Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

luciahromadkova
22. máj 2013

tak dievcata napad na 40. vyrocie otvorenie materskej skoly- torta ako darcek co tam 😉 ? napadli ma obrazky-oplatky detske kresby, foto zo skolky, dakujem

pipka
23. máj 2013

@macamac ano ano vidiiis 😀 😅 sak uz z tolkej traslavosti mi preskakuje 😝 😅 😅

pipka
23. máj 2013

@luciahromadkova a co keby si spravila vasu budovu skolky a okolo zamestnancov...to mas len 14 figurok, to daaaaaas 😀 😎

blcha
23. máj 2013

ahojta babulky idem po radu co myslite btorta stvorec 20cmx20 dva krat prerezana plnka aj ovocie myslite ze sa zmestim do 4 kg ? ja nemam vobec dobry odhad len viem ze som robila 20x26 a mala 4,5 tak tato by mohla byt do tych 4 ze?

red_kika
23. máj 2013

ahojte baby, idem 1x robit s fondanom a chcela som sa spytat ako rychlo ztvrdne ked uz je na torte v chlade? tak isto postavicky? dakujem

dada2007
23. máj 2013

@blcha a aká plnka? moje 20*20 mali rovné 3kg...ale plnené maslovou plnkou bez ovocia

blcha
23. máj 2013

@dada2007 mala by som tam davat rafaelo krem no neviem mam spravit nieco do 4kg na vrchu bude len slnecnica ak by mali len tri kg bolo by to v pohode chcu malu torticky a ja mam formu len 20x26 takze preto chcem robit 20x20 ostatne odrezem a spapame doma 😉
a este mam robit kruhovu do 3,5 kg to by som mala asi do 23cm formy ze?

dada2007
23. máj 2013

@blcha len vždy záleží od plnky....moja 26cm z parížskou šlahačkou má ledva 3kg.....ale s pribinákom a ovocím 4kg....čoko s džemom 3,3napr. atd........čiže záleží od plnky(lahká, ťažká, ovocie)

blcha
23. máj 2013

@dada2007 tu kruhovu budem robit s ovocim a pribinakom ma byt do 3,5 tak ju dam asi do tej 23 formy je to tak vzdy ked je ina plnka tak inak vazi aj ta torta a ja som potom z toho zmatena este nepeciem az tak vela nemam taky odhad a doteraz som mala vacsinou celkom volnu ruku aj s vahou len tak orientacne ale teraz chcu male torty ta gulata do 3,5 kg ma byt le tak uvidim co sa mi podari je to az na dalsi vikend ale uz pomaly musim nad tym rozmyslat ze co ako budem robit 😉

dada2007
23. máj 2013

@blcha akože ide aj o cm.......ale ide aj o množstvo plnky....ked spravíš pribinák z 2ks-chápeme sa ako to myslím....a dáš to do 24-26, plus potiahnutie a niečo navrch......tak bude mať cca 3,7 až 4 aj niečo(tak majú moje-tvoje nemusia!) ......ale ked dáš menšiu formu....tak daj aj o pár lyžíc menej plnky.Ja ale ked robím pribinák,tak poviem, že menej ako 3,7 sa to nedá spraviť, lebo ja nebudem vyhadzovať plnku do koša len preto, aby mali 3,3 či 3,5 kg tortu.............. 😉

blcha
23. máj 2013

@dada2007 neviem teda ako to spravim robim niekedy pribinaka tak ze nedavam dva tvarohy ale iba jedne a to do tej formy 23 v pohode staci tak to spravim asi tak teraz som pozerala neake svoje torty mam tam jednu v 23 forme s pribinakom a vazila 3,5kg ale z tej som troska zrezavala aby bola gulata 😉 uvidime ako sa to podari este musim zvladnut aj neaku slnenicu peknu to bude tiez zaujimave spravit velku slnecnicu pre mna 😀

m_atil_ka
23. máj 2013

Sikulky preco mi netuhne poriadne biela cokolada? Je to normalne,ona nebude taka tuha ako tmava coko?

muffinka8
23. máj 2013

@red_kika záleží asi aj od toho akú máš hmotu. Niektoré nie sú vhodné na postavičky, lebo ti nestvrdnú. Ja používam smartflex a s tým treba pracovať rýchlo pri poťahovaní. Tiež aj postavičky a ozdoby sa z neho robia fajn a podľa toho aké sú hrubé tak schnú. Tenké kvietky rýchlejšie, aj za pár hodín a väčšie postavičky pár dní kým sú tuhé úplne.

