Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

hrablica
28. mar 2015

Tento víkend tak pohodovo, narodeninová pre svokru 🙂

gumidekmomo
28. mar 2015

Ahojte pridavam ďalšiu do mojej zbierky

elamaslakova
28. mar 2015

Dievčence pozdravujem vás , ako sa vám darilo ? Mne čo sa dalo , to sa pokazilo , už som myslela , že s tým seknem . Pridávam tie moje výtvory horko ťažko dobojované a idem pozrieť vaše tortičky

elamaslakova
28. mar 2015

No zabudla som pridať fotky , som akási rýchla 😉

timuss
28. mar 2015

@pristela na mrkvovu tortu sa uz davnejsie chystam..recept som nasla na vareche..ale pise sa tam, ze do kremu ide 500 g cukru..aj ty mas taky recept?..a este sa tam pise, ze sa da kludne jest aj bez kremu ( co by bodlo, lebo deti nemozu nic mliecne) ale nizsie v komentaroch sa niekto vyjadril, ze bez cukru/kremu je to bez chuti..hm..tak teraz neviem..tvoj nazor je aky?

nika1985
28. mar 2015

@timuss potri ho dzemikom ja ho robim malej tak menim muku za celozrnnu.Neviem kde mam sice recept akurat idem dorabat tortusu ale urcite tam bol kila cukru nemam ved @pristela ti urcite poradi

elamaslakova
28. mar 2015

@pristela Nádherné tortičky , všetky
@lamps Nádherná tortička , Andrejka aj ja som teraz pri tých posledných mojich tortách mala pocit, ako keby som mala obe ruky ľavé
@evicaka Nádherné tortičky, kufrík úžasný
@mimcak Nádherné tortičky , krstinová nemá chybu

pristela
28. mar 2015

@timuss joj, no ja ked idem robit nejaky recept pohladam vela jeho vartiant a hlavne citam komentare a podla toho sa rozhodujem a aj upravujem recept, doteraz som piekla iny, ted som vyskusala tento, je z receptov lidlackych je tam pod nazvom mrkvovy kolac /nie torta/ a jasne ze si to upravujem, trebars cukru do cesta tam pisali 1 a 1/2pohara a ja som dala len 1/2pohara, tak isto ako mrkvy som dala viac, pridala som aj pomarancovu koru a aj pomarancovu stavu a dala som don menej orechov . No a poleva hore? ved to absolut nemusis davat, ja som ju robila teraz prvy krat , vzdy sme to jedli "hole" a vzdy nam chutil, tam absolut neide o tu polevu on je chutny sam o sebe len si treba najst spravny recept 😉 a poleva aku urobis kolko cukru do nej das je len a len na tebe - ja mam na tejto mascarpone, asi tak za jednu malu lyzicku masla, vanilinovy cukor, praskovy cukor/podla chuti/a pomarancovu stavu, ked tak premyslam mozno ty co pises je cukrova poleva, to je rozdiel 😉

muffinka8
28. mar 2015

Pekný večer prajem.
Ja som sa ten to týždeň inšpirovala autíčkom od @lamps 😅 ďakujem 😵
A druhá je podľa zadania.

sikag
28. mar 2015

@pristela zanetka prosim pripomenies mi este raz ten link kde sa daju kupit tie pekne stencils co pouzivas? skolaboval mi komp a nemam skoro ziadne linky ulozene 😒 dakujeeeem

sikag
28. mar 2015

baby neuverite co sa mi stalo! po dvoch tyzdnoch choroby a "nic nerobenia" som mala konecne plne ruky prace. Torty v pohode, dnes a zajtra odovzdavanie. Dnes je u nas ale taky strasny narazovy vietor.... ako som mala tortu v krabici polozenu vonku na stole, kym sa nalozime do auta, vietor mi ju zhodil celu dole.... 😲 😲 😲 😲 infarkt som dostala. no a neuverite, pozriem dnu a torticka cela, iba jedna hrana trosku stlacena 😝 este stast ie ze ganazujem 😀 😀 😀 😀 mala som to odfotit a publikovat ako odraz kvalitnej prace 😀 😀 😀 😀 tetuske som dala zlavu a bola uplne happy 😀 😀 😀 dufam ze nabuduce nebude chciet tiez padnutu zo stola 😀 😀 😀 😀
vcul idem popozerat vase torticky a oci si vyocit 🙂 uz sa tesim. moje pridam az zajtra, dnes uz nevladzem stahovat fotky 🙂

