Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

nika266
4. sep 2014

Toto ma dorazilo,tie postavy no hrôza

govinda
4. sep 2014

dievčatá, prosím vás, neviete mi náhodou poradiť návod na takú nejakú opicu? A zháňam ešte aj krokodíla, ktorého by som dala na vrch tortičky, také niečo detské.
A prípadne nejaké palmy? 🙂

jakelina
5. sep 2014

@79zuzana krásný ho máš a jak rovný, šikulka 😉

gumidekmomo
5. sep 2014

@mirinecka dakujem sice to znie zlozito ale urcite to take tazke nebude :DD 😉

muffinka8
5. sep 2014

Moja prvá svadobná a asi na dlho aj posledná 😅
Tá fialová nešla dobre vyfotiť, ale to asi poznáte 😅 ... je taká pekná žiarivá, ametystová.

pristela
5. sep 2014

@muffinka8 preco posledna? mas ju naaadhernuuuu, ja milujem taketo "jednoduche" čiste svadobky , bez krajok a blbiniek 😉

79zuzana
5. sep 2014

@jakelina @mysiatkoo ďakujem kočky, dala som sa zlákať na ganache ;)
@muffinka8 krásna jednoduchá, presne môj štýl svadobnej torty 🙂

jakelina
5. sep 2014

@muffinka8 je úžasná, moc se ti povedla

muffinka8
5. sep 2014

@79zuzana @pristela ďakujem 🙂 aj mne sa takéto páčia a aj preto som to vzala 😅 😀 posledná asi preto, lebo teraz máme také blbé obdobie, že z každej strany sa dačo sype a nevieme čo skôr riešiť a na torty nie je čas 😔 a hlavne také kde sú akoby 3 naraz.

jakelina
5. sep 2014

@muffinka8 jakou to máš barvu na ty růže, je fakt krásně fialová 😉

muffinka8
5. sep 2014

@jakelina ďakujem 😵

muffinka8
5. sep 2014

@jakelina hmotu sa mi podarilo nafarbiť len na svetlo fialovo, obyč. wiltonkou a potom som ešte farbila hotové lupene práškovou Ametyst.

eliska22
5. sep 2014

moja dovrzaná torta bohužiaľ, tak som chcela aby bola dokonalá až je úplne že na ......
moja inak posledná objednávka, už neberiem a nepečiem a len som sa v tom utvrdila, že
končím po tejto definitívne. Už len mojim deťom a rodine, tým nebude vadiť ak sa niečo nepodarí 😝
bok torty radšej nebudem dávať, mali tam byť bielkom robené také bodky a akosi sa mi to bielkom nedalo, tak som tam lepila z hmoty tie guličky a vyzerá to desne, snád neveste nepokazím svadbu 🤐

vlasta80
5. sep 2014

jedna pre stolara, skor je taky umelecky drevorezbar...ale musela som dat navrch aj ten nabytok🙂ale pacila sa... 😵

aduskatt
5. sep 2014

ja tento týždeň len jednu

jakelina
5. sep 2014

@eliska22 mně se zdá ten dort super, nic špatného nevidím 😉

jachin
5. sep 2014

@muffinka8 tie ružičky sú nádherné..sú na drôtikoch či nie? 😕

eliska22
5. sep 2014

@jakelina dík si fak zlatá, ale to preto, že som neodfotila ten bok otrasný 😀 😅 a to je to, že som to robila podľa fotky čo mi poslala nevesta a vrch sa podobá ale ten bok och joj, ale som si povedala, že sa nebudem už kvôli tomu nervačiť, sú aj horšie veci v živote a dala som zľavu 😉

