Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

mnamuela_aduskatt
8. máj 2013

@nika1985 no veru, ak chces uchovat, kopci, pred tym tam bol na kokosove, po tyzdni som menila za bananove a teraz neviem este, ake dam🙂 mozno PiňaColada🙂

1zaza
8. máj 2013

Ďakujem všetkým za páčitká a pochvaly, ste zlaté 😵
Pridávam ďalšie tortičky

lokalistin
8. máj 2013

@adrika202 ja som mramorak robila raz a tiez mi nebol vlacny preto ho nerobim,ale tym,ze polejes korpus podla mna nebude vlacnejsi bude mokrejsi ja take teda nemusim a s vlacnejsim korpusom sa ale horsie robi,ja mam niektore velmi vlacne,ale tie sa mi uz pri prenasani rozpadavaju,raz som z jedneho robila lokomotivu a myslela som,ze ma porazi ja preto,na take torty hladam radsej trochu menej vlacne korpusy

gumidekmomo
8. máj 2013

@pipka no toto je kraasna torta 😀 😀

pristela
8. máj 2013

@pipka ty tiež sa vyberieš zaseeee nieam ked ja idem na "dovolenku" do Blavy 😝 😀 😀 😀 des a hruuza

@1zaza naadhernee tortusky , Majku som si s dovolenim ulozila je bombova , milujem taketo čiste torticky 😵 😵 😵

svetlo55
8. máj 2013

Pre syna 🙂

eliska22
8. máj 2013

@janula.h no pre dievča, to by som sa inak vyžila, ale pre chlapcov je to ťažšie, urobím len niečo asi jednoduché, krížik mi už schne 😝

amadora
8. máj 2013

ahojte dievčence, joj radosť pozerať tie vaše tortičky 😵 😵 😵
chcem sa poradiť, potrebujem spraviť citónovú plnku do torty. pozerala som viacero receptov a spôsobov... buď z mlieka a zlatého klasu spraviť krém, primiešať šťavu a kôru z citrónov a zmiešať s maslom a cukrom, alebo kašu spraviť z citrónovej šťavy, kôry a vody, cukru a zlatého klasu a zase zmiešať s maslom a cukrom, prípadne spraviť lemond curd a zmiešať s maslom... čo myslíte ktorý postup je ten naj a zároveň vhodný pod poťahovku K2? ďakujem za každú radu...

zuzana92101
8. máj 2013

@svetlo55 podaril...len ten monitor bol dost tazky, som myslela, ze mi tie spajdle nevydrzia (dala som 3). Ale ked to zatuhlo, tak to bolo lepsie... Ale nebavilo ma to 😝 , mam radsej detske, alebo kvietkove torty...

ajka82
8. máj 2013

sesterke som este zredukovala tortu o 600g, kedze som chcela aby bola kniha realnejsia, tak som nedala jeden plat a z neho maju baby toto 😀 tento krat to nie su gulicky 😉

pristela
8. máj 2013

ach holky , 😀 vymodelovala som koňa , ktorý ma dva krát vacsiu hlavu než telo 😀 😀 😀 myslíte , že si to niekto všimne? 😀 😀 😀 😀

lamps
8. máj 2013

@pristela 😀 😀 😀 😀 😀

a tu je moja hasičská ešte ma čakajú dve dvojposchodky 😝

ajka82
8. máj 2013

@pristela no mna tiez caka jeden konik, tak som zvedava ako dopadne... uz mala byt tento vikend neteri, ale kedze sme nesli na oslavu, budem jej ju robit dodatocne... minule ze bola smutna, ze kazdy uz odomna dostal tortu a ona este nie a ze by si prosila s konikom 🙂

pristela
8. máj 2013

@lamps jeeej ten je chutnyyyyyyyyyyyyy 😵 😵 😵 aky ma motor ? a palivo ? 😀 😀 😀

@ajka82 joj no ja konom nejak nerozumiem , bojim sa ich 😀 ale to bude asi tym že ma vysadili prvy krat na takeeeho obra!!! sedlo mal o hlavu vyssie 😕 😕 😕 no a co si ten kon vlastne konica 😀 😀 so mnou robila , to už je na pokračovanie 😀 😀 😀 tak ich neviem ani modelovat ☹ ☹ ☹ ☹ ale ked este nejakych 5ludi objedna odo mna kona už sa snad aj postaviť bude vedieť bo tento dnešny 😀 😀 😀 😀 škoda , že nerobis teraz koňovu tortu 😀 by som ťa skopčila bo vsak ja neviem ako ju ozdobiť ☹ ☹ ☹ ☹

