Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

aduskatt
4. máj 2012

@alenv no, ked budem mat upecenych 50, budem pytat viac🙂

gumkacka1
4. máj 2012

@aduskatt ??? 😕

alenv
4. máj 2012

@aduskatt no tak já jich taky ještě nemám 50 teprve něco přes 20 jsem v začátcích.. ale zase fakt se snažím si s tím vyhrát..

aduskatt
4. máj 2012

@alenv ja dve🙂)
@gumkacka1 no, ze ked chces sama seba potrapit, tak to ponavliekaj🙂.....ale nemyslela som to zle🙂

aduskatt
4. máj 2012

@alenv teda dve predane, inak 6🙂ostatok sme pojedli doma🙂

gumkacka1
4. máj 2012

@aduskatt no sak prave preto sa pytam, ze ci mi to vlastne pojde alebo znicim cele topanky 🙂 tak radsej len ponalepujem

aduskatt
4. máj 2012

@gumkacka1 ja by sm sa bala, ze potrham snurky🙂

mrka2
4. máj 2012

ahojte, pridavam torticku pre mojho maleho Vilka ku krstinam, krstna mama chcela objednat,tak som jej to zatrhla,ze ja si mojmu synovi upeciem sama 😅 😀 prislo mi dnes babatko,tak som sa vysantila 😀 ale som unavena jak kon 😝 vysla som z cviku.

aduskatt
4. máj 2012

@mrka2 nezda sa, ze si z cviku🙂

florentina
4. máj 2012

@reruna moc díky za odpověď a tvůj čas 😉 Tak jsem to probírala s nevěstou a chtějí prostě ten pribiňáčkový, ale snad to bude ok, na svatbě nebude předem na stole, vyndá se až na krájení, jako aby byl nějaký program...teď přineseme dort, chvilku se pokocháme a hurá dlabat. Upozornila jsem na to, že je v něm šlehačka a je náchylný na skladování. Tak jen aby udržel ty 3patra. Já právě doteď dělala jen máslový nastavovaný kaší a v pohodě, tak jsem trochu nervozní, že to bude premiéra s tímto krémem rovnou do třípatrového dortu🙂

florentina
4. máj 2012

@mailli @dadka212 holky děkuji, tak asi to tak jde, jen si říkám, proč to prostě nemůže mít dno 😀 Ale chápu to u těch ráfků co mají pohyblivý průměr. Právě také váhám, zda koupit dva různé rozměry, či jeden nastavovací ...nemáte s tím zkušenost? Bojím se, aby ten nastavovací nebyl nějaký šunt a držel opravdu v těch různých rozměrech.

florentina
4. máj 2012

@aduskatt já se chystám na třípatrový svatební dort na příští sobotu a bude taky s pribiňáčkovým krémem, tak se modlím aby to udržel a nezkazil se, dám pak vědět jak to dopadlo.

A mimochodem, bude to můj čtvrtý dort v životě a z toho jeden nebyl ani potahovaný. Jako není to na "kšeft", je to pro nej kamarádku, ale i tak se dost bojím, protože to, že jsem nadšenec ještě neznamená, že to dopadne dobře a nerada bych to kamarádce pokazila.....

aduskatt
4. máj 2012

@florentina pokazit sa nepokazi, vydrzi dlho🙂 nam vydrzal 5 dni fajnovucky, to sa nebojim🙂na kseft som mala dva, aj to pre jednu osobu naraz🙂)ale ved do tretice vsetko dobre 🙂 ja sa budem velmi snazit, tiez je pre kamosku

florentina
4. máj 2012

jinak jsem holky objednala Smartflex velvet a chuťově mi to teda přišlo šílené, jako na ozdoby ok, ale potahovat s tím dort bych fakt nechtěla. A taky je to dost tvrdé, to je normální? Taky to před zpracováním nahříváte v mikrovlnce, nebo je to jen o tom, že se musí pořádně zpracovat rukama...?

