Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

jakelina
23. feb 2013

@mizulienka děkuji krásně, to mám radost, že se líbí 😉

evvina
23. feb 2013

Ahoj holky dnešní výtvory. Buben pro naší paní doktorku pro syna a motorka pro kolegyňku.

dadka212
23. feb 2013

@vecernicci už nemám 😖

halienka
23. feb 2013

@bambula1307 zo Smartflexu, asi 1 cm hrubý plát som vyvaľkala a z neho som si vyrezala tie vtáčiky podľa papierovej predlohy, ktorú som si najskôr nakreslila a vystrihla a podľa toho rezala. No a potom som do toho pichla špajdle ako nôžky a nechala zatvrdnúť. A keď stvrdlo tak som prilepila krídelká a brušká a urobila oči. Špajdle som olepila tiež tenkým plátkom hmoty. No a dole tie nožičky som najskôr vyformovala, urobila dierky tiež špajdlou a nechala zatvrdnúť, aby som tie špajdle čo majú nôžky tie vtáčiky potom mohla cez to prepichnúť až do torty aby to držalo, špajdle boli asi raz tak dlhé ako vidíš nôžky. Som sa teda dosť bála, či to vôbec bude držať, ale našťastie držalo 😀 😀

bambula1307
23. feb 2013

@halienka no ty si vynaliezava, dakujem za podrobny opis 😉 😉

mariann2
23. feb 2013

a ešte moje ostatné tohtotýždňové, bolo ich veeeľa 😝, všetky som ani nefotila, twilight som robila prvý raz a hneď dve, jedna bola s fotkou na jedlom papieri a jedna s obrázkom vytlačeným na fondáne, ale nevidela som v tom rozdiel, jedine v cene

lifinka
23. feb 2013

@mimcak teda ta je úžasná, ukládám si, díky 😀 😵

lifinka
23. feb 2013

@mariann2 úžasnééé🙂 ten dino je opravdový! Bojííím 😀

janula.h
23. feb 2013

hello krásne dámy šikulkové o 4 ráno dokončená potom o 7 odovzdaná a na cikrárske stretko utekaná 😀 momentálne riešim konskú tortu a ako ju urobiť čo najlahšie 😀 jaaaaaaj a diky za lajkyyyyyyyyyyyy

mizulienka
23. feb 2013

@mariann2 wow krasny vsetky a ta s dinosaurom uplne do detailu premakana 😕

ako si to poriesila s tym robotom nakoniec?, co si kupila?

mizulienka
23. feb 2013

@janula.h Jani nadherna 😉 ale ved ty si povedala, ze uz nebudes piect, ci? 😉 ako to stihs popri praci?

a co ste robili na stretku?

eliska22
23. feb 2013

@mariann2 bombové sú všetky 😉

mariann2
23. feb 2013

@mizulienka ďakujem, zatiaľ som si nekúpila žiadny,už som bola rozbehnutá, že idem kupovať, ale prišli nám do toho iné fin. výdavky, tak teraz neviem, čo s tým. viem len jedno, bez robota dlho fungovať nemožem ☹
@lifinka ďakujem

janula.h
23. feb 2013

@eliska22 juuj som Ti chcela odpovedať pozadie ako tu raz @pristela povedala mám že čiernu látku na stoličkách a na tom položené a sfotené 🙂

janula.h
23. feb 2013

@mizulienka no veď ale vieš ako to je aj peniažky sa zídu aj kámošky uprosia a ver mi nevládzem musím to obmedziť ☹ kebyže robím iba klasika od pol 8 do 4 ale tie poobedné sú zabiják prídem o 22 a poďho k rúre čoto stihnem doobedu ale vieš ako to je stále oči na hodinách

a na stretku? klasika to čo už viem resp čo som už videla ale vypadla som z domu vyvetrala hlavu stretla sa so super ľuďmi pokecala všakáno @anibas 🙂

mizulienka
23. feb 2013

@mariann2 hmm ja tiez rozmyslam, nie je to zatial nevyhnutnost, ale moj mixer uz ledva drzi pokope, stale, ked idem slahat, cakam, ze uz nenastartujem 😕 😕
mne sa celkom paci ten co davala @pristela, ta ETA.

janula.h
23. feb 2013

@mariann2 že waw!! ani neukazujem Mišovi ináč ho budem robiť 😀 a čaká ma teraz narodeninová pre*ňho takže baby raďte tapetujteeeee akú by ste vy urobili svojmu synáčikovi 🙂

mizulienka
23. feb 2013

@janula.h no aj mna caka jedna narodeninova pre Katku 😉

anibas
23. feb 2013

@janula.h pokecali pokecali 😀 😀 😀 😀 😀

huxy
23. feb 2013

tortička na zajtra.chuťovo by mala byť ok,len dúfam,že sa mi oblátka neodlepí a lentilky nestečú

lamps
23. feb 2013

@pristela aaaaaaaaaaaale čoby som ťa zabíjala, škoda by ťa bola a veľká 😀 😀 😀 😀 😀

pralinka25
23. feb 2013

ahojte. opat tu pribudli nadherne dielka. pridavam aj ja 🙂 orchidea pre svokru ale nejako sa mi tie kvietky nedali dobre odfotit 😖

mia114
23. feb 2013

ahojte
tak torty dobojovane aj ked s horuckou a slabostou celeho tela, nastatsie mi prisla pomoct sestra tak sa to dalo.

fidac
23. feb 2013

holky jak nebo čím děláte trávu????díky

jakelina
23. feb 2013

@fidac lisem na česnek nebo nějakou vykrajovačkou, záleží jakou.

fidac
23. feb 2013

@jakelina díky moc...tak lis na česnek by mě nenapadl, ale měla jsem namysli přesně tuto...děkuji...mám v plánu zkusit první dortík....takže takové vychytávky zatím nevím 😀

vecernicci
23. feb 2013

@fidac na to dojde, neboj, pak budeš zkoušet všechno co doma najdeš, jestli se to nedá použít náhodou na dorty 😀 😀 😀 😝 my už jsme tady takhle trefený všechny 😉

fidac
23. feb 2013

a hmotu si děláte nebo kupujete???

jaja555
23. feb 2013

dievčatá, ktoré by ste chceli , dnes ide na JOJ-ke pokračovanie "Najlepšie slovenské torty" o 20:30 hod. 🙂 😉 🙂

aduskatt
23. feb 2013

@vecernicci keby len doma najdes, ale je stadium, ze zakazes cokolvek vyhodit, lebo sa to moze zist🙂))