Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

artepf
2. máj 2013

@lucula73 jak psala @jakelina, to je úplně v pohodě, že je montana po odležení tvrdá. Já si ji vždycky připravuju den dopředu, po zadělání je tak měkká, že by s ní nešlo dobře potahovat, ale když se pár hodin odleží a potom rozehřeje v mikrovlnce, tak ji rozpracuju a teprve barvím. Potom se dá i krásně potahovat, modelovat atd 😉 . Já už asi rok používám jen montanu, protože když jsem na zkoušku použila na pár dortů smartflex, tak zákazníci chtěli jen mléčný, který předtím vyzkoušeli a mně osobně taky žádný jiný nechutná 🙂 .

lokalistin
2. máj 2013

@lamps no hruza a to este budem musiet aj zhanat ten stojan 😝 ,tak dufam,ze si to rozmysli a jak som sa tesila na svadobku ☹ ☹ ☹

artepf
2. máj 2013

@lucula73 a ničím nepodsypávám, jde to v pohodě vyválet na silikonové podložce bez cukru nebo solamylu, jen si to při vyvalování sem tam trochu nadzvednu 😉

lamps
2. máj 2013

@lokalistin na svadobky sa nesmieš tešiť 😀 😀 😀 😀 lebo dopadneš ako ja 😀 😀 😀 😀 vždy sa poteším a potom ma patrične schladia svojimi požiadavkami 😀 😀 😀

lokalistin
2. máj 2013

@lamps no len ja uz asi tak lahko nedostanem objednavku na svadobku,preto som sa tesila,ale no tak toto ☹ ☹ 😠 😠

lamps
2. máj 2013

@lokalistin prečo?

lokalistin
2. máj 2013

@lamps no lebo ja tu nepoznam vela ludi,a ti co odomna beru torty su uz väcsinou v manzelstve a maju deti a ako hovorim,tu skoro nikto neobjednava torty 😝 akurat som nasla inzerat do cukrarne hladaju vypomoc,ale je to 20 km odomna a to by sa mi moc neoplatilo 😝

pristela
2. máj 2013

@lamps uuuplne uuuzasne tortusky 😵 😵 😵 😵 vsetky 😵 😵
K tym svadobnym , tak mne objednavaju hlavné svadobky len čisto biele alebo bielo fialove ☹ iná farba neexistuje ☹ jedno lepsie nez druhe 😝 😀

zz134
2. máj 2013

tak tu je ta moja chuderka :( nestihla som si nafotit tak iba taketo chudacke foto

levandulka3
3. máj 2013

@mamina1978 nádherná je 🙂 🙂 krásne postavičky 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵

levandulka3
3. máj 2013

@79zuzana prekrásna, elegantná, čo za krajku to máš po bokoch? a tie levandulky sú z kráľovskej glazúry idem totiž robiť svadobku z lúčnych kvetov 😉 a stále obdivujem tie tvoje krabičky na muffiny, videla som niečo podobnú už aj v našich e-shopoch, ale je to veľmi predražené ☹

bodka13
3. máj 2013

dobré ránko 🙂 idem vás poprosiť o radu ...aký má byť pomer puding:maslo,aby som touto plnkou mohla potrieť aj tortu pred potiahnutím marcipánom
....a úplne super by bolo keby ste mi poradili,nejakú dobrú pistáciovú plnku ,asi z pudingov 🙂 ...ďakujem

lamps
3. máj 2013

@lokalistin ale dostatneš, neboj 😅 😅 😅 😅 všetci v tvojom okolí ešte určite nie sú po svadbe

lamps
3. máj 2013

@pristela Žanetka, ďakujem. Máme to my údel, asi vymažem krémovo-biele torty z albumu, aby ich ani nevideli 😀 😀 😀 😀

halienka
3. máj 2013

@bodka13 na obtretie vždy musí byť určite viac masla ako pudingu, ja to robievam tak, ak robím pudingovo maslovú plnku, tak na 500ml mlieka 2 pudingy+ cca 300-400g masla, toto natriem medzi pláty a ak mi niečo ostane, tak k tomu pridám ešte maslo od oka podľa potreby 50-100g, vtedy vznikne hmota, ktorá je isto viac maslová a tou už obtriem tortu. Pistáciovú plnku nepoznám, ale asi len s pudingov pistáciových veru, poprípade do toho ešte nasekať oriešky pistáciové 🙂

bodka13
3. máj 2013

@halienka ďakujem ...skúsim,hádam to bude jedlé 😉 😀

halienka
3. máj 2013

Babky, aký je najbežnejší rozmer okrúhlej torty, taký najpoužívanejší, 26 cm? Či 28? 😅

maya30
3. máj 2013

@halienka najcastejsie robim 24cm, hotova vazi cca 3kg

halienka
3. máj 2013

@maya30 ja mám 23 cm formu a fakt len málokedy sa dohrabem na tie 3 kg 😀 z koľkých vajíčok robievaš cesto ? 😅

lucula73
3. máj 2013

@lamps 😀 .aký honosný názov má ta wiltonka.....no to už asi dnes nezoženiem.....mám klaskckú hnedú.tak skúsim menej dať 🙂
@artepf ďakujem.........ráno som ju pozerala,teda ako kameň 😕 ,ale verím,že to v tej mikrovlnke pojde..večer sa s tým budem hrať 🙂 🙂

patrikmisko
3. máj 2013

@maya30 ja mam 26 - 3 kg už komplet 😀

lawli
3. máj 2013

moja dnešná tortička...trochu nie je na môj štýl...rada robievam vysoké tortičky ,ale prianie zákaznika bolo 3x korpus 2x plnka...tak teda nech 🙂

lamps
3. máj 2013

babuľky mám super objednávku 😵 😵 😵 😵 😵 sa tešíííííííííím - torta pre 3-ročného chlapčeka s hasičským autom 🙂 . Nemáte niečo uložené, hlavne o to auto mi ide 😅 😅 😅 😅. A včera som odmietla tortušu so zadaním, že prsia alebo zadok 😝 😝 😝

lawli
3. máj 2013

@maya30 @halienka @patrikmisko dievčatá ako to robíte???,...ja z 23cm nikdy nedám menej ako 4kg a z 26cm majú moje tortičky 5kg 😅 😕 😀 😀 😀 😀 😀

salonka1981
3. máj 2013

Moje včerajšie,moc sa mi nedarilo tak som mala nervy 😠 Dovolila som si odkukať od @pristela na tej poschodovej ten lem okolo torty,dúfam že to nevadí.

lucula73
3. máj 2013

@lawli ty sa máš.také obr torty 😀 .................ale ty dávaš tri krát krém,nie,? 😉

lucula73
3. máj 2013

@salonka1981 krásna........a tie ružičky s ako robia?vyzerajú jednoducho 🙂

mariann2
3. máj 2013

@lawli nádherná legová tortička
@lamps https://www.facebook.com/photo.php?fbid=4594350... také hasičské som robila ja

lawli
3. máj 2013

@lucula73 áno stále ,iba ak si zákaznici povedia že chcu iba 2x plnenú tak vtedy spravím...

lawli
3. máj 2013

@mariann2 ďakujem 🙂