Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

jenie123
22. mar 2015

@maya30 ten kamión je neskutočný.. 🙂
@pristela kraaaasne 🙂

jenie123
22. mar 2015

@adrika202 krásne všetky.. 🙂🙂

adrika202
23. mar 2015

@jenie123 ďakujem krásne 🙂tvoje su tiež krasne,a ten počet 😎 🙂

jenie123
23. mar 2015

@adrika202 ďakujem.. Dinosaurom som sa trosku od teba inšpirovala.. 🙂🙂 a opäť ak ti to nevadí si poziciam masu s medveďom.. 🙂🙂🙂

antenka1
23. mar 2015

@pristela peifektne tortuse. prosim ta, z coho mas tie frozenky na prvej foto? Ako ti to tam drzi? Dakujem

adrika202
23. mar 2015

@jenie123 spokojne 🙂 vobecmi to nevadí ,naopak teší ma to že som pre niekoho inšpiráciou 🙂 pani chcela masu a ze dcéra ma najradšej cast s lizatkami a podmienka bola ze nie klasika masa so zelenym podkladom 🙂 bola spokojnaaa a to ,a teší 🙂

jenie123
23. mar 2015

@adrika202 super Dakujem.. 🙂🙂 tu človek natrafí na take úžasne torticky a potom sa neinspiruj.. 🙂

pristela
23. mar 2015

Holky dakujem za pacitka aj pismenkaaaa 😵 😵 😵 😵 😵 😵

@antenka1 baby su vytlacene na jedlu oplatku a prilepene na smartflex velvet 😉

mimcak
23. mar 2015

@pristela ked jedlu oplatku prilepíš na smart potom ti drží tvar? Lebo ja som minule robila tak toho dinosaura pre syna najprv stál,nechala som vytvrdnúť,ale na druhý deň už na torte v chladničke klesal ,ako normálne to prestalo držať,našťastie bola torta pre nás,ale do budúcna čo ak niekto bude chcieť.

pristela
23. mar 2015

@mimcak smart v chladnicke klesal ???? ved to je nemozne 😕 😕 v chladnicke je zima 😀 a teda automticky tam smart tvrdne v akejkolvek podobe, jedine ze by si to mala blizo zadnej stene chladnicky a mala ju orosenu , tak tam ti to mohlo chytit vlhkost a zmaknut inak neexist 😕
ja tak robim strasne vela veci, ved aj cisla co stoja na torte robim tak , jasne dnu dam spajdlu aby sa to dalo zapichnut do torty

mimcak
23. mar 2015

@pristela No vážne normálne sa ohol nie moc,ale bolo to vidno,ale ked som tortu vybrala von,že chvílu bola na stole tak sa ohol dosť. Alebo,žeby bol málo vytvrdnutý,alebo vysoký? Neviem tiež som nechápala.

maya30
23. mar 2015

@dagmarmustafa krasne torticky no a tie sirotky fantaazia 😵

pristela
23. mar 2015

@mimcak ja si myslim ze ti navlhol v chladnicke, ine to isto iste nemoze byt, bo aj ked nemas tu zadnu stranu chladnicky mokru, tak aj tak to moze potahovkam vadit, chladi to tam viac a ak sa dostane potah pod bod trebars +4stupne uz mu to neprospieva a vlhne a nemusis mat ani mokru tu stenu ako pisem / aspon ja to mam u sebe tak odskusane
inak ja nemam nikdy nic vytvrdnute uplne na kamen 😅

mimcak
24. mar 2015

@pristela asi to bude tým 😒 . Však to sa ja čudojem stále ako to tebe všetko drží ,ked ty modeluješ popri torte.Neviem či čaruješ,alebo čo??? 😀 😀 😀

petrake
24. mar 2015

baby moja otazka nie o marcipanovych tortach ale verim, ze mi niektora z vas poradi. kupila som si strojcek na pecivo, akosi sa mi ale cesto po vytlaceni odlepi z papiera na pecenie a ostane prilepene na dielci strojceka, ktoreho tvar robim. viete mi poradit kde robim chybu? dakujeeeeeeeeeeeem

79zuzana
24. mar 2015

@petrake aj mne to robilo, tak som ich vytlacala priamo na suchy plech. skus tak aj ty. ono sa to neprilepilo o plech po peceni, kedze cesto je mastne.

79zuzana
24. mar 2015

MOja vcerajsia torticka. Prvykrat som skusala krajku, mala som ten prasok doma uz pol roka a hrozne som sa toho obavala, teraz uz nechapem preco, ved to sa s tym super robi 🙂 Akurat, ze sa mi tam porobili vzduchove bublinky, asi som mala tu hmotu najprv trosku postat a az tak stym pracovat... ale kto by na to mal cas ;)

grasie
24. mar 2015

@ludkas31 jééj aká milá tortička, úplne super farby 😵 a neni zač 🙂

pristela
24. mar 2015

@mimcak 😀 😀 😀 isto necarujem, len mam v miestnosti kde modelujem chladnejsie, este by sa dalo tvrdit, ze som chladna 😀 😀 😀 😀 😀

minulin
24. mar 2015

Ahojte, viem, ze asi to sem nepatri - aj ked mozno ano 🙂 Prosim vas poznate tento e-shop? Kupujete tam niektora nieco na pecenie? Potrebujem vediet, ci je to kvalitka, lebo mi to pride moc lacne... Dakujem za odpovede... http://www.zasielkovyobchod.sk/

haannka
24. mar 2015

@minulin ano kupovala a je to take ako v hociktorom obchode....ja som spokojna...

jakl34
24. mar 2015

Ahoj, poradite mi prosim? Chtela bych udelat dort v morskou pannou. Barbie s ploutvi z roll dekor icingu, vlny asi z zelatiny? Jdou tyhle dve hmoty k sobe? Nekde jsem cetla, ze se icing musi potrit cokoladou, aby pod zelatinou netekl? Poradite? Pripadne jiny postup na vlny... Diky (Omlouvam se za znamenka, mam spatnou klavesnici)

jakl34
24. mar 2015

@abriela Jak jsi prosim delala vodu kolem ryby (foto 21. feb) ? Dekuji

abriela
24. mar 2015

@79zuzana vyzera nadherne

abriela
24. mar 2015

@jakl34 su to roztopene cukriky vetrovkoveho typu a pridala som k nim trosku modrej gelovky.

pipka
24. mar 2015

@pristela tak to prrrrrr, to teda nie si 😀 to by som o tom musela nieco vediet 😅 😀 😀

79zuzana
24. mar 2015

@abriela dakujem ;)

dagmarmustafa
24. mar 2015

@maya30 dakujem Maji! Pri Tvojich ani nedycham🙂)))

pristela
24. mar 2015

@pipka och, zena moja, no ze neprezradzaj 😀 😀 😀 😀

gumkacka1
25. mar 2015

babulky poradite mi prosim overeny recept na parizsky krem? 🙂 dakujem