red_kika
23. máj 2013

@muffinka8 objednala som si smartflex.velvet.

muffinka8
23. máj 2013

@red_kika ten je fajn, ja len ten používam. Rukami ho nahreješ a spracuješ, pekne sa poddá. Po vyvaľkaní hneď dávať na tortu a uhládzať, lebo celkom rýchlo schne, tak aby sa ti potom netrhal. Ja osobne som si ešte všimla, že príchute mandľa a vanilka sa mi na hranách torty trhali a hmota nebola dosť elastická, na rozdiel od pomaranča a citróna, tie sa mi najlepšie osvedčili a nám doma aj chutia.

red_kika
23. máj 2013

@muffinka8 tak ja som si teraz vybrala vanilku a ceresnu. Uvidim ako to pojde a bude chutit.dik

mrka2
23. máj 2013

@pristela prosim ta, mam otazocku. ako si robila doho 2D krtka? normale na plechu a tak vyrezala? mam takeho robit 😅 a ten nostek dohora,to je z coho? z puncoviny? burizonky? vdaka

pristela
23. máj 2013

@mrka2 ano na plechu to co som zrezala do tvaru tak z toho som urobila puncovinu na noštek a aj na "vypchanie" bruska do okrúhla , on nieje ťažký , bude sa ti robit dobre , neboj 😉

mrka2
23. máj 2013

@pristela juj, to je rychlovka, dakujem velmi pekne. no tak ako tvoj isto nebude,ale tak urobim co mozem. a nesmie byt cervenym meno,ale tmavo modre,alebo biele, nesmu tam byt kvety,ale zajko a myska a milion dalsich podrobnosti uplne do detailu. slak ma triafa z takych ludi. a milion sprav,ze este toto este tamto.. no mam ja na to cas?????? 🙄 🙄 dakujem,si zlata 🙂

florentina
23. máj 2013

@eliska22 @pipka no holky, tak to bude ještě horší, než jsem si uměla představit. Respektive to chození do školky si teď vůbec představit nedovedu. Včera jsem domluvila návštěvu školky, že se tam jen půjdeme podívat. Ráno se Johanka ptala, kam jdeme, tak jsem jí to řekla, že do školky, podívat se na děti, pohrát si a půjdeme pak nakoupit atd...normální výlet. Johanka po chvilce hrozně brečela, vůbec mi nebyla schopná říct co se děje a brečela tak, že se třikrát poblinkala. Napotřetí tak, že mi ohodila celou bundu, baťoh a svojí bundu. Začala skoro kolabovat, tak jsme šly domu, hned chtěla jít spát /normálně chodí až odpoledne/ a to bylo 9.00ráno. Nevěděla jsem, zda na ní něco neleze. Vzbudila se až teď, už s ní byla řeč, tak se ptám, proč plakala a odpověď: nechtěla jsem do školky. Tak jsem se ptala proč a odpověď: že tam jsou děti bez maminky. Já jí to teď vůbec neříkala, naopak jsem jí říkala, že tam dnes jdeme spolu, ale chodíme kolem jedné školky na procházku a často tam děti vidí na zahradě. A teď furt chodí, že chce pochovat a být miminko. Je mi z toho úplně nanic. Máme teď domluvenou prohlídku nějaké školky každý den, tak jsem zvědavá, jak kam "dojdeme" zítra.

pristela
23. máj 2013

@mrka2 fuha to ti to hodne uľahčili ☹ nuž pevné nervy holka !!

florentina
23. máj 2013

@blcha myslím, že ano.

florentina
23. máj 2013

@luciahromadkova to je hezký nápad. A ještě by tam mohly být také nějaké symboly dle názvu jednotlivých tříd...

jakelina
23. máj 2013

@florentina tak to je malá asi na Tebe hodně fixovaná a já být tebou, tak asi zvážím ten nástup do práce, protože nevěřím, že je na to už zralá. Ale je to jenom můj názor, mám takovou zkušenost ze svého dětství, kdy jsem takhle vyváděla ve školce já a moje mamka mě pak raději sebou vodila do práce. Dělala poštovní doručovatelku a vozila mě každý den sebou na kole, protože jsem dostávala hysteráky, když jsem měla být ve školce.
Já doteď, když vidím ty dětské prolézačky na zahradě mám sevřený žaludek, nevím proč jsem to tak špatně snášela. Bydleli jsme na samotě v myslivně a v okolí nebyly děti, tak možná proto.
Každopádně držím palečky, ať to nějak vyřešíte ke spokojenosti vás obou. Možná bych raději volila něco na způsob chůvy, která by ji hlídala doma. 😉

eliska22
23. máj 2013

@florentina uff, tak to ozaj nebude asi také ľahké podľa tvojho opisu 😝 držím Vám palčeky aby ste to čo najlepšie zvládli...

