Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

reruna
7. aug 2010

@alionuska nádherné dorty, a ten kolotoč je prostě úžasný, to muselo dát práce
@sisa.b kráné prsíčka, i ten dortík, co dělaly děti je super
@anibas mm má taky narozky 19.8. 🙂
@didiana333 tak to jsme na tom stejně, jak jsem viděla ty dorty tady, tak mě to nadchlo
@nadulici to je bezvadné, jakými barvami jsi to malovala?

sisa.b
7. aug 2010

@nadulici a ako to otlacas na tu potahovku?

anibas
7. aug 2010

@reruna a ty si kedy ? - ja som 3.2.

reruna
7. aug 2010

@anibas tak to už se lišíme, já jsem 22.3. 🙂

nadulici
7. aug 2010

@reruna farby pouzivam gelove Wilton- riedila som bielym alkoholom... 😉

@sisa.b no dala som si papier s obrazkom na potah a kosticou som otlacala obrysy, ale nebolo to dobre vidiet, za chvilku sa hmota vratila do povodnej hladkej podoby 😒 ....ale ostalo tam par obrysov tak potom som aj z monitora obkreslovala....ak budem na buduce malovat musim vymysliet nieco lepsie

anibas
7. aug 2010

@reruna ale je to stále o 2- kách a 3-kách 😀 😀 😀 😀 😀 😀

anibas
7. aug 2010

@nadulici pichaj špendlikom obrysy 😉

nadulici
7. aug 2010

@anibas to ma tiez napadlo, ale nechcela som aby tam ostali dierky, ze to nebude pekne...ale teraz uz viem, ze by ich nebolo moc vidiet.....

bianca
7. aug 2010

@nadulici tak teraz si ma dostala.Je uuuuuuuuuuuuuplne uuuuuuuuuuuuuuuuuzasnaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa

bianca
7. aug 2010

@didiana333 pozor lebo je to vysoko navikove 😀

bianca
7. aug 2010

@nadulici ja som prave chcela koli tomu zvolit uplne inu techniku a to ze budem pomali vyrezavat vrstvy a ukladat na seba.Je to len v mojej hlave

nadulici
7. aug 2010

@bianca dakujem.... 😵 ..aj vsetkym ostatnym.....
inak som plnila jovokremom, ale u nas som nikde nezohnala rastlinnu slahacku, tak som dala klasicku+ zelatinovy stuzovac+ holandia jogurty jahodove+ cele jahody a stuhol pekne...a chutovo je fakt perfektny.....lahucky, sviezi, mnamkovy....doporucujem..

nadulici
7. aug 2010

@bianca tato bola na zelanie- malovana....

bianca
7. aug 2010

@nadulici hod posutup na ten jovo krem.Este son neskusala a my radsej ovocne svieze ako maslace

lussy23
7. aug 2010

Krásne torty. Najviac sa mi páčil kolotoč a Minie.

nadulici
7. aug 2010

Potřebujeme:

0,5 l rostlinné šlehačky (koupíte ve zdravé výživě)
500 g kvalitního bílého jogurtu (já používám Hollandia)
panáka ledové vody
3 lžíce moučkového cukru

Postup:
Vychlazenou šlehačku s cukrem a vodou řádně vyšleháme do tuha - bude tužší než obyčejná šlehačka a poté zašleháme jogurt a je hotovo. Krém v pohodě můžete i zdobit a vydrží stále stejný. Pokud šlehačka zbude lze jí našlehanou uchovávat i v mrazáku.
Ještě přidávám, mám vyzkoušeno i s jogurtem čokoládovým nebo ovocným, je to též vynikající.