aduskatt
4. máj 2012

@florentina ja som mala zatial SF flower.........takze s velvetom ti neporadim

peroli
4. máj 2012

@alenv nedovedu vůůůbec odhadnout ale střelím od oka.. tak cca 350-400 za jednu (tu půlku..) 😉

ajka82
4. máj 2012

@florentina ja robim s velvetom...aj potahujem aj ozdoby, figurky modelujem a uplne v pohode 😉 pokial len maly kusok, tak mi staci prepracovat v ruke, ak vacsi kus farbim na potahovanie, tak si ho trosku nahrejem(8-10sec) v mikre aby som sa dlho s tym netrapila, lahsie sa to prepracuje

florentina
4. máj 2012

@ajka82 @aduskatt děkuji
@aduskatt tuším pristela tu psala nedávno, že mezi smartlex flower a velvet není velký rozdíl v vlastnostech a práci s nimi a používá na vše velvet.../snad jsem nepopletla pisatelku/.

aduskatt
4. máj 2012

@florentina ja zasa flower🙂))

florentina
4. máj 2012

@aduskatt no já chci časem vyzkoušet různé hmoty i doma dělané,ale asi to bude jen na ozdoby. Protože když se s někým bavím o dortech a bavíme se třeba, že by také chtěli, tak všichni chtějí na potah jen pravý marcipán. A nedivím se, mě prostě taky chutná. Jako jsou lidi co potahovky nemusí žádné a slupují je, tak pak je to určo jedno. Zatím mohu porovnat jen ty pravé marcipány. V eshopech je víc nabídek. Koupila jsem chválený marcipán s poměrem 1:3 (mandle: cukr), je lepší na zpracování /tolik se nelpí/, ale už ten je na mě moc sladký, cítím v tom hodně ten cukr. Pak jsem koupila ještě s poměrem 1:1, ten je dražší, i když ten poměr mi na něm není jasný /neb na balení je napsáno 1:1, ale obsah mandlí 30%, tak nevím, co je jako ten zbytek..../, ale chuťově je opravdu luxusní. Jako jestli se mi to časem nějak rozjede a začnu dělat víc dortů pro známé, tak určitě cena nebude za kilo, ale prostě dle toho co kdo bude chtít, protože pak je v ceně těch surovin velký rozdíl.

katy1979
4. máj 2012

no baby ja mam po dlhom case znova WI a prvykrat v zivote sa modlim aby mi nezliezla potahovka. strasne je makka. normalne mam technicku prestavku co som tortu musela supnut do chladniky lebo to lepi. tak dufam ze to stuhne a vyschne. Vsak v zivote takato nebola a v pondelok kupujem znova smartflex vsak s tymto sa neda robit. nedokazem vykrojit pismenko co predtym vzdy islo.
ak to zlezie tak ma picne

pristela
4. máj 2012

@florentina
@aduskatt néé, holky , ja to nebola 😅 ja pouzivam na vsetko len mmf , aj na kvety, postavicky aj potah- mne sa absolut neoplatia kupovane potahovky , peciem velmi malo a aj ked som mala pravy marcipan aj ten malokto s tortou zjedol, tiez sa vyhadzoval ☹

woman04
5. máj 2012

@mrka2 krásna..nech máte peknú sviatočnú nedeľu 🙂 ..a skvelý dátum narodenia,tiež som 4.4. 😀

florentina
5. máj 2012

@pristela promiň, tak to jsem to popletla....já měla za to, že jsi to byla ty, ale ten obsah si pamatuji dobře, to tu někdo opravdu psal🙂...no a jasné, pokud někdo vyhazuje potah, tak jediná dobrá varianta je ta nejlevnější🙂

marci2305
5. máj 2012

@mrka2 Veľmi krásna tortička..Taká ukľudňujúca.. 😉 😉

marci2305
5. máj 2012

@alenv 30 Eur minimálne za ten úžasný dortík... 😉 Ty máš fakt vždy prepracované torty. Už len za tú robotu by som brala viac pre seba.. 😀 Fakt, každý kus torty, ktorý urobíš je krááááásny 😝

marci2305
5. máj 2012

@mailli A čo si mala za novú hmotu....?

lamps
5. máj 2012

@katy1979 ja som si WI kúpila len raz - malé vedierko, lebo som potrebovala čiernu poťahovku. A robilo sa mi s ním hrozne, nenormálne sa lepila a nedržala tvar. Odvtedy ju nechcem ani vidieť.

alenv
5. máj 2012

@marci2305 díky moc.. já vím, že tady to dokážete ohodnotit 😀 ale fakt trošku přitvrdím 😅

alenv
5. máj 2012

@peroli řekla jsem si 750 jinak si říkám 600, ale někdy i víc podle toho jak mi to dá práci 😔