lamps
8. máj 2013

@pristela 😀 😀 😀 😀 😀 ten chodí na vodu, je ekologický a šetrí životné prostredie 😀 😀 😀 😀

vecernicci
8. máj 2013

holky, vy jste tak šikovný 😉 jsem vás polajkovala a jdu se pochlubit, včera nám manža sdělil, že v červenci jedem k moři, že už všechno zařídil, tak ještě musím zhubnout asi 20 kilo do plavek 😝 ale překvapil mě moc mile, to jsem nečekala 😵 😵 😵

ajka82
8. máj 2013

@pristela no ja som si nasla nieco taketo NENI MOJA, JE Z NETU (mozno aj niektorej z vas) 😉 lebo ze jej sa take nieco aj s kvetinkami paci

pristela
8. máj 2013

@lamps a akko si dostala vodu dnu pod potahovku, že ti drži tvar 😕 😕 😀 😀

@vecernicci gratulujeeeeeeeeeem a kam idete ? torticku som si uložila 😀 aj tuto od @ajka82 obe by mohli byt kedze ja mam robit tusin pre 11rocnu beťarku

lamps
8. máj 2013

@pristela 😀 😀 😀 to je výrobné tajomstvo 😀 😀 😀

luciahromadkova
8. máj 2013

@lamps nadherný hasici... 😵 😵 😵

svetlo55
8. máj 2013

@mnamuela_aduskatt tak som po dohode, mám voľnú ruku 😀 😀 😀

vecernicci
8. máj 2013

@pristela no jedem jen do Chorvatska, ale i to potěší 😉

ajka82
8. máj 2013

@pristela ta nasa mala tiez 11 😉

luciahromadkova
8. máj 2013

@nika1985 ta posledna je moja, ak cosi napis ja som to skladala tyzden 😉 podla obrazka, roztrihnuteho obrysu z potahovky som lepila na to casti vyrezane podla obrazka.
Sorry ostatnym za tapetky...

pralinka25
8. máj 2013

@aduskatt @eliska22 @pristela @lokalistin babulky ste mooooooooc mile. dakujem naozaj. tak som rada ze pod mikroskopom tie svoje nestudujem len ja 😀 budem sa na tie svoje kukat so slnecnymi okuliarmi mozno kupim ruzove

no ale tak za to moze aj tato tema lebo tu take skvosty furt pribudaju ze nestacim ukladat 😵 jedna krajsia ako druha

dakujem za povzbudzujuce slova aj pacitka 😵 mooooooooc

luciahromadkova
8. máj 2013

tak tento tyzden bude len toto...manzel ma narodeniny v piatok, lenze zajtra cestujeme na vikendovy pobyt 😵, tak tortu brat so sebou nebudeme...., lebo ved kamion ako povedal manzel nemame 😀 a uz to vidim, aky zas pojdeme nabalený
inak prvykrat som dala puncove rezy vdaka @lawli
s tym cokotransferom su sacherove rezy a polievane polevou a coko rumove rezy, vsetko vydrzi a aj v mraznicke 😉
tak pomaly balim, to naozaj neznasam 😠

luciahromadkova
8. máj 2013

a toto nám rozkvitlo v mini zahrade, ved ja ze kde som videla pivoniu.... 😀 , tak v ruzovom podani na inspiraciu som musela ofotit

luciahromadkova
8. máj 2013

@lamps mna caka smetiarske auto pre drobca k MDD, tak to este mozno ok, ale maly ze maminka aj smetiaky ☹ , tak to netusim ako na ne 😀 , no ale tak mame doma zo 4 smetiarske auta asi 15 hrackarskych smetiakov farebnych roznych, tak budem premyslat.....
chcela by som, aby to bolo nieco take mile ako to tvoje hasicske auto...sa mi moc paci

zsuzsu
8. máj 2013

@amadora ja uz nerobim citronovy krem z maslom ale uvarim si 2 az z torch citronov myslim len stavu a koru , s troskou vody a s cukrom podla chuti. Dam do misky slahacku, mascarpone a ten citronovy sirup zmiesam to a pridam creme Ole 🙂 je to mooooooooc citronove , jemnucke a mnamkove.