Stiahnute z dortomanie..
🙂

nadulici
7. aug 2010

ja som dala nejake 3 vanilkove cukre a potom este trocha praskoveho.....a tu vodu som ja uz zivocisnej slahacky nedala....musim to na buduce skusit z rastlinnej, ak ju ovsem niekde zozeniem....

anibas
7. aug 2010

a mne tie šlahačkové nejak nerežú - či je tam šľahačka alebo kyslá smotana s vanilkou - mne to chutí rovnako 😅 😅

benjik
7. aug 2010

@alionuska chudinka malá,dcerce ted taky začaly zoubky a je to hrůza,ale jí alerpon trochu zabírají gely. Krásné dorty,jen prosím tě, co to má kitty na bříšku na packu to nevypadá,pořád si s tím lámu hlavu. A ten kolotoč,mít ještě ty tyče u koní,tak je jak opravdový.
@sisa.b nechceš mi přijít udělat plastiku? takové bych také chtěla.
@hannah23 cos mi to udělala s tím odkazem na ten obchůdek,tolik nádherných věcí,kdo to má pak platit?

hannah23
7. aug 2010

Ahoj holky pořád řeším co upéct tomu mému muži na návrat domů po skoro 5 měsících.Líbilo by se mi srdce, ale nemám formu, takže asi to bude kulatý.Mám dobrý recept od mamky na dobrý dort, a jen se udělá bud se šlehačkou nebo ořechový nebo ananasový krém, ten mám nejraději ale řeším co nahoru, jestli se mám pustit do potažení nebo polít čokoládou???Už jsem si koupila v lidlu takové gumové bonbony tak zkusím to jak se dělá z marsmalow, jestli se teda rozhodnu pro potahovaný.Hledám na netu nějakou inspiraci a nic...

hannah23
7. aug 2010

tak jsem našla takový vojenský, ale nevím na to si netroufnu...leda bych marcipán koupila a ted otázka co do náplně co by se hodilo....

hannah23
7. aug 2010

@benjik jen jsem našla hezký odkaz tak jsem ho tu dala🙂

alex21
7. aug 2010

@hannah23 mne by sa pacilo nieco v tomto style, len neviem ci to neni pre teba zlozite. Topanku by si celu mohla urobit z puncoviny a spodok mas vlastne obdlznik.
http://www.tortyodmamy.sk/?q=ostatne/vitaj-doma

hannah23
7. aug 2010

@alex21 no na kufr bych si asi troufla
ten se potáhne jen zvrchu ne ze spodu???A botu to nevím jak bych udělala...co to je punčovina???

alex21
7. aug 2010

botu mas tiez potiahntutu len do spodu a spodok je len s pasikom nazdnacena podrazka.
A puncovina su vlastne vsetky rozmrvene a zmiesane odrezky co ti zostanu z torty. V cukrarni to predavaju ako kokosovu gulicku. Ak mas malo odrezkov tak upecies jeden korpus navyse, rozmrvis, pomiesas s trochou plnky alebo pridas marmeladu pripadne tam das to co ti zostane. 😉

sisa.b
7. aug 2010

jovokrem z rastlinnej slahacky ani u nas nemal velky uspech 😝 mozno zivocisna by bola lepsia

alionuska
7. aug 2010

@benjik no mala to byt Kitty anjelik..to napravo je akoze kridielko..a vstrede pacicka...ako pises..ale tiez som na to pozerala,ze kto nevie,co to ma byt,ze to ani nepochopi... 😀 😀 no co uz...nie vsetko sa musi podarit 😀 😀 😀 dnes idem este jednu na krst dokoncit..a to bude tiez babracka..lebo idem doozdobovat bielkom vyslahanym,ako ked sa medovniky ozdobuju...a nechce sa mi zacat... 😝

alionuska
7. aug 2010

@nadulici dokonala krasna torticka!!!!
@sisa.b a aj tvoje didi su krasne(myslim tu tortu) 😀 😀 😀

sisa.b
7. aug 2010

@alionuska tak keby si to nespomenula, mne sa na tej kitty nic nezdalo zvlastne 😀

ja som akurat dopiekla korpus. MM mi povedal, ze som chora z toho pecenia 😝 no ale mam tu zvysok kremu a odrezky mi pojedol on. tak krem hadam nesplachnem do umyvadla 😝

bianca
7. aug 2010

@nadulici dakujem.Dala som ho na FB nech to je na ociach