Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

yamahafazer
11. aug 2011

z vrchu je biely potah vzorkovany len to neni dobre vidiet

bzucinka2
11. aug 2011

baby vy nemate cely den na praci nic? 😀 tolko ste toho za vcera popisali, ze ja uz nestiham ani citat a uz vobec nie, ked uz musim piect na piatok ☹ tak mi urcite vela info ujde ☹

katy1979
11. aug 2011

@bzucinka2 ja tento tyzden nepeciem takze nemam na praci nic. teda okrem deti 😀

dm1
11. aug 2011

@bzucinka2 mne tiez veru ku koncu tyzdna vzdy uchodia info nestiham vsetko citat 😝 . Prave som dorobila zaklady na kremy tak musim cakat kym to vychladne a chytro naplnit 3 torty 😝

lena29
11. aug 2011

@katy1979 díky 😵

marci2305
11. aug 2011

Baby..poraďte čo s riedkym krémom. Aké maslo používate? Ja kupujem tie drahšie, no v poslednej dobe sa mi zdať, že obsahujú veľmi veľa vody. Mamča robila orechový, ten z vajec, dala 200 g práškového cukru a trebalo by ho ešte zahustiť..... ☹ ☹ 😖 😒

kvojtanikova
11. aug 2011

prosim poradte mi ako dlho sa ma susit figurka cca 5cm vysoka, vymodelovana zo SFF, a ma sa susit v chlade alebo pri izbovej teplote? Lebo hned ako ju vyberiem z chladnicky, chytim do ruky, makne a ohyba sa, a to som ju vystuzila aj sparatkom. To bude stale take alebo po niekolkych dnoch v chladnicke sa to uz tak nebude topit?

marci2305
11. aug 2011

yamahafazer Veľmi pekná tortička, taká jemná. Tie guličky dole robíte každú zvlášť?

katy1979
11. aug 2011

@kvojtanikova najlepsie na vzduchu a nechytat. ked to das do chladnicky vzdy ti to urobi.

ikula2
11. aug 2011

@mizulienka @dadka212 dievcata dakujem za nazory 🙂 ked pride dnes zakaznicka tak sa este dohodneme

Baby stala sa mi taka vec manzel bol vcera na poste po balik mala som tam veci na pecenie a priniesol dva baliky oba zaplatil, ale ten druhy som neobjednala 😖 a tak som hladala a dumala co sa stalo a asi pred mesiacom som rusila objednavku lebo nemali tovar u cukrarskepotreby.sk a oni ju nezrusili, ale mi to poslali ☹ a kedze som si zmazala vsetky maily zrovna tento tyzden nemam im ani ako poslat ze som to rusila. Musim si na to dat nabuduce pozor. Tak sa mi zasa stalo ze mam nieco dvakrat, nemal by niekto zaujem o maly vypichovac gulatu kvetinku? Tuto najmensiu

katy1979
11. aug 2011

baby to len ja som debil alebo sa naozaj zmenil nazov temy? to akoze preco cumim na to a nechapem

desmodka
11. aug 2011

@katy1979 aj ja pozeram jak teliatko ze kam so to vliezla 😀

katy1979
11. aug 2011

napiseme im nech to zmenia naspat? vsak na tento nazov sa neda pozerat

svetielkoand
11. aug 2011

@katy1979 ja som tiez pozerala ze to aku temu mam v oblubenych 😀 nechapem preco to zmenili 😕

mia1111
11. aug 2011

Baby, čo sa stane, keď ku pudingovému krému pridám trošku kyslej smotany? 😕

mizulienka
11. aug 2011

@ikula2 ako ti to nakoniec islo s tymi motylmi, dalo sa?
fuuha to aky nazov temy 😕 😕 😕

mia1111
11. aug 2011

To čo je za názov témy? Toto tu je o krstinových tortách? Fúha 😕 😕 😕

ikula2
11. aug 2011

@mizulienka no velmi sa mi to nepacilo,, lebo som cakala nieco ine. A ja som myslela ze to su tie motyliky, ktore sa vyrabaju z bielkovej polevy take dierkovane 😒 som nevedela. A ty mas ten vzor aj zo spodu aj z vrchu? Treba to potom otlacit z oboch stran?
ten nazov nechapem 😕

ikula2
11. aug 2011

@dm1 prosim ta na kedy mas tie torticky ked dnes plnis? Mne zrovna presunuli objednavku na nedelu a ja dnes plnim som sa nejako poponahlala, lebo vyzdoba bude tazsia tak som sa bala a teraz ma zaskocili ze to presunuli hadam to bude v pohode.

elise
11. aug 2011

ja sem chodím sa pokochať tortičkami a pozrieť si rady čo a ako a zmena názvu. neviem prečo ked sa tu o krstinových nepíše už niekolko strán, pozerala som že je tu iba prvý príspevok o krstinách ale mali nechať ten pôvodný názov ako bol.

hejdita
11. aug 2011

ahoj teda a to kto premenoval diskusiu???? 😕 😕 😕 😕 😕 som hladela ze kedy som si dala toto do oblubenych 😀

mizulienka
11. aug 2011

@ikula2 nie nie, iba z jednej strany, natlacis to do formy a potom vytiahnes, ja potom podlozim troska servitky pod kridla, do polohy do akej chcem aby boli, necham troska preschnut a pohoda. Mne sa zo zaciatku tiez nepacili, ale teraz uz sa mi pacia 🙂

katy1979
11. aug 2011

takze to by mali zmazat vacsinu prispevkov lebo vsak sme mimo temu teraz 😀 iba 1282 stran je mimo temy 😀

lenocka23
11. aug 2011

napisala som adminom, preco je nazov zmeneny, tak uvidime co odpovedia... 😉

katy1979
11. aug 2011

@lenocka23 ja som im pisala tiez ale do IP

lenocka23
11. aug 2011

@katy1979 no tak hadam sa na to pozru skor... 😉 🙂

dm1
11. aug 2011

@ikula2 ja ich mam mat zajtra hotove vsetky hned rano takze teraz naplnim a v noci potahujem a zdobim.

dm1
11. aug 2011

akoze ten nazov temy to co je za debilitu???? sak tu niesu inspiracie len ku krstinam? 😖

katy1979
11. aug 2011

@dm1 ja som to sem takto radsej nepisala lebo by este aj prispevok zmazali 😀 jejda baby ked este aj tu zacnu robit cistky a mazat prispevky tak koniec

vlada111
11. aug 2011

ja som si to nevšimla. Ale fakt debilina. 😠