Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

evala777
30. nov 2013

ahojte pridávam svoju dnešnú

ejkula
30. nov 2013

@elamaslakova vďaka teším sa, že sa páčia 🙂

halienka
30. nov 2013

Ahojte babky, tak sa pridávam k tým čo už majú tento víkend fajront, teším sa, že si kávu urobím a nohy na chvíľu vyložím. Som mala konečne aj dospelácke kvetinkové ale tá filaková mala byť podľa jednej čo som už robila, ani mi moc nereže ale tak čo už keď chceli, druhá ružovozelená ma bavila viac 🙂 No a báger, tieto technické veci teda to je zábava tiež 😝 😀 Ale ATB mi zabrali, už mi je konečne po dvoch týždňoch trochu lepšie.

Prúser s tekutou plnkou dopadol tak, že som zvedavá či sa mi zákazníčka ozve 😅 som tam šupla ten stužovač za studena, to mi tam zas akési malinkaté hrčky narobilo, som to aj pasírovala ale moc to nepomohlo, tak som to tam dala aj tak, chuťovo bola inak super. Tak uvidíme, či si ešte niekedy u mňa vôbec objednajú 😀 😀

ewellina
30. nov 2013

Neviete niekto, ako dlho vydrží už zarobená kráľovská glazúra v chladničke?

pipka
30. nov 2013

@halienka naaadherneeeeee 😵

luciahromadkova
30. nov 2013

@lamps, @pristela, @lokastin,@halienka,@lawli a j dalsie
nadherne torticky
dakujem @pristela za hodnotenie PDT stella 😉

luciahromadkova
30. nov 2013

@pipka uz ti je lepsie?

pipka
30. nov 2013

tak pridavam aj ja moje trapenie popri chorobe 😝
jedna kopia tej co som uz robila, len sachovnicu som zmenila 😉
a druha do farmaceutickej firmy..tam som mala nadiktovane komplet vsetko..farby, vyzor, velkost...takze tvorivost veskera ziadna 😅 😅 😝

pipka
30. nov 2013

@luciahromadkova no hlas zatial stale nemam ale o mak je mi lepsie ako vcera...teda aspon sa uz necitim taka mechom udreta, 😝 😉
uz sa mi aj lepsie dycha, ze ma ten kasel tak nedusi...zrejme uz atb zacinaju zaberat, bo vcera mi teda bolo nechutne zle ☹ aj hrdlo je uz lepsie 😉

luciahromadkova
30. nov 2013

@pipka no hlasu to dlhsie trva, mam bohate skusenosti.... dokonca raz mi fonitaricka kazala 2 mesiace hlasovy klud.... mala si vidiet ako sa tvarila, ked zistila, ze ucitelka asi ticho nebude....
skus wobenzym, ked doberies ATB je to drahe ale mne to pomohlo...
a zajtra to stretko ?

pipka
30. nov 2013

@luciahromadkova ak by nedajboze ostalo horsie alebo teplota..tak volam..inak idem 😉
potrebujem z tohto blazninca vypadnut 😅 😅 😝

luciahromadkova
30. nov 2013

@pipka no pristelka pisala ze okolo 1, ale ak by to bolo neskor a len trhy tak by som prisla ak teda samo tiez nebude chorý, lebo dnes akosi sopli...

lokalistin
30. nov 2013

@halienka krasne, ale ta zelena moj styl uplne, ja take kombi mozem

lokalistin
30. nov 2013

@pipka A co je akoze to prve?

lokalistin
30. nov 2013

Tak akurat tu bola holcina a torta sa jej velmi pacila. takze dakujem vsetkym za rady, nakoniec som dorobila tu cipku a dala len tak okolo @maya30 dakujem, za ideu a ze som mohla kopcit-no ved vies, ze tvoju pracu zeriem

viera6
30. nov 2013

Ahojte,prosim vas nejake inspiracie na dvoj oslavu pre kamionistu ma tam byt aj kamion na 40 a zene na 35.

pipka
30. nov 2013

@lokalistin to je ich firemne logo 😅 😝 taky lievik, to mam presne podla nakresu

pipka
30. nov 2013

@lokalistin super je ta pretrcajuca krajka 😵 mozno este krajsie ako ked je len naboku 😉

mrka2
30. nov 2013

caute, tento tyzden bol na nic, kazdy den nejaka torta, to uz nikdy takto robit nechcem,cely tyzden v kuchyni vybuch. uz som z toho bola poriadne nervozna 🙄 robila som aj penis,ale ten tu nebudem davat 😝

lokalistin
30. nov 2013

@pipka dakujem
no ja som na to kukala z kazdej strany a nechapala furt, co to je 😉 ,ale uz viem 😀

pipka
30. nov 2013

@lokalistin no mne ked poslali ten nakres a foto, tiez som sa s tym mordovala 😅 😝 ale nastastie mi aj popis dali, tak som potom pochopila 😀 ale mne to teda tiez nic nehovori...nuz chceli, tak budu mat, sak zje sa hadam 😅 😅 😀 😀 😀

tinamk
30. nov 2013

@halienka prekrásne tortuse🙂)

jakelina
30. nov 2013

@pipka zase jsi nemusela moc nic tvarovat a modelovat na ten lékárenský a ten s auty je boží. Šikulka jsi. 😉

pipka
30. nov 2013

@jakelina no ved v tomto mojom stave aj chvalabohu 😅 😝 akurat ze som to musela vyrezavat a tym padom aj vacsi odpad...ale teda sak nevyhodime...ranajkujeme, veceriame "koupusik a kakajko" 😵 😵 😵

jakelina
30. nov 2013

@pipka já si ty zbytky i třeba zamrazím a pak použiju na obmazání dortu jako drobečky. Ale jasně, že většinou mi to doma někdo sní. 😀 😀 Řeknu ti, že jsem dělala tři dorty a teď jím piškoty s krémem co mi zůstal nugátový z dortu a nemáme doma nic jiného sladkého. 😝 Kovářova kobyla chodí bosa. 😝

lucula73
30. nov 2013

Dievčatá pekný večer,
dostala som takéto zadanie.......na 50 pre chlapa..........že dve okrúhle torty,na každej napísaná 25ka a nejakého Mikuláška vymodelovať a že tie torty spojiť mašlou dáko????
napadá vás niečo??ja mám úplne vymytý mozog 😝
budem vďačná za akýkolvek nápad.......................niečo v tom duchu proste 🙂

pipka
30. nov 2013

@jakelina sak toto 😀 😀 😀 mam strasnu chut na sladke, tak si ju platam aspon korpusom 😅
jasne, ze pouzila som aj do masla na obmazanie, ono zas kilo mi toho nezostalo..takze to "hravě" zvladneme 😀 😀 😎

elamaslakova
30. nov 2013

@evala777 Nádherná tortička
@halienka , Tortičky sú nádherné všetky
@pipka krásne tortičky
@lokalistin Nádherná
@mrka2 Krásne tortičky

jakelina
30. nov 2013

@mrka2 krásné je máš

mysiatkoo
30. nov 2013

krasne vikendovky pribudli 😵 @pipka @luciahromadkova mate nejake dalsie instrukcie k zajtrajsku? este niekto sa pridava? mozem pripadne ponuknut odvoz smer DS - BA... spat pojdem az vecer ale...