Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

mariann2
20. nov 2014

@dada2007
@pristela
@mysiatkoo ďakujem kočky, bála som sa hlavne toho, že v receptoch nepíšu, že treba pridať cukor 🙂 ale už je mi to jasné 🙂 idem na to

pristela
20. nov 2014

@sikag presne ako @mysiatkoo píše 😉

sikag
20. nov 2014

baby v lidl maju taku ciernu teflonovu podlozku za 1,99 na pecenie. skusala som, pecenie super, este to skusam pouzit na ganache. zajtra zreferujem. zatial odporucam. usetri sa papier 🙂

mysiatkoo
20. nov 2014

@sikag ja na tom pekavam vsetko ostatne... torty nie, lebo okolo rafiku to nepodvihnem, aby mi cesto nevytieklo...a na ganache to tiez nepouzivam, lebo by som to najskor dorezala tou spachtlou... mozno na pravitko by to mohlo fungovat, ale ten kov je ostry... a od coko by som bola leniva to furt umyvat 😝

dada2007
20. nov 2014

@sikag ja ich mám asi 10....plus som si dve rozstrihala-25*25 švorec, menší štvorec a kruhy....a nemusím vždy papier srihať.....je to tuším na 1500 použití a su supéééééééér 😵

dada2007
20. nov 2014

@mysiatkoo ja aj v ráfikoch-použijem aj alobal-hrubý, grilovací mám .....

sikag
20. nov 2014

@mysiatkoo ja ked robim sneh v robote, tak ho mam taky tuhy, ze ho ledva zamiesam do cesta 🙂 takze mramorak mi nevyteka a nemusim nic dvihat. ked som slahala rucnym slahacom (skoro doteraz 🙂) ) tak som mala cesto ovela redsie a vytekalo
hej na pravitko je to v pohode, skusim ked pride spachtlicka 🙂

lenkapristas
20. nov 2014

@chvapilu Ďakujem, veľmi sa mi páčia...

mysiatkoo
20. nov 2014

@dada2007 to mi uz pride jednoduxsie capnut len papier,ci? lebo ja alobal nedavam... ale hlavne, ze sme spokojni s tym svojim sposobom 😅
@sikag a mozno by to aj drzalo, ja to tam davam "pre istotu" 😀

pipka
20. nov 2014

@sikag ty uz si objednavala tie spachtle? 😕 ...ze ci uz sa mam na tie vianocne trhy tesit... 😎 😀 😀

mysiatkoo
20. nov 2014

@pipka trhy? ako? kedy? aj ja xcem ist! 😝 😅

pipka
20. nov 2014

@mysiatkoo nooo sak ani ja este neviem co kde kedy ako 😕 😅 😎 ale uuurcite aaano 😉
len musim so silvinkou dohodnut podrobnosti 😉

dada2007
20. nov 2014

@mysiatkoo ja práve som dávala len papier/alebo tu podložku kedysi......ale teraz mi všetky cestá začali vytekať, takže pre istotu dávam ten hrubý alobal....ne stále nový a nový.....ten jeden my vydrží dlho....mám to ohnuté a len to do seba vložím.......ale áno, každá je zvyknutá na svoje 😵 😵 😵

ajka82
20. nov 2014

@mich222 ta modra je wiltonka sky blue a ruzova je rose a neviem ci je vidie, ale na vrch torticky som supla trosku perlete-na tych kvietkoch pod kocikom to je viediet isto ale dalej na torte je je trosku menej 😉

pristela
20. nov 2014

inak baby ste mi narobili zas chute na to tiramisu, tak ssom dnes v kaviarnicke jedno dala ,kaslat na alergiu, som vychadzana ako muchotravka po obzierke syrovych oplatok 😀 no a dizajn akoze tiramisu torta ale teda okolo chute tiramisu to ani neslo a to ze fakt ☹
@mysiatkoo @pipka absolutne nechcem byt vtierka 😎 urcite 😎 vooobec 😎 ani naaahodou, ale váánocne trhy to mosiiim aj jaaa, budem poslusna a budem chodit dva kroky za vami 😵 😵 slubujem

pipka
20. nov 2014

@pristela bereme taaaaaa 😎

mysiatkoo
20. nov 2014

@pristela no lebo ja som sa vobec nevtierkla 😀 😀

pipka
20. nov 2014

@pristela kupim si voditko a mozes aj pri nozke cupitat 😅 😝 😀 😀 😀

pristela
20. nov 2014

@pipka no do prdelky, dufam , ze nenasnezí 😕

pipka
20. nov 2014

@pristela preco? 😕 ved bez snehu by to nebola ta prava romantikus 😎 😵 😵

pristela
20. nov 2014

@pipka na sak na voditku po tej brecke ist 😝

pristela
20. nov 2014

Ha, baby som dopiekla 😝 idem vazit na dalsi korpus,ze dam do rury a muky nét 😠 mlady pubos ako nakladal do kosika miesto muky nalozil cukor 😀 a ja na pokladni nevsimla, ani by ma to nenapadlo 😅 takze mam doma cukruuuuuuu, zajtra na obed dojdu po tortu .... a ja ze ake oddychofky mam tento vikend 😀 😀

halienka
20. nov 2014

Babky musím vám len tak pre pobavenie napísať aká správa mi dnes večer došla od pani, ktorú vôbec nepoznám: Ahoj, mohla by som objednať tortu so tejto soboty doobeda 22.11.? Úplne jednoduchá 2alebo 3 poschodova, cokoladovo-ovocna s modrým marcipanom navrchu a len tri pismenka: JFM. ?aby si tak 70 ľudí dalo aspoň malý kusok...... Veľmi by nám to pomohlo, šéf nám odchádza.... Ďakujem! 😀 Jasné, lavou zadnou popri tých troch rozrobených tortách a dvoch maródoch doma, stačilo objednať aj zajtra naobed 😀 😀 😀

dada2007
21. nov 2014

@halienka 😵 😵 😵

dada2007
21. nov 2014

@pristela si si mohla prísť zobrať.....mám cez 30kg 😀 😝

pristela
21. nov 2014

@dada2007 o polnoci ? som ani svagrinej nemohla volat , aj tam to uz isto vsetko spalo 😖

dada2007
21. nov 2014

@pristela u nás isto ne 🙂

pristela
21. nov 2014

@dada2007 pche si mala kricat , vcul rychlo pecem , som zvedava ci to stihnem

jakelina
21. nov 2014

@pristela tak hezky ukrást slepicím zrní a umlet si sama 😀 😀 😀

pristela
21. nov 2014

@jakelina by som musela susede preskocit 😀 😀 😀