Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

mizulienka
10. sep 2011

dakujem dievcence, ste ozaj zlate, ste mi dvihli naladu 🙂 ona nie,zeby nebola pekna, ale nepodarila sami tak, ako by som chcela, teda, ze nie je ako na obrazku 😒

krasnulka
10. sep 2011

Mamičky, neviete ci dostanem niekde kupit korpus ale takej velkosti, aby som z neho mohla vyrezat tortu-hello kitty o rozmeroch 30 x 20 cm? Moze byt aj kruh ale musel by mat priemer 30 cm. Neviem ci v Tescu alebo niekde inde?

yamahafazer
10. sep 2011

@mizulienka podla mne vyzera krajsie ako na obrazku a co tam take neni ako na obrazku ved je taka ista akurat a krajsia a ma gulicky na vrchu a ine pismena
a zakaznici boli spokojny ked ju videli?

katy1979
10. sep 2011

@mizulienka a mas aj fotku ako mala vyzerat aj ked si myslim ze to je jedno kazda je original nemozu byt rovnake

@krasnulka za tym cas kym budes nahanat korpus ho aj upecies.

anibas
10. sep 2011

@lencza brečtan a list ruže sú za 35 Kč ???? 😨 😨 😨 😨 😨 😨 ty kokos !

lencza
10. sep 2011

@anibas jj, to je tak, to je tak 1,50 euro, když to zhruba přepočtu

petusko
10. sep 2011

@zlatat ten recept je fajn, chutovo vyborny, len sa to zle tvarovalo a to ja som potrebovala iba obdlznik 😒 Zle sa mi to natieralo, lebo mi to opadavalo za nozom 😝
Neviem ci sacherove cesto ma byt take sypke 😅 Mozno som ja niekde urobila chybu, mozno som dlho piekla alebo co. Ale zakaznicka bola spokojna, vraj bola vyborna.

krasnulka
10. sep 2011

@katy1979 nerada peciem korpus, lebo ak upeciem vysoky, nerozkrojim ho pekne rovno a este k tomu nie je na vrchu rovny,ale hrbolaty. Preto ho radsej kupim a mam pekný korpus 🙂

adrianai
10. sep 2011

@pipka ja som mala podobnú dilemu pri torte pre sestrernicu -u nej bola požiadavka hlavne foto na torte a vyšlo z toho toto 😀 ale ja som silný amatér, tak to tak aj ber 😀

krtica11
10. sep 2011

ahojte baby chcem vas poprosiť o radu malemu sme dali upieť tortu z marcipanu a chcela by som odložiť postavičky z nej ako je to najlepšie aby sa nepokazili?Do mraziaka ? Dakujem

ikula2
10. sep 2011

@lencza to su tie pomocky co sme akurat objednavali na MMB cz, len su este o par koruniek lacnejsie, ale fakt baby u nas som toto este nevidela 😝

ikula2
10. sep 2011

@krtica11 hlavne dobre ocistit od kremu ak budu a ked su vyschnute tak dlho vydrzia, ale do mraziaka som este nedavala 😀 , to chces pouzit na nejaku dalsiu prilezitost?

pipka
10. sep 2011

@adrianai vidiiis to je dobreee a jednoducheee 😵 😉
ja som rozmyslala, ze im spravim srdce a rozdelim ho na dve casti ako jing a jang, len biele obyč. a potom len kazdu polku nejak ozdobim, bud kvietkami alebo nejakymi ozdobkami, skratka nieco sup sup, nech sa s tym nemusim dlho piplat 😅 😀

lusil2005
10. sep 2011

@anibas tak ten trabant je uuuplne dokonaly!!!! fakt nadhera!

bianca
10. sep 2011

@mizulienka prosim ta ved je prekrasna.Urcite boli spokojni

@ikula2 zakaznicka bola stale velmi spokojna no mamina nadriadena a tak som robila skoro zadarmo.Teda ak 10 € za 4 kg tortu sa zda niekomu dost tak konec.A stale volala a chcela dalsiu a dalsiu tak som povedala ze som prestala piect lebo inak to neslo...teraz ma novu obat takze...

@lencza co to ja za obchod?Sakris to sa musi objavit az sa ja z CR odstahujem ☹ ale keby to bolov neakej sieti tak poslem muza

lusil2005
10. sep 2011

@lencza tak v tom obchode by som sa inac vyblaznila!!!

lusil2005
10. sep 2011

@mizulienka ty si dorota!!!!! ved je perfektna ta torta! nadherna.

lencza
10. sep 2011

@bianca to byl původně supermarket Julius Meinl, bylo to nějakou dobu zavřený a pak si to pronajali vietnamci a maj tam takovej malej market se vším možným

@lusil2005 no já mít s sebou víc peněz, tak jsem si toho taky koupila víc

lencza
10. sep 2011

@ikula2 jo já si taky objednala od tý paní z MMB a dneska tu najdu takovouhle zásobu, mohla jsem to mít bez poštovnýho, ale ona tam má i nějaký jiný věci

bianca
10. sep 2011

@lencza u nas je miesto Meinlu hruska a vietnamci na poschodi.Musim ho poslat nech popozera

vejinka
10. sep 2011

@adrianai heheh mila torta to jej ten chlapec cisti zuby palcom? 😀

lusil2005
10. sep 2011

pocujte zienky, teraz pisem tej kamaratke co som jej robila na narodeniny ten zadok, ze ako chutila torta... vcera si bola pre nu. a ona mi pise ze ona ju este nenacala, jej je luto ju znicit!!!! ze mozno zajtra ju uz nacne... nezabijem ju???

gumkacka1
10. sep 2011

mozete mi poradit recept na parizsky krem? mala som ho niekde napisany, ale nemozem ho najst.

zlatat
10. sep 2011

@petusko a dala si tú hladkú múku? Lebo ja keď robím s polohrubou, tak vtedy sa mi rozsypávajú

Tu je moja tohotýždňová torta - chceli presne takú akú som už robila ... ale ja neviem robiť presné kópie a ani ma to nebaví 😒 Snáď budú spokojní a bude sa im páčiť

eliska22
10. sep 2011

moja ďalšia po tej svadobnej taká oddychová 😀 😝 už som ju raz robila, ale v iných farbách, ale som ukvietkovaná 😀 a som sa musela smiať, keď si pre ňu prišla mamina aj s dcérkami, tak jeden motýľ bol hneď fuč, malá bola rýchla 😀 a druhá jej dcérka ju začala tiež ozobávať 😀 tak jej mamina nadávala, že ona nech si ozobáva potom svoju keĎ bude mať 😀
boli si hneď ráno aj pre tú svadobnú a páčila sa, tak mi odľahlo 😝

katarinajurikova
10. sep 2011

mamicky uz som dala aj otazku,ale predsa potrebujem do bud.vikendu tortu marcipanovu pre synceka a neskoro som si spomenula:( V Trencine!!!!!

anibas
10. sep 2011

@zlatat budú spokojní - krásna 😵 😵

anibas
10. sep 2011

@eliska22 aká jednoduchá a pritom nádherná 🙂

zlatat
10. sep 2011

@anibas ďakujem

eliska22
10. sep 2011

@anibas díky, od teba pochvala poteší 🙂