Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

vinka
21. apr 2009

Cessy chcela som z tých cukríkov.To bol pôvodný plán.Ale Stresmenka sa mi ponúkla tak som potom skúsila K2-ku.Dobre sa tým potahovalo je to pravda. 🙂 No chcem raz skúsit aj cukríky ale neviem kedy sa k tomu dostanem. 🙂

cessy
21. apr 2009

a aku to malo chuť??dobru??ze je to mandlove?? 😕

cessy
21. apr 2009

vinka a z kade si tu hmotu objednavala?? 😕

alionuska
22. apr 2009

Ahoj Cessy a vsetky babenky.
Tak najskor k tej navsteve u dr.Cunderlika v Ba.Vysetrenie dopadlo dobre.babatko ma vsetko co ma mat...to je taky zazrak,baby...videla som do detailu ako otvara pusinku a hybe s rucickami a nozkami...bolo to krasne,take malinke (7mm) a uz aky cloviecik to je! 🙂
Uz som tu o tej K2 pisala.Ze je super,skladuje sa tiez zabalena v sacku...staci v chladnicke,vyborne sa farbí a super sa s nou robi,ale mne osobne nechuti,lebo mandlova prichut mi moc nechuti.A je podla mna dost draha.Ja som ju kupovala v T-FORMAX v Dubnici nad Vahom,ale tam maju vsetko drahe..Chodi po Slovensku aj jeden pan,co robi rozvoz. 😉

cessy
22. apr 2009

ahoj ali....
uz si aj zabudla ake to bolo, ked mas uz doma taku velku slecnu...je to neopisatelny pocit, ked vidis ze v tebe rastie maly cloviecik....a ked pridu prve pohyby... 😵 😵 😵 .....normalne mi to niekedy aj pride na rozum a chyba mi to....a to ocakavanie....to je krasne.... 😅

dakujem ti za info o hmote, lebo by som si ju asi skusila objednat...
to jedno balenie vystaci asi na 1 tortu??

alionuska
22. apr 2009

No jedno balenie je kilo tej hmoty.To by ti na tortu malo stacit. 😉
No nezabudla som na ten pocit,ked ma mala Alenka prvy krat kopla,ked som ju prvy krat videla na uzv mala 8mm...Ale vzdy ma to tak dostane...ja sa z takych veci strasne tesim. 🙂

cessy
22. apr 2009

ali to asi kazda mamicka co tuzobne ocakava svoje babanko....dufam, ze to aj ja este raz zazijem....

uz som si objednala hmotu....som na nu zvedava, v piatok by mi mala dojst.
dnes som skusala robit mysku 😅 , farbila som to tym uhlim.....no katastrofa.....hned ze dam 2 tabletky nech je to teda sede a ono by stacilo uplne len na spic noza 😨 uplne cierne....farbi to teda paradne....potom son to teda este raz skusila. poobede hodim mysku do albumu, zhodnotite... 😉

alionuska
22. apr 2009

Cessy,ja som s tym uhlim nerobila,ale teda dobre vediet! 😀 Uz sa tesim na fotku... 😉

alionuska
22. apr 2009

A kde si si objednavala tu K2?

cessy
22. apr 2009

ale to poslem fotku len mysky.....zatial 😀 😀

objednala som ju tam kde si ty napisala...T.FORMAX potreby na pecenie

idem to stiahnut z fotaku a dam to sem

cessy
22. apr 2009

kukuk 😕 na mys, aby som to mohla zmazat 😕

mimikyky
22. apr 2009

cessy, si šikuľka,myš je super 😉

vinka
22. apr 2009

Cessy vyzerá ako naozaj. 🙂 ksásna myška. 🙂

stresmenka
22. apr 2009

Cessy ja som ti písala, že dávaj po troške toho uhlia 😀 myšk je krásna nemáš niekoho v KE? tam je tá hmota po 5€ ja to tam kupujem teda dávam si kupovať ty si ju za koľko kúpila?

alionuska
22. apr 2009

No teeda,myska vydarena.Nemusis to vymazavat-nemas sa za co hanbit!!! 😉

cessy
22. apr 2009

ahojte....dakujem za pochvali, ale od skutocnejma este veru daleko....ale vazne dakuje....
to je taka predpriprava ......

