Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

mirinecka
5. júl 2013

tak v noci som dobojovala 🙂 nakoniec mramorák ale bledý lebo pôvodný farebný zostal pre nás, parížska s mascarpone, lesná zmes, váha 4,2kg , ďakujem za rady

mirinecka
5. júl 2013

@sisix tak moje pocity z PDT akurát tak na poťahovanie, lebo je dosť mäkká nejdú z nej ani písmenká, ale je dosť masná a ostávajú na poťahu odtlačky rúk, našťastie sa tu minule bavili ako ich zamaskovať tak solamyl pomohol, ani tak super nevytvrdne a teda ani poriadne nedrží tvar torty. Neni taká strašná ale smartflex je number 1. 😀
PDT = mastná, mäkká, zostanú odtlačky, nedrží tvar torty, nedá sa vyhladiť na 100%, jediná výhoda že ma z nej nebolia ruky 😀
Smartflex = pekne drží tvar, tvrdá, lahko sa vyhladí
vidieť na torte, zadok je PDT čiže celulitída 🙂 a gaťky smartflex krásne rovné

ajka82
5. júl 2013

mam nejaky krivy fotak 😠 akosi ukazuje zahladene stopy kde bola torta kriva 😀 🙄 ze streda na obed objednavka, este aj oplatka mi prisla vcera podla zelania zakaznicky 😉 😀

ajka82
5. júl 2013

pocujte babulky, co robite s oplatkou ak sa vam zvlni? 😕 mne nadvihuje ta oplatka pravy spodny roh s bordurou 😠 ked je to vonku a pritlacim, tak sa to vystre , ale neviem ako s tym aby to bolo stale rovno 🙄

pristela
5. júl 2013

Ženy pridávam Rapunzelicu , sice chuderka sa nepodoba 😝 ale nevadí , hlavne že chlapik bol spokojny , aj vianoce mi urobil 😵 a ze som ju stihla urobit , bo kedy ja...... si zacnem modelovat veci dopredu aby stihali vytvrdnut ako sa ma????? 😠 Je to 3D tortucha, mala okolo 35cm na výsku
aaa este pridavam vajka 😀 😀 😀 😀 to pre porovnanie ten oranzovy zltok je kupovane vajko velkosti M z ktorych bezne peciem a tie biiiig som dostala domace , to vam ti bola šupa velkostnáááá 😀 😀

zuziq
5. júl 2013

baby ked robite boky cokoladove na tortu s cim roztapate cokosku?so slahackou, tukom nejakym ci len cistu??

luciahromadkova
5. júl 2013

@florentina naozaj nemusis byt smutna, torta je pekna a tie listky... urcite si to nevsimli, lebo ved mat sladky bonsai- to asi kezdy den nemame...mne sa rozhodne paci
/tiez sa mi stalo, ze som dala topanku naopak... a manzel mi to rano povedal, hold zdobis v noci nie je tak svetlo, unava, chces aby to bolo super, stane sa..., preto mam radsej ked sa este niekedy rano alebo cez den ked sa dam mrknem/
a melon je tiez fajn 😉

luciahromadkova
5. júl 2013

@pristela tak s tymi vajkami to poznam, ja davam L-ka lidlove, teraz mi kamoska doniesla ze domace, ked jej robim tortu- mramorak mi takmer vyliezol z formy a to bezne robim z 8 vajec a korpus tak narastol, ze este ze na vahu nerobim... a rapunzelica je perfektna obdivujem tie tvoje tvaricky...

zuziq
5. júl 2013

baby a este jedna otazka,ked chcem robit cokotransfer tak tu foliu s cokoladou ked budem.prikaldat na tortu mam do davat na tortu potretu kremom a zatuhnutu ci nekremovat tortu vobec??

luciahromadkova
5. júl 2013

@lamps mam este toto

mamina1978
5. júl 2013

@ajka82 krasna torta 😵 , este , ze ja som sa tej mojej motorky , striasla 😅 😅 😅 lebo oni by oblatkove eeee 😝 Ale mne sa paci tato tvoja, super si to nezazivne vyriesila 😵

sisix
5. júl 2013

@mirinecka ok díky za cenné rady

mamina1978
5. júl 2013

@pristela no Zanet................ si neprekonatelnaaaaaa 😵 😵 😵 😵 😵 😵

pralinka25
5. júl 2013

tak pridavam aj ja tu moju karamelovu tragediu 😀 nebyt toho blbeho kremu tak ma bavilo to zdobenie velice moc pretoze predtym som robila dve auta po sebe tak tuto som sa mohla aspon trosku pohrat 🙂

