Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

janka22201
12. mar 2014

@jakelina júúúj krásny sú...a ten ľad 😲 paráda

jakelina
12. mar 2014

@pipka a víš co mi řekl, že tam leží a basta fidly 😀 😀

lokalistin
12. mar 2014

@blcha nehorazne dlho to nacitava,ale presne nieco take hladam dik

dagmarmustafa
12. mar 2014

Podla zelania...nočná služba🙂 Idem si vas popozerat.

jakelina
12. mar 2014

Ještě fotky s malým oslavencem

chvapilu
12. mar 2014

@jakelina dortík i oslavenec úžasný můžu poprosit z čeho je voda_?Perfektní nápad

jachin
12. mar 2014

@mirka100911
http://tortyodmamy.sme.sk/na-krstiny/postielka-...
http://tortyodmamy.sme.sk/na-krstiny/babo-v-kadi
http://tortyodmamy.sme.sk/na-krstiny/cumel-0
na stránky tortyodmamy ich je veľa aj netradičných....a napr.mne sa na tortách na krst nepáčia dva dátumy-dátum narodenia aj krstu, pretože mne to pripadá ako na náhrobných kamenoch-narodenie a úmrtie... 😝 takže ja som za meno a dátum krstu.

jakelina
12. mar 2014

@chvapilu isomalt, sháněla jsem nějaké modré bonbony a neseshnala. Mám doma asi deset balíků bonbarů a různých tvrdých bonbonů a v tom sáčku není vidět jaké tam jsou barvy, tak jsem modré nenašla a udělala z toho isomaltu.

daniela09
12. mar 2014

@jakelina perfektná tortička, super nápad, a krásne meno Eliáš

jakelina
12. mar 2014

@daniela09 děkuji, nápad jsem si půjčila od pristela, já jsem jenom kopírovala 😉

mimcak
12. mar 2014

@jakelina úplne super sa ti podarila, oslávenec je rozkošný a všetko naj dodatočne. Mňa tiež čaká Maša a medved koncom marca. Nemuseli by ste zjesť tých tvojich a mohla by si mi expresne poslať hmmmmm čo ty nato? 😀 😀 😀 😀 😀

pristela
12. mar 2014

@jakelina uuuplne uzasna je, a maly este lepsiiii, dodatocne vsetko naj chlapovi malemu 😵 😵 😵 perfektne to mas a nieje to moj napad,ja som to tiez niekde videla, len neviem kde a aku podobu to tam malo 😀 😀 ale bolo tam takto podobne riesene jazierko 😉

bubobubina
12. mar 2014

@jakelina jeeeej, krasna je, velmi sa ti vydarila! 🙂

jakelina
12. mar 2014

@mimcak zlatko musela jsem je posadit do dětského pokoje na talíři, tak to asi neklapne. 😀 😀 😀

mexico_16
12. mar 2014

Ahojte. Jogurtovu plnku spravím z bieleho jogurtu, praskoveho cukru, smotany a želatiny fix ? Dakujem

jakelina
12. mar 2014

@pristela děkuji jsi zlatá 😉

mexico_16
12. mar 2014

A možem poprosiť receptik na čokoládový korpus ale taký až tmavý ?? Dakujem krasne

zuzka7512
12. mar 2014

@makinka2 ja robím tento od @jakelina orechovy korpus

6 vajec
350 g práškového cukru
250 g polohrubej múky
150 g mletých orechov
1 vanilkový cukor
1 prášok do pečiva
10 polievkových lyžíc studenej vody
1 PL rumu
2 PL oleja
Cukor vymiešame so žĺtkami do penista, pridáme vodu, rum a olej. Potom pridáme orechy a múku zmiešanú s práškom do pečiva. Nakoniec zľahka vmiešame do tuha vyšľahaný sneh.

jakelina
12. mar 2014

@mexico_16 použij osvědčený recept a nahraď část mouky kakaem 😉

mexico_16
12. mar 2014

@jakelina dakujem 😵

makinka2
12. mar 2014

@zuzka7512 děkuji moc 🙂 prosím toto množství je asi na jak velkou formu, děkuji

vlada111
12. mar 2014

@artepf veľmi pekné tortičky

vlada111
12. mar 2014

@jakelina zlatúšik chutný. Ale už vám rastie 🙂

jakelina
13. mar 2014

@vlada111 roste a roste a mně je to hrozně líto 😒 Nejraději bych to nějak zastavila 😝

petkamamicka
13. mar 2014

svadobné..🙂 bola som spokojna super sa robili. par veci som chcela trosku inak ale nevadi.

nikita308
13. mar 2014

Ahojte dievčatá, chodím na túto stránku sa kochať vašimi výtvormi... sú naozaj krásne tie tortičky a obdivujem každú jednu a zvlášť aj tie žienky, ktoré majú maličké detičky a pečú vo veľkom... ja som sa tiež pokúsila urobiť torty, moje prvé 3 poťahované, ale na vaše nemajú ani náhodou... to sú len pre dcéry a jedna rodičom k výročiu svadby, inak nepečiem pre nikoho... by som sa neodvážila... 😕

halienka
13. mar 2014

Ahojte babky, čím je najlepšie nahradiť kravské mlieko v kréme, ak dieťa ho nesmie ? Myslím, aby aj tá chuť bola taká čo najvernejšia. Sójové alebo nejaké iné? Ďakujem za radu 🙂

jakelina
13. mar 2014

@halienka sojové a nebo rostlinnou šlehačkou

halienka
13. mar 2014

@jakelina Ďakujem moc 🙂

luli03
13. mar 2014

baby prosím nemáte niektorá dobrý recept na pribináčkovú plnku do torty? Ďakujem moc. 🙂))))))))))))))))