Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

michaela3011
20. júl 2015

@stebota vsak to 😀 kto by to bol cakal??? ja urcite nie 😀 myslim a dufam, ze toto uz bola posledna objednavka pri ktorej som sa musela chytat za hlavu... no vlastne som optimista... tyyyych este len bude 😀 😀 😀 a dakujem 😵

dush
20. júl 2015
dzanka1
20. júl 2015

Prosím o radu, kde zohnať takúto formičku "dámy" ako na prvej alebo druhej fotke. ďakujem za pomoc 🙂

jakelina
20. júl 2015

@dzanka1 Aliexpres

luciahromadkova
20. júl 2015

dievčatá prosím nemáte niekto uložené nejake inspirácie na tortu s levandulou (zadanie svadobná s levandulou), dakovala

nika1985
20. júl 2015

@gumkacka1 ahoj jasne pod kazde poschodie kartonovu podlozku tu tenku zlatu a vystuzit slamkami plus spajdla len si to poriadne potlac az po podlozku a ja pri 3poschodovych davam aj stredovu tyc pre istotu.

nika1985
20. júl 2015

@dzanka1 ebay,aliexpress

akzuzs
20. júl 2015

@ali223 mešec a do toho cukríky? TAKúTO SOM robila synovi pred 2rokmi

akzuzs
20. júl 2015

@gumkacka1 Ja dávam kartón obalený papierom pod torty. Pod každé poschodie dávam špajchle so slamkou . V pohode ti to vydrží trojposchodovú. Pod prvé poschodie dávam cca 8 slamiek so špajchlou a pod druhé poschodie 5. Stredovú tyč nedávam a moje trojposchodové majú cca 13-15kg

akzuzs
20. júl 2015

Ahojte tortárky, po dlhšom čase pridávam moje. Prerábali sme byt a bolo tu nás divoké tak som nemala kedy piecť. Ta len tak po skromne za posledné dva týždne

akzuzs
20. júl 2015

Ahááá fotku

gumkacka1
20. júl 2015

@nika1985 a do tych podloziek si narobis niecim otvory?

nika1985
20. júl 2015

@gumkacka1 na tu stredovu tyc ano

gumkacka1
20. júl 2015

@nika1985 no a tie slamky zapichujes vzdy len do jedneho poschodia?

nika1985
20. júl 2015

@gumkacka1 ano aby ti drzali to poschodie nad tym

luciahromadkova
20. júl 2015

@elamaslakova dakovala, toto poznam, len ci niekto nema nahodou ulozene cosi 😉

Hladam nieco jednoduche, torta nema byt cokoladova- aj kvoli prevozu a vystaveniu v lete.... a nemoze to byt ani naha obschla by a uplne nacerstvo by som to nedala, kedze aj ja som pozvana na svadbu...
a hlavne levandula mi v zahrade kvitne teraz o mesiac uz bude odkvitnuta.... 😒 tak sa na drotikujem.
Tazke je to v tom, ze toto nebude klasicka svadba, hlavne nepovedali co si praju a nepraju akurat nevesta povedala, ze sa jej paci levandula...A teda co je uplne narocne vobec neviem aky styl svadby a uprava prostredia a stolov, tak mam obavy aby to nebolo uplne mimo.

Ďakujem aj tak. 🙂

makina78
20. júl 2015

@luciahromadkova ahoj, u mna v albume najdes jednu s levandulou... pouzita airbrush, malba a kvetinky boli robene klasickou polevou na medovnicky, len som mala narobene asi 3 odtiene aby to bolo plasticke

mimcak
21. júl 2015

@nika1985 Prosím ťa ked dávaš stredovú tyč na 3poschodku,odkial zháňaš takú dlhú ,čo tam dávaš. Asi sa pýtam ako blbec. 😅

sikag
21. júl 2015

@luciahromadkova levandula sa lahko robi, tam nebudes vela drotikovat, je to lepena kvetinka. tusim mam aj niekde postup. pohladam?

luciahromadkova
21. júl 2015

@makina78
@sikag ďakujem pekne dievčatá

sikag
21. júl 2015

@makina78 ty si robila aj vitraz, ako ti to islo? pekna torta

sikag
21. júl 2015

@grasie prekrasna je!

sikag
21. júl 2015

@79zuzana a to si davala maslovy krem na tie cupcaky? netopili sa tie ozdoby?

sikag
21. júl 2015

@adrika202 sovicka je paradna! aj svadobka sa mi velmi paci 🙂

sikag
21. júl 2015

@lamps uuuu nove kviekty 🙂 najprv som ani nespoznala rukopis kym som nezbadala postavicky 🙂 a gratulujem k drahomirovi 🙂

nika1985
21. júl 2015

@mimcak mam take babusove tycky ani neviem odkial dociahne mi tak 2-3cm cez to vrchne ja nemam moc vysoke torty teda neviem ako ale plnim 2x maju cca 9-10cm zalezi samozrejme aka plnka.

79zuzana
21. júl 2015

@sikag to bol cream cheese... este horsie, na maslovovm by sa netopili. Toto bolo maslo, cream cheese - philadelphia a praskovy cukor... take si zelali. Hrozne sa to topilo, tak hned ako som dala krem na cupcakes, tak som ich dala do chladnicky a az rano som na ne dala stvrdnute ozdoby. Potahovku som pred vykrajovanim zmiesala s tylo powder, aby to bolo tuhe. V podstate som ozdoby dala az tesne pred tym ako som ich niesla na tu oslavu.

jakelina
21. júl 2015

@mimcak takové tyčky se dají koupit v Obi, Hornbachu a nebo i v zahradnictvích. Vážou se k tomu kytky. 😉