stresmenka 😀 😀 😀 teraz uz viem ze po troske, ale ja som sa bala ze to bude malo....valcekom som rozdrvila 2 tabletky, zamiesala do vodicky a davala som po kvapkach do cukrikovej hmoty....
hmoty som mala len taku gulicku 5x5 a po tych 2 kvapkach to bolo ako uhlik 😀 😀 😀

cessy
22. apr 2009

K2 som si objednala za 6,14+postovne

kote8
23. apr 2009

Ja som pred dvomi tyzdnami robila krtka a obalen bol v marcipane. ak chcete pozrite do albumu na www.picasaweb.google.sk/rod.Vrabelova torty su v albume oslava

vinka
23. apr 2009

Cessy a kolko je tej K2-ky? 😕 Myslím gramáž čo sisi objednala. 😉

alionuska
23. apr 2009

Vinka,to bude asi kilo tej K2. 🙂

cessy
23. apr 2009

vinka presne ako pise alionuska je to 1kg 😵

cessy
23. apr 2009

kote8 pekny krtko.... 😉

cessy
23. apr 2009

prvy pokus????? 😨

graziela
23. apr 2009

Ahojte babenky, ja sa chystam v sobotu piect torticku mojej 6roc. dcerke, po 2.krat marcipanovu, ale 1.krat v tvare obdlznika... doteraz som robiebala len klasicke okruhle torty, s cokol. polevou...naposledy som robila 1.krat marcipanovu (doma robeny marcipan) ocovi k 60-tke a celkom sa mi vydarila..tusim ju mam aj v albume...No mam tak trosku obavy, ako mam vlastne postupovat...co sa tyka piskotu, zrejme mi treba upiect 2x, vsak? Nemate niekto osvedceny receptik na piskot na tortu, alebo mi staci len nejaky osvedceny z kolaca? Kmotricka mi poradila, ze mi staci upiect tie 2 piskoty, vykrojit si na pozadovany rozmer a tym zvyskom (okrajkami) vlastne vyplnit strednu cast torty, tak bude mat korpus vlastne 3 vrstvy piskoty...aj vy to tak robievate?
A este k tomu marcipanu, ked robite sami doma, aky mate receptik? Ja som ho naposledy aj farbila na modro cukr. farbivom, ine som totizto nenasla, ale to uz nebolo ono, ta hmota sa trosku rozpadavala...
Nemam este premysleny motiv, ale chcela by som len nieco take jednoduche, aby som sa na tom ani moc nenarobila (ved aj tak sa ta parada spapa 😉 )...zrejme len tak prehodim navrch marcipan ako obrus s takymi volnymi okrajmi, skusim kupit nejake kvietky navrch, ozdobim striekackou (smetol+cukor+trosku masla)...
Dakujem za kazdy tip, cukrarocky 🙂

alionuska
23. apr 2009

Graziela,ja som tu ten recept pisala uz dvakrat.Z tych marschmalow cukrikov..Tak sa tu trosku pohrabkaj a najdes to.
Ja robim piskoty na torty,tak isto ako na zakusky...napriklad 5 celych vajec+5 polievkovych lyzic krystaloveho cukru..toto vyslahat na penu a potom pridam 5 pol.lyzic polohrubej muky a trosku prasku do peciva.Ked chcem kakaovy korpus pridam lyzicu kakaa,orechovy orechy a taaak.
Vzdy sa mi krasne upecie.Len to pec pomaly.Teda asi na 180st a potom stis na 150stupnov a dopekaj. 😉
No ak chces upec si korpus na viac krat a neviem co tym presne myslis,ale asi to obkrojene co ti zostane,ze by si dala dostredu...tak mozes,pridaj tam kokos,kakao,krem,rum a mas taku puncovinu,co sa robia z toho tie gule puncove.... 😀 Ja takou hmotou domodelovavam,ked robim nejake zvieratko,alebo taky tvar na aky nemam formu.

Prave som dokoncila krasnu torticku na 70.Ale fotku vam dam do albumu az zajtra,lebo dnes sa mi uz nechce fotit.🙂

cessy
23. apr 2009

ali uz sa tesim na fotku...ja uz premyslam co a ako spravim na tej mysacej

mimikyky
24. apr 2009

aj ja som včera s dcérou piekla,potom odfotím 😉

graziela
24. apr 2009

Ahojte,
Alionuska,
dakujem za odpoved, marschmalow polevu poznam, teda som o nej pocula, ja chcem robit ale klasicky marcipan - sus. mlieko, tuk, cukor...ja receptik jeden mam (na sunarove rezy), len som chcela vediet, ci niekto nema iny, mozno lepsi receptik 😉
A tu strednu vrstvu si dobre pochopila, asi tak nejako to urobim, len si musim vymerat rozmery , aby mi to nejako presne vyslo a nechybalo...Dnes som si bola dokupit farby na marcipan, tak urobim aj nejake ozdobky navrch...juj, poviem vam, uz teraz mam mravencenie v bruchu, ako to dopadne 🙂 drzte palce 🙂

alionuska
24. apr 2009

Ahojte tak vam pridavam tie fotky do albumu...ale nie je to moc velka kvalita,lebo som to fotila telefonom... 😀 😀

graziela
24. apr 2009

Alionuska, kraaaaaaaaaaaaaaaasna torticka, normalne bude skoda ju zjest 😉