777 na 10g krajky nadavkujem 8ml vody striekackou 🙂 zavisi od krajky ale 10g staci tak na 1 alebo skoro jednu krajku. susim pri 100 az 15 min, mam rada ked je tvrdsia, ide pekne z formy a nemas problem ju nacapit na tortu, nevlni sa a pekne drzi tvar. krajka by sa mala susit, nie upiect, tak radsej nizsiu teplotu. na navode je tusim 120. vyskusaj. ak sa ti bude tahat pri vyberani z formy supni naspat na 1-2 min az kym ti nepojde. vyberaz z formy az po miernom vyhladnuti, nie hned za horuca

evala777
2. okt 2014

@sikag ďakujem veľmi pekne 🙂

lucula73
2. okt 2014

baby,akurát som dočítala v tej skupine tortičkárok o želatínovej krajke,veľmi si ju chvália,najbližšie sa chystám skusiť.ak by ste niekto chceli tiež..hodím sem ten link
http://www.tortyodmamy.sme.sk/zelatinova-krajka...
namiesto montany akekolvek sušené mlieko,aj detské.
🙂 🙂

blancagon
2. okt 2014

@lucula73 vyzerá to ľahko a určite najbližšie skúsim.

pristela
2. okt 2014

@evala777 ja robim ako Danka pise @dm1 😉 tych 10g je na taku dlhu jemnu krajku co mam , ta kvetovana mi zhltne az 20 g prasku , vodu vazim , normal nakvapkam z lyzice do prasku ako to mam postavene na vahe. ja krajku robim rychlo rychlo, cize peciem 😀 nic sa jej nestane, davam aj na 150 stupnov 3-4 minuty, pozeram priebezne na nu, vyberam hned hurucu,nieje cas cakat pokial vyhladne 😝 /vyberiem a hned natieram aj druhu várku , cize nic sa nestane ani ked davas hmotu do este horucej silikonky/ nerobim ju ale uplne tvrdu bo potom sa mi lamala ked som ju davala na torty

evala777
2. okt 2014

@pristela dakujem veľmi pekne 🙂

kimina7
2. okt 2014

Ahoj, mam strasne vela WI, no doba spotreby bola do augusta. Mozem to este pouzit v oktobri novembri, ci radsej nie? Mam toho este viac ako 3 kg a deti budu mat narodky. Nic vadné vyzorovo ani chutovo tam nevidim, len sa bojim, aby som niekomu neuskodila. Nemate niekto skusenosti s pouzitim po dobe spotreby? Velmi pekne dakujem.

mysiatkoo
2. okt 2014

@kimina7 daj to detom na hranie miesto plasteliny a na tortu pouzi cerstvu 😉

grasie
3. okt 2014

Včera mali decká tekvicovú párty, tak som ich patrične vypravila 😀
muffín bolo 24, poctivo pomáhali aj pubiši, jeden robil tekvičky, druhý stopky, ja som tieňovala 🙂

PS. inšpiráciu na tortu som našla pred nedávnom práve tu, ďakujem za ňu 🙂

denisak77
3. okt 2014

Dievčatá,pre tento týždeň dopečené.V pondelok 2 svadobné a dnes ďalšie 2 svadobné 😝 .Poviem vám,už som prekvietkovaná a poslednú som robila s balíčkom FLECTORU,lebo som myslela ,že ju ani nedokončím ,tak ma bolí chrbát. ☹ ☹ ☹

mojmacik
3. okt 2014

vcera sa mi sekol parizak....hlava v smutku...este,ze je ten net...nasla som,ze staci 1 PL(mne aj menej postacilo) teplej rozpustenej cery postupne vlievat pri slahani ...lidicky zazraky sa deju ni do 2 tyzdnov ale behom sekundy 🙂 🙂 🙂...ono to fakt v sekunde zacalo fungovat ....jaaaaaj ale som radaaa ...mozno to poznate ale nikde som to tu nepostrehla,tak som sa s vami podelila a pozitivnu skusenost

kvojtanikova
3. okt 2014

ahojte baby potrebujem poradit ci neviete kto v Kosiciach robi SYROVE torty (myslim tym tortu zo syra, korbacikov atd., alebo slanu tortu, potrebujem to surne na buducu sobotu taku tortu a nepoznam nikoho, ak viete, poradte, dakujem

sikag
3. okt 2014

@pristela ja som tusila ze sa to da aj rychlejsie 😀 😀 😀 nabuduce skusam tuto expres verziu 🙂

vulka
3. okt 2014

@janulabj My sme s dcérou robili do škôlky medovníčky.

vulka
3. okt 2014

@laumi Môžem položiť jednu otázku? Zrejme pre vás blbú, ale prečítala som pár desiatok strán a na odpoveď som netrafila. Idem piecť synovi tortu a chce ju mať potiahnutú. Len neviem čím. Raz som skúsila marcipán, ale nebolo to biele. Ako sa volá tá biela hmota(poťahovka?) na vašich tortách. A dá sa to kúpiť aj v nejakom menšom množstve? Ďakujem za odpoveď. Nepekárka -Eva

evala777
3. okt 2014

@mysiatkoo úúúžasnááá s tým vlkom, klobúk dolu 🙂