Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

mamcas
12. júl 2013

@mimusa94 vlacik sa bude dat ak budes mat medzi prvym a druhym poschodim dost velky rozdiel v korpusoch. Podla toho ho prisposobis 🙂 tie volaniky druhe sa mne osobne pacia, v jednej farbe ale v roznych odtienoch na cele druhe poschodie ich daj 🙂 z tretie s tou duhou a hotovo. Viac uz nedavaj,tesim na fotecku 🙂

mimusa94
12. júl 2013

@mamcas nebude to vyzerat divne? :/ ci??

mimusa94
12. júl 2013

@mamcas a este by som sa chcela oyptat ako sa robi traaava...pocula som ze cez mlincek na cesnak :/

mamcas
12. júl 2013

@mimusa94 no ja neviem 🙂 je to tvoja predstava 🙂 ked si chcelz mat kazde poschodie uplne ine tak do toho ti nemozem kecat 🙂
A ano travu mozes urobit cez lis na cesnak 🙂 inak me na to extruder 🙂

mimusa94
12. júl 2013

@mamcas joj ked ja mam taku bujnu fantaziu a ked uz budem rovbit tortu tak nebudem vediet ani bu 😖 ☹ 😀 uz viem dakujem ti veeeeeeeeeeelmi kraaaaaaasne 🙂 🙂 😉 a nejaku malu tortu by si mi nevedela poradit pre manzela :/ bude mat meniny na druhy tyzden sa vrati zo zahranicia a chcela by som ho potesit nejakou malou tortickou nieco romantikus 😉

mimusa94
12. júl 2013

@mamcas aaaa este jedna otazocka 🙂) dufam ze ta neotravujem ked budem robit kolajnicu nemam otlacok toho dreva...mozno niekde pri deckyych hrackach by som nieco take nasla ci? neda sa to spravit bez tej odtlacky? 🙂

zuzubb007
12. júl 2013

Ahojte baby, idem sa pokúsiť o svoju prvú tortičku, viete mi poradiť nejaké dobré plnky? možno také sviežejšie. Som v tomto začiatočník, tak hľadám inšpirácie 🙂. ďakujem za rady 🙂

mimcak
12. júl 2013

@mimusa94 nejaké inšpirácie čo mám uložené

mimusa94
12. júl 2013

@mimcak jeeeej dakujem su nadhernee 🙂

mia1111
12. júl 2013

@ajka82 veď je krásnunká 😵

mamcas
12. júl 2013

@mimusa94 presne ako ti uz dala mimcak, nejake srdiecko pekne, jemne 🙂
a kolajnice som ja robila normalne nozom. len som naznacila ako keby vseliake ciary, ved drevo je vseliake 🙂 to je to najlahsie z toho co mas plane 😝

mamcas
12. júl 2013

@zuzubb007 tvaroh, slahacka, smotana a creme ole + cukor podla chuti s ovocim akym chces 🙂 svieze a mnamkove 🙂 a pozri si takuto temu dva, tam su recepty a najdes tam vsetko co tu tieto zienky uz vyskusali 🙂

marcikova
12. júl 2013

Predam za dobru cenu Smartflex Velvet mandlovu prichut 1,4 kg. Ja ho uz nespotrebujem. Biely.

mamcas
12. júl 2013

@zuzubb007 Marcipánové torty - recepty na korpusy, krémy, poťahové hmoty - presný názov tej témy 🙂

hankyt
12. júl 2013

moja dnesna

mimusa94
12. júl 2013

@marcikova ahoj akurat by som si chcela smartflex objednat viac kg nahodov nemas?? 🙂 potrebovala by som tak 4kg

mimusa94
12. júl 2013

kočky , oblaciky spravit gulicky a potiahnut ich marcipanom?? moze aj tak byt ?? alebo? 😲

denisak77
12. júl 2013

Dievčatá,dopečené.Dnes som zaklincovala poslednú tortu .Už mám cestovnú horúčku,vôbec sa mi nechcelo.Strašne som bola nervózna a tie obrovské torty a milión kvietkov,ale nejak som to zvládla,aj keď tam boli chybičky ktoré som videla iba na fotke a na tej poslednej som musela guličky prerábať.Tie 3 poschodky sú také ťažké,ani to nevládzem nosiť a najlepšie sa mi fotí vonku v tráve ,ale to pri týchto veľkých nie je možné,lebo by som ich zo zeme nezdvihla a preto som to musela fotiľ na stoličke a kvety moc splývajú s prostredím,no čo už .A od zajtra odddýýýýých od tôrt,začínam piecť až v septembri.Stráááášne to potrebujem.

marcikova
12. júl 2013

@mimusa94 4 kg uz nemam tak max ked 2kg este viem.

mimusa94
12. júl 2013

@denisak77 krasne 🙂

mimusa94
12. júl 2013

@marcikova 2kg to by mi bolo asi malo na 3poschodovu tortu a potom este na tortu srdce :/

martina7905
12. júl 2013

moja prva minie 🙂

levandulka3
12. júl 2013

tento týždeň samá nuda a k tomu ešte jedna lávová Zila - ešte sa chladí tak nefotím

ajka82
12. júl 2013

@mia1111 dakujem 😵 , vak mne sa tiez paci, v ramci moznosti, co vsetko a ake chceli a ake mi dali hranice 😝 😎

petkaa28
12. júl 2013

@halienka ahoj, neviem či ti už niekto odpovedal 🙂) ja som dala do monitoru iba spajdle a v pohode to držali, ked som ich len zapichla do torty. Ale robila som aj veľký pc a tam bol ťažši monitor a ohxbal spajdle... Tak som si naznacila kam sa majú zapichnut a na tie miesta som Pichla slamky - a spajdle držali tam kde mali 🙂

cestovatelkaandrea
13. júl 2013

@levandulka3 krasne torty. preco nuda? pri tej horarskej na 40-tku, by som sa ja veru nenudila. aj ta s tou flaskou je super. 😉

elamaslakova
13. júl 2013

Pridávam zatiľ túto jednu , musím čakať na lepšie svetlo aby som mohla pofotiť ďalšie

elamaslakova
13. júl 2013

@levandulka3 Nádherné tortičky

elamaslakova
13. júl 2013

@denisak77 Nádherné tortičky a kvietky sú super

sticker
13. júl 2013

@denisak77 Bože neskutočná nádhera!!!!!! V živote nedám také kvety, v živote! A uži si voľno, zaslúžene 😎 🙂