Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

evala777
25. nov 2013

pekný večer prajem, krááásne tortičky ste popridávali...tak sa pripojím skromne aj ja so svojími...farby sú o ničom lebo som to fotila v noci... 😒

luciahromadkova
25. nov 2013

pridavam vikendovku adventnu na navstevu, s tortou sme cestovali cca 115 km, takze odniesli to pismenka... a nestihla som doma uz vyfotit, kedze som robila, este zakusok crema caffe z casopisu torty snov na oslavu a nestihala som ani vyfotit a az bol zjedeny 😀..

takze adventna torta...

luciahromadkova
25. nov 2013

dievcata este ako na cokotransfer, robila som v piatok zakusok, chcela som dat na vrch coko transfer... spravila som podla receptu coko a slahacka v pomere 150 g a 150 ml a kvapka oleja, tak ako v recepte napisane....poliala som zakusok touto coko a polozila som na vrch cokotransfer, dala do chladnicky.... ba dalsi den, sa mi ten coko transfer neodtlacil a ani ta coko neztuhla...skratka na maslu... tak som to strhla a potom len vyliala touto coko a to ztuhlo za chvilku.... (podotykam, ze ani povodne coko nebola prilis horuca, skusala som prstom...)kde som asi spravila chybu? a ako to robite vy, ak chcete dat cokotransfer na vrch torty alebo na zakusok....? (podotykam, ze mantinely z cokotransferu mi vysli, ked som robila uz davnejsie boky torty...)dakujem

mia1111
25. nov 2013

@luciahromadkova - nemôže to byť práve tou šľahačkou? Ja som čokotransfer dávala len na čoko+cera 😕 . Viem, že závisí od pomeru, ale zvyčajne keď sa mieša čoko+šľahačka, tak táto poleva nestuhne, ale zasa super sa krája.

mia1111
25. nov 2013

jáááááj, babulky, úžasné tortičky ste zasa vytvorili 😵 😵 😵, nejdem menovať všetky, lebo by mi nestačila polovica strany 😀, ale fakt šikulky ste všetky 😉
@vlada111 - no si ma zasa dostala 😵 😵 😵 , náááádherné tortičky, juuuuuj 😵 😵 😵
@maya30 - krásne tortičky, no tá žabičková nemá chybu, bohovskáááááá je 😵 😵 😵
@jakelina - perfektné všetky, klobúk dole, si mala teda riadne akčný víkend, dúfam, že drobcovi je už lepšie...
@pristela - ako vždy super 😉

mysiatkoo
25. nov 2013

@luciahromadkova Luci nemas tam moc vysoky pomer slahacky? ja by som nedala tolko, prave preto, ze by som sa bala ci to stuhne... neviem, cokotransfer som robila pradavno a s cistou coko...

btw.... nemate niekto v hlave ceny za 500g tvaroh z lidla a to ich kakao? pls... ja si to vobec nepamatam a na webe neviem tuto info najst 😒

mamcas
25. nov 2013

@mysiatkoo tvaroh 1,29 a kakao do eura, aleto neviem presne. Zda sa mi 0,99 e.

mysiatkoo
25. nov 2013

@mamcas dakovalaaaaaaa!

zz134
25. nov 2013

babula robila som tu gastanovu tortu a neviem, asi mam ine chute ale mne vobec nesmakuje...ale zato susedom brutalne...

luciahromadkova
25. nov 2013

@mysiatkoo dakujem asi to bude tou slahackou.... nabuduce asi fakt len cista coko a trocha tuku.... lebo davnejsie mi ten cokotransfer vysiel len z coko a tuku... ale ja som chcela skusit taky zakusok z casopisu torty snov (crema caffe) a tam, ze treba urobit coko polevu zo slahacky a coko (pomer 150 a 150), tak uz asi tu bola chyba... na cokotransfer asi nie cokoganache ale len coko a tuk.... 😉

luciahromadkova
25. nov 2013

@zz134 ja som vzdy tento korpus striedala, ze vrchny plat a spodny normal svetly a stred gastanovy.... tak mi to chutilo viac ako cely gastanovy... ale u nas v rodine niektorým chutil aj len tak samotne...