sikag
28. mar 2015

@muffinka8 ta vesela je prekrasna 🙂

pristela
28. mar 2015

@sikag jooooj andelka ja to tiez nemam ulozene tak netusim , ale skus napisat @dm1 ona nedavno davala take krasne

sikag
28. mar 2015

@lamps hej dufam ze to nemam brat osobne 😀 😀 😀 😀

sikag
28. mar 2015

@pristela naozaj ta hranata nema chybu. no a cokoladova, uzasnaaaa, mnam mnam.
a tu mrkvovu odporucas? tiez sa na nu chystam 🙂 uz teraz mi tecu slinky, mozno na velku noc 🙂

sikag
28. mar 2015

@adrika202 patka je genialna! ako si dosiahla ten kovovy efekt? zlata a cierna? super!

dm1
28. mar 2015

@sikag @pristela tu je ta pristelkina co mam aj ja a maju tam aj ine pekne 🙂 http://www.gastanko.sk/sablony-klasicke/sablony...

lokalistin
28. mar 2015

@elamaslakova ja som tiez tento vikend 2korpusy vyhodila strach a hruza, tiez som si povedala, ze posledny krat peciem na objednavku-no uvidim, kniha je polka makova, polka malinova "doboska" 😉
ovocna bola minuly tyzden
som uplne KO a este jedna ma caka 😋

sikag
28. mar 2015

@jenie123 paradne torticky
@dagmarmustafa sirotky su uplne ako zive, prekrasna torta, aj ostatne ako vzdy super 🙂

adrika202
28. mar 2015

@sikag dakujem 🙂 je strieknuta ciernou a zlatu prachovku som len sypala ako sol zo solnicky 😀 a potom som to rozmazala prstami 🙂

sikag
28. mar 2015

@dm1 jj to je presno ono 🙂 dikes, si super 🙂

lamps
28. mar 2015

@sikag ty čo chceš brať osobne? to moje konštatovanie, že niektoré osoby majú krivé a hrbolaté torty? to nemyslíš vážne, tvoje sú krásne, uhladené a som presvedčená o tom, že aj tá tortuška, čo ti spadla zo stola bola krajšia, ako tie, čo som mala na mysli ja.

chvapilu
29. mar 2015

@lokalistin krásné dotíky ta modrá je airbrush?poprosím od jaké firmy a odstín?já mám blue a strašně světlonkou tato je super,díky,

livia341
29. mar 2015

@lokalistin krasne torticky a chcem sa opytat, ze tie trubicky na ovocnej torte su kde kupovane? A prosim si recept.dakujem.

mimcak
29. mar 2015

@elamaslakova Ďakujem krásne. 🙂

maya30
29. mar 2015

ahojte zienky, aj tento tyzden za mnou, na to ze som bola skoro kazdy den s niektorym s deti u doktora tak celkom fajn 😝 Skusala som peciatkovat, to je ta ruzami, este je to domalovane, ale vysledok je zaujimavy...velmi som sa tesila na panenku Mariu, to je fakt ojedinela tema, len fotit som poriadne nestihla...ostatne su taka klasika 🙂
idem vas v klude popozerat 🙂

maya30
29. mar 2015

@pristela krasne torticky, motorka je uzasna 😵
@adrika202 veeelmi pekneee 😵

maya30
29. mar 2015

@muffinka8 krasne vesele torticky 😵

stebota
29. mar 2015

@pristela nádhera 🙂

stebota
29. mar 2015

@muffinka8 štrašne milé tortičky
ky