ajka82
5. júl 2013

@mamina1978 dakujem, oni sami chceli oplatku, tymto som robila tie monsterky tiez s obrazkom, no a v stredu mi pani volala s malou dusickou, ze ona ma ani nechcela otravovat, ale ze rodina do nej tlacila, nech skusi, ci by som im este neurobila na tento vikend tortu, najskor ze knihu a nakoniec ze rodina vymyslela, motorku kedze si oslavenec kupil pred nedavnom vysnivanu a ze oni aj zistovali, ze vsak da sa aj vlastny obrazok vytlacit... lenze akosi zabudli, ze dnes je sviatok a dnes by mi to len tak neprislo domov... este ze v oblatkove boli taki ochotni mi ju hned vytlacit a poslat kurierom, aj to len kvoli tomu, ze im kurier meskal, tak mu to stihli nabalit 😅 tak akoze uzasne som sa bavila v stredu 🤐

a mozem ist pokracovat dvomi bezlepkovymi...uz teraz sa mi statocne zle robi so smartom, tak som zvedava co na toto teplo povie WI 😖

pralinka25
5. júl 2013

@pristela mala musela byt uplne v miliontom nebi ked dostala takuto neskutocnu tortu. fakt .... ja nemam slov
uuuuuuuzasna

vlasta80
5. júl 2013

@salonka1981 kráááásna 🙂 🙂

pipka
5. júl 2013

@pristela uz je mi jasneeeeee, ty si najvacsi macher vo svojom obore 😎 😎 😎 😎 😎 😎 😎 😎
normalne sa hanbim popri tebe 😅 🙄 😀 😀

a uz sa dopredu budem pytat, kedy ides pridavat foto, aby som nemala tortu na tej istej strane ako ty 😝 😅 😅 😅 😀 😀 😀 😀 😀 bo to priepastnyyyyy rozdieeeeel, pomooooc 😲 😲 😲 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀

uz by si mala pomaly krotit ten svoj talent 😠 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀

vecernicci
5. júl 2013

@pristela jo holka, z domácích já peču pořád a je to stráááášně znát jak na objemu těsta, tak na barvě, se mě ptali lidi, jestli prý barvím korpusy žlutou barvou 😀 😀 😀 tak to teda nééééé 😠 😉

lussy23
5. júl 2013

@ajka82
@pralinka25
krásne dielka baby
@pristela nádherná torta

jakelina
5. júl 2013

@vecernicci tak to musíš ty vaše slepice strhat, když děláš deset dortů na víkend 😀 😀 😀

simasa
5. júl 2013

Jedna kvetinková...

gumidekmomo
5. júl 2013

@lamps dakujem na ceskom ma nenapadlo pozret 🙂

gumidekmomo
5. júl 2013

ahojte kocky tak pridavam dalsi moj vytvor 🙂) je to pre svokra na zjatrajsiu oslavu 😉

lawli
5. júl 2013

moja včerajšia...prajem krásny víkend kočky 😉

rachel36a
5. júl 2013

aj vám sa stáva že upiecť tortu pre niekoho z najbližšej rodiny nestíhate? pre môjho synátora, večer pečená, dnes plnená a poťahovaná na poslednú chvíľu....ale potešil sa , jeho najobľúbenejšie jedlo na raňajky a večere...

sticker
5. júl 2013

@pristela Že sa nepodobá?! Úúúúúúúúúžasná je 😎 😎 😎 😎 😎 Ani nechcem vidieť keby spravíš takú, čo sa podľa tvojho názoru bude podobať 😅 😝 😀
@lawli Veľmi pekné písmo. Viem, že dosť ľudí tu už vyzvedalo ohľadom písma, ale nemáš náhodou link? 😅

sisix
5. júl 2013

@vecernicci Ahojky, trochu mimo dort. Delala jsme marmeládu z cerneho rybizu za studena. Ono mi to nehoustne. Co s tim. Ja ho dělala jen ovoce a cukr, davas tam ještě něco? Dekuji

lawli
5. júl 2013

@sticker 😀 😀 😀 áno minulý týždeň som odopovedala prene na tú istú otázku ,ale nevadí ,rada odpoviem ešte raz 😉 kuk to je ona http://www.peceniehrou.sk/sk/produkty/lista-c10... a tu ešte malé písmenká http://www.peceniehrou.sk/sk/produkty/lista-c8-... 🙂