mysiatkoo
25. nov 2013

@luciahromadkova ja si myslim, ze s ganache by to slo, ale nie v pomere 1:1... ale vyskusane nemam 😝

luciahromadkova
25. nov 2013

@mia1111 ano presne si to vystihla.... lebo mi zostalo trocha tej zmesi slahacka a coko v hrnceku, tak som nanovo, ked som to strhla dala viac coko, ta mi stuhla samozrejme uz bez cokotransferu len samotne a dobre sa mi to krajalo, ani sa to nelamalo.... ale na cokotransfer bez slahacky len coko a cera...

luciahromadkova
25. nov 2013

@mysiatkoo ano urcite to skusim ale len dat tak 1-2 PL tej slahacky a viac coko a ten tuk...., ale inak fajn poznatok, ze sa to s tou slahackou v tomto pomere /150 a 150/ dobre krajalo.... a nic sa nelamalo.... takze ako vrch len poleva super ale nie na cokotransfer....

rapunzel1
25. nov 2013

@brunila ďakujem tebe i ostatným babám za milé slová a páčitka na medovníčky aj tortičky. Ja mám totiž takú povahu, že čo urobím ja sa mi nikdy nezdá pekné, ale čo urobí niekto iný sa mi páči neskutočne. Som proste ako malé dieťa .... 🙂

levandulka3
25. nov 2013

@maya30 veľľľľľmi pekne dakujem

brunila
25. nov 2013

Přidám také nějaké dortíky,doufám,že jsem žádný z nich sem ještě nevkládala.Nejsou tak hezké jako ty vaše,takže se tak trochu zdráhám je sem vkládat 😅

brunila
25. nov 2013
muffinka8
25. nov 2013

@brunila perfektné sú všetky 🙂 a tá posledná Pepa nemá chybu 🙂

luciahromadkova
25. nov 2013

@muffinka8 Katka, vsetko najlepsie k dnesnym meninam 🙂 a aj ostatnym tu pisucim Katkam

muffinka8
25. nov 2013

@mysiatkoo ja tvaroh na pribinák kupujem vo vaničke odtučnený za 0,55€ za 250g ... je jemný ako nátierka

muffinka8
25. nov 2013

@luciahromadkova jééj 🙂 ďakujem

lucula73
25. nov 2013

@luciahromadkova ano,tej šľahačky si tam mala veľa..........a vobec,ten pomer je výborný ako poleva na tortu,super s to krája a neláme..........na transfer iba čokoláda a trochu cery,ja dávam cery tak od oka,kúsok 😉

luciahromadkova
25. nov 2013

@lucula73 dakujem pekne, uz budem vediet ako.... 😉

h2
25. nov 2013

@brunila Ahoj, absolútne nechápem, čo si myslela tým, že nie sú tak pekné... Jedine, že by boli ešte krajšie! 🙂

mysiatkoo
25. nov 2013

@muffinka8 ja som nejak automaticky volila ten lidlovy, lebo mi xuti... a nieco ma donutilo preratavat ceny, cim som sa dostala do stadia, ze prudko intenzivne zvazujem dalsie pecenie pre inyx..december este dopeciem co mam naobjednavane a mozno skoncim skor ako som povodne planovala...

jo... a vsetko naj k meninam!

mrka2
25. nov 2013

@brunila super su vsetky, nezdrahaj sa 😉 nemas preco!

lenuliatko
25. nov 2013

Ahojte, neviete, či v KE nie je nejaký kamenný obchod s cukrárskymi pomôckami? Potrebujem K2 a nejaké farby, tak som myslela, že ušetrím na poštovnom. Googlim, ale nič moc. Ďakujem 🙂

vlada111
25. nov 2013

@dagmarmustafa veď je čo chváliť 🙂

muffinka8
25. nov 2013

@lenuliatko Pekaren Juno na Terase a Furci.

@mysiatkoo vdaka 🙂 aj tento tvaroh je z lidla, v birlej vanicke a na vrchu zeleny pruh, som s mim spokojna lebo ho nie je velmi citit a plnka chuti aj ludom co nemaju radi tvaroh.