Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

dadka212
9. sep 2011

@yamahafazer krásne tortičky a krajky super 😵

vlada111
9. sep 2011

@daducha kedy ja budem vedieť takéto kvety ☹

vlada111
9. sep 2011

@mizulienka a keby si dala to nátierkové maslo?

vejinka
9. sep 2011

@eliska22 ved je krasna bez masle este krajsia

vlada111
9. sep 2011

@eliska22 u mňa určite bez mašle. Môj muž dizajnér tvrdí, že by tam dal ešte nejaké kontrastné oranžové kvety alebo veľký kvet. Mašla u nás neprešla.

vlada111
9. sep 2011

@mizulienka tie svadobné nás tento týždeň dorážajú ☹ . Tak ja potiahnuť už len jedno poschodie, ale včera to stálo za to. Jeden mramorový sa mi v strede neupiekol a plnka z bielej čokolády nám nechutila, tak som ju vyhodila a miesto bielej som urobila plnku tmavú čoko. Tak dúfam, že výzdoba bude jednoduchšia.

yamahafazer
9. sep 2011

moje dalsie a este mam dalsie dve zajtra
ta ryba ma byt akoze pstruh len to sa tazko farba ladi a to auto to som robila prvy a posledny krat auto uz nerobim to sa strasne zle robilo

katulkaaaaaa
9. sep 2011

@yamahafazer nadherne vsetky 🙂 ta poschodova do fialova je nadherna a auto na to ze sa ti robilo tazko je perfektne,a ryba myslim ze si farbu odhadla 😉

yamahafazer
9. sep 2011

@eliska22 a co si pokazila ved je krasna a mne sa vaic paci bez tej masle ta masla sa mi zda velika

lusil2005
9. sep 2011

@reruna ty si poklad!!! dakujem!

tu je ta moja (teda nie moja) ritka 😀 je to pre kamosku na tridsiadku... volame ju Ket, a je to taka cica, preto to "Ketwoman" :P

zlatat
9. sep 2011

čaute,
@yamahafazer krásne torty, tá čipka je úžasná - ja ju ešte nemám, príde mi to dosť peňazí
Ja mám tento týždeň len jednu tortu - Tweety ... mám kopírovať samu seba 😖 ale aspoň Tweety som dala do inej polohy ako predtým 😀 😀 😀
Zato na budúci týždeň mám 4 torty, z toho dve svadobné, ktoré poputujú až k susedom do Čiech a potom pre kamoškinho dedka historický foťák - a to má byť sacherka - bože, netuším ako sa mi spraví z toho 3D torta 😕 😕 trochu sa toho bojím, že mi to nebude držať a bude sa zle zrezávať a tvarovať 😖
NO a posledná bude kvetinková - júúj tie mám najradšej 😅

zlatat
9. sep 2011

@eliska22 peknučká torta ale tiež mi tam tá mašľa nepasuje, vyzerá to tak rušivo

anjelicek26
9. sep 2011

@mizulienka - ja to davam do mraznicky, asi na hodinku, je to rovnako huste, ako keby to bolo tych 24 hodin v chladnicke, vyberiem, trosku to postoji a vyslaham. A to mascarpone tam uz len lyzickou zamiesam.

gumkacka1
9. sep 2011

babulky, prosim, poradte mi, aku tortu mam urobit mojej babke k 90 ke. Ja uz som zufala, nic ma nenapada.

zlatat
9. sep 2011

@matatara môžem sa ťa opýtať na ten vaječný krém šľahaný nad parou? DObrý je aj bez čokolády? Mám požiadavku na vanilkový nemliečny krém, ale ten podľa mňa nie je moc dobrý, preráža tam chuť margarínu, myslíš, že keby som spravila vaječný, tak by ho tak nebolo cítiť?
A dal by sa odľahčiť s vanilkovým pudingom? To ma len tak napadlo, nikdy som to ešte nerobila

dm1
9. sep 2011

@zlatat ja robim vanilkovy slahany nad parou a davam tam potom aj trochu pravej vanilky je super aj bez cokolady urcite 😉 . Ale s margarinom neporadim bo nedavam ked mi to nechuti

matatara
9. sep 2011

@zlatat je dobrý je aj bez čokolády ,len tam ide potom viac cukru myslím a či tam môže ísť puding no neviem ale ak ho ochutnáš sama uznáš že doň netreba nič dávať a vanilková chuť je dosť ýrazná z vanilkového alebo ak chceš ešte výraznejšiu chuť a vôňu tak trochu lusku... a skúšala som to vymiešať aj s palmarínom nebolo to zlé ale maslo je maslo.. 😉 😉 😉

dm1
9. sep 2011

baby potrebujem poradit pridu pre nu az vecer - neviem mam stale pocit ze je ten vrch prazdny ale zase nechcem to preplacat kedze je ten bok velmi nacancany. Co myslite?

anibas
9. sep 2011

@dm1 a motýliky ?

lawli
9. sep 2011

@dm1 Mne sa ľúbi ja mam rada také jednoduché....alebo ako písala @anibas možno nejaký motýlik 😉

anibas
9. sep 2011

@eliska22 kráásna - ale bez mašle 😉 😉 😉

anibas
9. sep 2011

@eliska22 ak si robila ľalie z MMF - tak preto sa ti polámali

dm1
9. sep 2011

a tu je ta moja opacha velka. az mi srdce trhalo dat tam tie postavicky 😝 . Ale kedze sa nedaju pripevnit su porcelanove a bojim sa aj prevozu kvoli vyske tak im ich dam naspat v krabicke a nech si ich tam daju sami 🤐 . Akoze 2-poschodova torta a ze 11kg 😝 😀. MM ju teraz vezie do Nemsovej tak sa modlim nech to prezije 😨

yamahafazer
9. sep 2011

@dm1 krasna to si sa teda narobila kvetov
ta krstinova je krasna taka jemna ,ale ked chces tak ko ine radia tiez motyliky alebo malinke kvietky

yamahafazer
9. sep 2011

@lusil2005 ten zadok je perfektny 🙂

luci79
9. sep 2011

@lusil2005 nadherna ritka 😵
@dm1 waaaau, klobuk dole...je perfektna 😵
..moja dnesna, pre sestru 🙂 a zajtra ma caka to srdiecko...no uvidime ako sa podari 😝

mima595
9. sep 2011

@dm1 - je krásna ta torta...tie kvetiny su nadherné...ta nevesta sa mi tiež paci, ale ten zenich teda nie

zlatat
9. sep 2011

@matatara dík, veď aj ja používam iba maslo, ale táto má byť nemliečna kôli tomu, že je určená pre alergikov na mlieko, takže tam nemôžem dať ani čokoládu ( lebo ju nemajú radi ) a ani maslo. No veď vyskúšam - vystačí mi dávka zo 6 vajec na 25 cm tortu naplnenú 2x ? CHcú do toho aj maliny

anjelicek26
9. sep 2011

@dm1 - uplne nadherna torticka, ako sa bude krajat? Taky vysoky kusok? Ci po dlzke? Tie kvetiny su uzasne 😵 😵 😵

zlatat
9. sep 2011

@dm1 riadne vysokánske poschodia 😕 to koľko korpusov si dala? Je nádherná