Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

adul67
30. nov 2011

@dm1 ja neviem ked ten kvet je aj tak nejaký divný neni ako na tom tvojom obrázku a to je presne z formovača

dm1
30. nov 2011

@hejdita na tom obrazku je 100% prava etiketa 😝 . Baby bud maluju, davaju skutocnu alebo davaju jedlu oplatku. Ja som na slivovicu malovala

dm1
30. nov 2011

@adul67 neboj to sa podda na tom druhom obrazku to mas lepsie uz len dotiahnut to stensovanie lupenov tiez mi pride ze si to len tlacila o hmotu. Ak ti rychlo lupene schnu kym robis tak si ich zakry sackom. A nemozes predsa porovnavat svoje prvotinky s kvetmi od bab co to robia uz dlho a maju to natrenovane. neboj aj ony nejako zacinali 😉

hejdita
30. nov 2011

no a co by si mi doporucila ? @dm1 alebo kde sa da zohnat oplatka alebo co to vobec je? to nepoznam to sa nalepi neco na oplatku? alebo??? ako to funguje? 😕

lebo ona chce aby to bolo co najvierohodnejsie ....

dm1
30. nov 2011

@hejdita tak najvierohodnejsia bude prava etiketa 😀 . Oplatkou sa ti torta predrazi a namalovat to na 100% isto nepojde. Navrhni jej pravu etiketu

hejdita
30. nov 2011

@dm1 ok a to ako zlupnem z flase aby sa to nepokazilo??? 😕

dm1
30. nov 2011

@hejdita das to pod horucu vodu 😉

hejdita
30. nov 2011

@dm1 a to pusti hej ? a ako dlho nato pustat tu horucu vodu pripadne luhovat....? a dakujem velmi pekne za takuto radu nikdy som neodlupovala z flase etiketu a bala som sa aby som tych flasi nepouzila tak 10 nez sa mi jedna postasti namontovat na flasu z MMF 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀

dm1
30. nov 2011

@hejdita ako kedy ale sak to namoc do hrnc s horucou vodou aspon usetris za tecucu vodu 😉 . Ja som takto davala dole s piva na slanu tortu

hejdita
30. nov 2011

@dm1 a je to pevne teraz tie etikety? hehe no vypytujem sa ako nejaka blbka ale mi nic alkoholickeho nepijeme tak nech mi tu netrcia fernety bez etikety 😀 😀 😀 😀 😀

hej nebudem nato minat drahu horucu vodu to by som namocila isto do hrnca 🙂

dm1
30. nov 2011

@hejdita teraz bude v akcii v kaufe tak sup sup 😀 . Mne to islo lahko dole

hejdita
30. nov 2011

@dm1 alebo ked je to z flasky ta etiketa tak by som jej mohla povedat ze my to nepijeme a ze by si ju mohla vziat k tomu ze by mi to zaplatila ci nie? je to hlupost??? 😕
je to byvalej spoluziacke ... ale nechcem vyzniet hlupo radsej budeme pit fernet my s navstevami ako mat prihluplu otazku ci si to kupi tu flasku bez etikety 😀 hehe

no a myslis ze aj tu budu mat v ČR akciu v kaufu? 🙂

dm1
30. nov 2011

@hejdita sak ked nepijete posli k nam my sa teda obetujeme 😀 . A netusim ci je u vas akcia skus kuknut na nete letak. A na tu flasu by som sa jej asi nepytala pripadne povedz nech ti donesie etiketu ona ak ma doma flasu 😉

broucek2
1. dec 2011

holky, chcete ten malý kostelík? Zítra budu v centru Brna a vím, že je mají ve 3 různých úpravách a velikostech. 2 už mám doma

dm1
1. dec 2011

@broucek2 aky je veliky prosim ta? myslim tie 3 velkosti? jeden mam nech navigujem sestrenicu od @zuba co ma kupit. od teba by to bolo asi komplikovanejsie 😒

anibas
1. dec 2011

@broucek2 taký 10 cm kostolík by mi stačil 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵

anibas
1. dec 2011

@hejdita ja som robila len tortu a na ňu som položila originál fľašu - takto to chceli 😉

mizulienka
1. dec 2011

baby, ked robite kosik s patchworkom...ako to robite? vyvalkate si dlhy plat hmoty a na to otlacate patchwork? ako docielite, aby vam nebolo vidno, kde sa patchwork konci, mne tam stale ostane taky znak

mariann2
1. dec 2011

@mizulienka ja si vyvaľkám plát a keď otláčam, tak si to napasujem vždy tak, aby mi asi dve kocočky z predchádzajúceho otlačeného vzoru tá forma prekrývala, to mi tam pekne zapadne a nič mi nevidno, neviem či som to nenapísala ako talian, ale inak to napísať neviem 😉

broucek2
1. dec 2011

@dm1 @anibas tak malý je 5*5,5 cm, velký přeměřím. Je to takový s věží uprostřed a už je hodně velký. Další nemám, ale mohu se za paní zastavit a zjistit a po poledni napsat.

broucek2
1. dec 2011

@mizulienka taky dělám dlouhý plát a na konci to trochu vidět je, když spojuješ dva konce dokola, ale dá se to kosticemi zapravit

lussy23
1. dec 2011

@yamahafazer sú nádherné @vecernicci nepomylili ste si tému? Typy na varenie sú v inej téme =DDDD Ale nie krásna torta, ako skutočný.
@lusil2005 nádherná

mizulienka
1. dec 2011

@mariann2 jaaj vidis, to je skvely napad, dakujem ti krasne za radu.
A ty ako, zohnala si tie drotiky?

mizulienka
1. dec 2011

@mariann2 @broucek2 a este som sa chcela spytat, nejako orezavas korpus, ked robis napr kosik plny kvetov? ci das iba klasika okruhly korpus.

anibas
1. dec 2011

@broucek2 ak by mali aj nejaký pekný domček, ktorý pasuje ku kostolíku - tak by som si pekne poprosila - môže do 12 cm kostolík a domček menší - tie čo som robila tak kostolík má cca 5cm

broucek2
1. dec 2011

@mizulienka dělala jsem klasický okrouhlý
@anibas ten větší, co mám má 8,5*9,5 cm

mariann2
1. dec 2011

@mizulienka drotiky som zohnala od kamošky, ale iba č. 24 a to budú asi hrubé a ja korpus niekedy orezávam, aby bol trošku oválny, ale keď som robila ten košík s ihlicami a klbkami vlny, neviem či pamatáš, tak som dala normálne okrúhly korpus, podľa toho ako sa dohodnem na váhe 🙂

broucek2
1. dec 2011

@anibas jen přemýšlím, jak ti to dopravím na Slovensko, ale asi přes kamarádku, co tam jezdí za mamkou nebo zjistím, kolik stojí dopis k vám

dm1
1. dec 2011

@broucek2 ten vacsi je idealna velkost veru! a tiez by som k tomu aj domcek ak by pasoval. Vies co kludne kup ono nebudem mat problem to predat vela bab na slovensku to cchce ak by mi aj zuba zohnala. Dakujem 😵 . Ten 5x5,5 je maly to nie

dm1
1. dec 2011

@broucek2 mne to mozes poslat segre v CR 😉