Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

pipka
19. aug 2011

@peroli pěkná pěkná pěknááá...ale teda na tu co upiekla jakelina sa nechyta 😅
ale tak zas bola to prvotina, tak co 😝 😉

peroli
19. aug 2011

@pipka a do každé ruky jednu 😀 😀 minimálně 😀

pipka
19. aug 2011

@peroli rozkaz! 😀 tak vezmem v kazdej velkosti a budem vypekat cele kolonie berušiek 😅 😀 😀

peroli
19. aug 2011

@pipka slevněná je ale jen tady tahle a pak myslím že ještě ta o kousek větší... 😉

peroli
19. aug 2011

@pipka co bys s takovou kolonií dělala? 😀 leda vycvičit a vystupovat v cirkusu 😀 😀

pipka
19. aug 2011

@peroli uz si videla niekoho vystupovat v cirkuse s pecenymi beruškami? 😕 😀 😀 😀

skocim do Ikei a pokukam ake maju a za ake ceny, a ak by neboli drahe, kupim, ved misky sa v domacnosti vzdy zidu 😉

peroli
19. aug 2011

@pipka neviděla, ale všechno je jednou poprvý... aspoň bys byla originální 😀 😀 😀

pipka
19. aug 2011

😀 😀 😀

mrka2
19. aug 2011

ahojte, davam foto mojej dnesnej,este mam ihrisko v chladnicke,ale to neviem,ci mi tie branky stuhnu... 😖 nechcu mi zatial stat...

vlada111
20. aug 2011

@jakelina je úúúúžasná 🙂

jakelina
20. aug 2011

@pipka beruška je krásná. 😉

gumkacka1
20. aug 2011

toto je moja tretie torta tento tyzden. smolkov som nerobila ja, to si svagrina kupila v obchode. normalne vas obdivujem, ze dokazete niektore spravit aj 5 tort za tyzden. ja som robila 3 a mam toho plne zuby 🙂 esteze chcel kazdy tu tortu na iny den.

gumkacka1
20. aug 2011
malinovka333
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
gumkacka1
20. aug 2011

@jakelina ta je krasnunka, cim potahujes?

jakelina
20. aug 2011

@malinovka333 je krásná

@gumkacka1 potahuju MMF, ale tady na tu jsem pomíchala s RDI ať to zabarvím.

tica
20. aug 2011

čaute baby zase po dlhom čase sa tu objavujem idem popozerať aspoň na vaše diela kedže šancu prečitať vas nemam...
normalne mam nervy robym tortu auto a vobec sa mi nedarý už včera večer som ju potiahla ale nedarilo sa tak som to nechala na rano že popremyšľam čo s tym spravym ....
malo byť červene no mmf mi extra gelovka zafarbila tak akurat na ružovo... 😠 tak som to dnes farbyla na červeno a asi som to mala nechať tak ale nepačilo sa mi to tak som dala mmf dole a že idem znova potiahnuť no žial mmf sa mi rozpadava tak vobec nemam chuť to spravyť...
zase som to odložila na neskor normalne ma z toho boly hlava 😠 ešte toľko nervov som pri žiadnej torte nemala 😢

mam aj K2 ale neviem či ju mam použiť bojim sa aby sa mi neroztiekla poraďte

jakelina
20. aug 2011

@tica já bych MMF pomíchala s tou K2, aby to šlo obarvit.

tica
20. aug 2011

@jakelina a to može? 😕

dadka212
20. aug 2011

@tica jasné, že sa môže, aj čokoládovú modelínu miešam s pdt 🙂

jakelina
20. aug 2011

@tica můžeš, já jsem tu berušku taky míchala MMF a RDI, aby se to nedrobilo a šlo obarvit. Jestli ti nějaká čistá potahovka bez krému zůstala, tak to přidej k té K2 a dobarvi.

tica
20. aug 2011

@dadka212 @jakelina veľmi pekne vam ďakujem pustim sa dotoho hneď keď ma prejde bolesť hlavy 😠 na to nemate niejaky recept? 😅

jakelina
20. aug 2011

@tica Brufen 😉

tica
20. aug 2011

@jakelina no akurta som si pred prečitanim tvojho príspevku dala tabletku

tica
20. aug 2011

inak baby sa mi zapačila jedna torta a neviem na to prísť ako su urobene tie ornamenty na nej ... neviete mi nahodou poradiť stale pokukujem po tych svadobnych a hľadam niečo

tica
20. aug 2011

baby tak som zmiešala to k2 s mmf a sa mi to trha
ja fakt už neviem kde je problem nedari sa mi

lencza
20. aug 2011

dobré ráno

tak jsem dneska koukala, že od pondělka bude v Lidlu velký výprodej a maj tam být i věci do kuchyně.....jenže samozřejmě já jsem ode dneška na chalupě 😒 tak to vidím na brzký návrat v pondělí ráno a pak zpátky

peroli
20. aug 2011

@tica to bude stopro přes nějakou folii (nebo jak bych to nazvala)
mrkni na tohle video tam hned na začátku jde vidět... jen na téhle dortě co máš obrázek to asi bude větších rozměrů, ne takhle prťavý 😉

https://www.youtube.com/watch?v=cGBchO_LGTU
jakelina
20. aug 2011

@tica nech to chvilku odležet v chladu, mělo by to být dobré.

peroli
20. aug 2011

tohle jsem našla na netu... paní přes tu gumovou dečku natřela krém, sundala a tohle vzniklo