miriama11
5. sep 2014
mimcak
5. sep 2014

No baby ja sa hlásim potýždni .Vidno,že skončili prázdniny,lebo sa tu stánky rýchlo plnia a ja mám čo čítať. Ja nič nestíham doma prváčik 😝 a dosť ťaško si zvykáme .Prvý deň na pryvitanie sme šli s plačom, druhý deň preplakal 😢 no včera a dnes ako tak. ☹ Doma sa nejako všetko kazí,práčka vysávač, mikrovlnka,sušič na vlasy 😠 😠 😠 ma ide poraziť. A ešte k tomu dnes ma čakala zubárka,kde som sedela v kresle dve hodiny 😢 , takže teraz ležím. A kvôli tomu som brala iba dve tortičky s tým,že ich musím mať v štvrtok hotové. No a v stredu telefon zákazník čo si chodí pre torty 60km ,že či som nezabudla na torty na sobotu,vtedy mi ťuklo a ja ,že nie,nie, že len nech mi pripomenie čo to malo byť. 😒 😅 😅 😅 Jasné,že som na ne zabudla on mi volal,ked sme boli na víkend ešte začiatkom augusta preč na oslave a ja som nato zabudla práve teraz,ešte že som mu vtedy povedala ,aby sa mi pripomenul,len mohol skôr. 😝 Keby len jednu,ale chcel dve. Takže z dvoch tortičiek boli 4 ,ale všetky som stihla včera v celku sa darilo.ešte som stihla aj kopec dalších vecí. 😝 😝

mimcak
5. sep 2014

o a foto

mimcak
5. sep 2014

@muffinka8 super se ti podarila,je krásna . No a ako drobec v škôlke?

mimcak
5. sep 2014

@mysiatkoo tá je krásna

jakelina
5. sep 2014

@mimcak tak to máš chudě týden blbec. Ať je líp a hlavně malý ať si zvykne 😉

pipka
5. sep 2014

@muffinka8 prekraaasna, cista, jednoducha a elegantna 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵

pipka
5. sep 2014

@mimcak drzim palce, nech sa rychlo zabehnete 😉
ja mam tiez prvacku teraz, ale moja je nejaka oťukana 😅 😅 jej je absolut jedno kde je 😀 😅
este ma sfukla, ze skoro pre nu do druziny chodim 😠 😀 😀 😀 😅 som povedala, sak pockaj moja...sa nastvem a necham ta tam aj spat...a ze nevadi, ze ona by bola rada 😅 😅 😅 😠 😀

no nevytrescem ju 😝 🙄 😅

mam chvalabohu teraz len jednu tortu, a aj to mimoňa, co som uz robila, lebo tiez tu mam frmol....furt len niekde beham, platim, zhanam, nakupujem...tento zaciatok skolskeho roka, to je des 😝 😝 😝 😅

este skola nezacala a uz asi 200€ v pr...li za ucebnice, pomocky, triedne fondy a podobne 🙄 a este len bude rodičko...a tam to bude pokracovat 😝 😝 😝 😅 🙄

jakelina
5. sep 2014

@pipka to znám, já už jenom slyším. Mamííííííííí potřebuji 100, 500 nebo1000 korun na to a to......... a mám husí kůži i na zadku. A to mi ještě nezačali chodit do školy vysokoškoláci, to hned jsou koleje, menza, skripta atd.... V létě jsme byli na dovolené tak akorát doma na zahradě 😝 😝 😝

mamcas
5. sep 2014

@muffinka8 je uplne krasna ta torticka 🙂 ja tiez milujem jednoduche svadobky 🙂
Prosim Ta mozes mi poradit ake mas priemery na nej a pre kolko ludi bola? Dakujem moc

pipka
5. sep 2014

@jakelina napodobne moja 😅 😅 ja " na malte" 😀 😀 🙄 stetka v ruke, a uz som isla...z rebrika a na rebrik...100x za hodinu 😝 😅
ale zas mame kraasne vymalovaneee 😀 😀 😀 😅 😉

sissmiss
5. sep 2014

@jakelina tak som vyplnila medzery medzi platmi zvysnym korpusom a celkom fajn to bolo 😕 Lahsie sa natierala kremom a aj som ho tolko nespotrebovala a hlavne to drzalo lepsie tvar 🙂 Dakujem 😵