katkak23
23. máj 2013

@blcha ja som robila 24x24 coko korpus, lekvar, parizak a cela mala 3,20kg 😉 ale pribinak a veeeela ovocia a ku 4 sa priblizis 😉 ja som sa uz znizila k tomu ze som samostatne povazila plnku, koprpus, ovocie a tak to teraz priblizne naratavam - odpurucam lebo takto mam aspon aky taky prehlad doteraz nehrozilo taketo pocty u mna 😀

florentina
23. máj 2013

@jakelina Majko, já to bohužel vidím úplně stejně. Taky si myslím, že v této fázi na to není vůbec připravená. Tedy sociálně ano, nebo jak to nazvat, ale emočně ne. Ona je hrozný rozumbrada, od roku a půl se s ní dá už normálně na všem domluvit a i když mi to doteď přišlo jako velká výhoda, tak se obvám, že teď je to naopak. Umí si dát dohromady co ji čeká a k čemu školka je atd... Je teda neuvěřitelné, že ti je z toho dodneška úzko. Hrozně nerada bych jí tím nějak zasekla a obávám se, že to k tomu spěje. Já už se dvě noci nevyspala, jak to vše zvažuji ze všech stran. Jsem se kvůli tomu i chytla s mužem, který si myslí, že jsem moc citlivka a že brečí přece všechny děti a tu práci /tedy peníze/ potřebujeme atd.......no mám na neděli ty dva svatební dorty na to focení a tak jsem se na to těšila a teď vůbec nevím jak to budu dělat, mám náladu pod psa, normálně jsem to tady i obrečela. No není divu, že je malá taková citlivka, evidentně to má po mě 😠 ....

florentina
23. máj 2013

@eliska22 děkuji zlatíčko....

katkak23
23. máj 2013

@florentina no moja, urcite toto by som ju uz neskusala dat do skolky. Podla mna by bolo fajn toto opisat nejakemu psychologovi detskemu lebo toto by mohlo podla mna mat vazne nasledky. Ja furt hovorim ze vsetko ma svoj cas, len my mamy nevieme kedy to je, deticky si vo vsetkom povedia same len toto by som si nechala naozaj poradit ...drzim palceky

halienka
23. máj 2013

@florentina Ahoj, ja sa ti ak môžem tiež zamontujem do tvojho trápenia so škôlkou, osobne mám taký istý názor ako Majka podľa reakcie tvojej malej, že holt ešte pre ňu nenastal ten správny čas na nástup do škôlky. Jediné čo ma napadlo ešte, čo by si mohla skúsiť a čo v našom prípade pomohlo, keď sme nemohli prekonať strach z návštevy zubára, bolo nejaké videjko na youtube, kde sa spievalo o zúbkoch a bolo komplet ukázané ako príde dieťatko do ambulancie, sadká si, povozí sa hore dole v kresle, potom mu teta poráta zúbky, ukáže ako ich umývať a všetko to bolo tak veselo, detsky a s pesničkami a malá proste keď videla, že je to takáto pohoda, tak šla dobrovolne a ani tam nemukla. Tak ma napadlo, či by si na youtube neskúsila pohľadať nejaké veselé videá s deťmi v škôlke, ako sa tam hrajú spievajú, všeličo pekné tvoria, aké sú k nim učiteľky milé at´d. Proste myslím, že na deti to fakt dosť silno zaberá, ak teda nie si nejako striktne proti počítaču. My sme malej dosť hovorili, že to tam je ako v detskom kútiku, tie poznala z nejakých obchoďákov, síce sme tiež tam boli vždy s ňou, ale aspoň predstavu mala takú, že sa tam bude hlavne hrať a kopec nových hračiek tam bude a tak. Ale teda aj keď moja malá bola už zrelá do kolektívu, tuším tretí týždeň bol tiež pre ňu krízový a v ten týždeň si dosť poplakala, no potom akoby uťalo a bolo dobre. Každopádne dávať ju tam nasilu cez taký silný jej vnútorný stres určite nie je dobré a možno by fakt bola lepšia nejaká opatrovateľka potom. Moc držím palčeky, nech to nejako zvládnete, či už tak alebo onak, hlavne aby to nebolo trápenie pre nikoho 😉