Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

lenka.pav
12. mar 2010

matusik, presne takto ako si to popisala som robila svoju prvu tortu a bolo to ok, takze vela zdaru a nech sa ti dari 😉

lenka.pav
12. mar 2010

nikanika, robila som korpus podla tohoto receptu a je naozaj vyborny - lahucky, rychlo hotovy a velmi chutny. krem neviem, neskusala som.

matusik111
12. mar 2010

Lenka, a mozem ten krem namazat a hned davat marcipan ? bude to drzat ?

matusik111
12. mar 2010

a idem robit aj gerbery ( prvy krat v zivote 😀 😀 ) z marcipanu , mozem ich priliepat este dnes , alebo az zajtra ?
Ked to bude hotove , vlozim foto 🙂

lenka.pav
12. mar 2010

no neviem, doteraz som si vzdy tortu najskor natrela, dala stuhnut a potom potiahla. inak by sa ti mohol ten marcipan zamazat a smykat.

lenka.pav
12. mar 2010

jednoduche gerbery mozes lepit hned, ake chces, aby drzali lupienky inak ako na plocho, musis ich nechat v tej ziadanej polohe ususit a potom lepit

hejdita
12. mar 2010

ahojte 🙂

ja teda nepeciem ale mam dalsiu objednavku este sa budu rozodovat ci gulecnik alebo bowling tak som svedava.....som celu noc premyslala ze co a ako budem robit lebo je to uuuplne cudzim.....teda svagrovej sestre no videla som ju len na svadbe takze je cudzia 😀 😀 😀 😀 uz mam ulozene inspiracie uz len vediet co chce....ale gulecnik by sa mi pacil viac ako bowling pretoze ten poznam viac z blizka 😀

inak urcite sa tu pisalo aj to ze ked sa davaju roztopit cukriky pridat oriesok 100% tuku priamo este do mikrovlnky....ja to tak robim pekne sa mi to od misky oddeli nic sa mi neprilepi a potom este vypracovavam s rukami potretymi tukom a pekne je to vlacne 😉 🙂 teraz som to vlastne robila prvy krat lebo som vzdy na tuk zabudla a bolo to nezrovnatelne 🙂 🙂 🙂 toto moja skusenost tak posielam na uvedomenie dalej 😀 aby aj detaili si clovek vybavil 😀 😅

hejdita
12. mar 2010

joooj este som a zabudla napisat ze ked sa mi to roztopi tak ja to robim tak ze to spracujem tak ze to vylejem na cukor a spracovavam nozom chvilocku nez to troska nezchladne 😕 tak to trocha nahanam po cukre ale ide to 😀 😀 😀

nikanika korpus prerezies na 2x levou zadnou staci ak si to naznacis nozom tie dva centimetry do hlbky a pekne tou nitkou ......mne sa to tak dari a keby som mala vyssi tak aj na tri krat ale jakosi mi vzdy spadne asi je to tym ze dam vela prasku do peciva nabuduce skusim dat o gram menej 🙂

hejdita
12. mar 2010

a dievcat co by ste mi poradili okrem formy 😕 potrebujem robit kvader to mam na peciacom papiery zvlast upiect tie platy a obrezat??? lebo mam trubu len plytku nie hlboku tak preto.....a da sa vobec zohnat velky obdlznik ako forma??? lebo tu je ich v jednom obcode asi 30 ale ziadny co by vyhovoval....vsetko je to maleee 😝

nikanika28
12. mar 2010

Ahojte, zohnala som modru farbu, jupiiii 😵 😵.
No a vsimla som si, ze na tych cukrikoch, co som kupila, nie je napisane Marschmellows, ale CHAMALLOWS, je v tom daky rozdiel?????? 😕 😕

Hejdi, skusim to tak, ako si pisala...snad to nedotrham 😅

anibas
12. mar 2010

Nika: cukríky máš s Lidla - Chamallows Rubino - ružové, tie sú na to ako stvorené

nikanika28
12. mar 2010

ani, dakujem, som si vydychla... 😅 😵 Ano, su z Lidla, ruzove HARIBO a na sacku napisane Chamallows, takisto aj smolkove modre...

nikanika28
12. mar 2010

och, nech citam ako citam, ale z tejto vety som akoze jelen uz 😨
Zo 6 bielkov vyšľaháme tuhý sneh, zašľaháme krupicový cukor a po jednom žĺtka.
Cele to vyzera takto:
Zo 6 bielkov vyšľaháme tuhý sneh, zašľaháme krupicový cukor a po jednom žĺtka. Múku zmiešame s kakaom a opatrne vmiešame so vajíčkovej zmesi. Dáme do formy vyloženej papierom a upečieme. Po vychladnutí prekrojíme (je prekrajujem na tri)

Tak teraz neviem ako...spravim si sneh, cukor vymiesam so 6-timi zltkami..a potom to zmiesam a priadam do vajickovej zmesi muku s kakaom?

anibas
12. mar 2010

Nika fakt si nikdy nepiekla ? 😨

Bielka vyšľaháš na tuhý sneh , môžeš pred šlahaním pridať stipku soli, lepšie sa vraj vyšľahá, potom pridáš kryštálový cukor 6 lyžice / koľko vajíčka - toľko lyžíc /, tak postupne pridávaš žltka a nakoniec 4 lyžíc múky+ 2 lyžíc kakaa - ak chceš kakaovú - + lyžičku práš. do pečiva opatrne rozmiešaš a vyleješ na papier na plechu, opatrne rozotrieš do roviny a pečieš na 175 - 180 C, skontroluješ špáratkom či je upečený

nikanika28
12. mar 2010

no ani piekla, zakusky alebo kolace peciem bezne....korpus som nikdy nerobila a z tej vety som to nepochopila... 🤐 . Robila som totiz podobne cesto, len tam sa to robilo tak, ako som to pisala, tak preto som sa pytala 😅
Vdaka za radu

hejdita
12. mar 2010

a ja robim tak ze biely uslaham zvlast s 2 lyzicami vody v polke pridam polku cukru a v druhej vacsej myske vyslaha zltky s tou druhou polkou cukru do peny to znamena ze aj tie zltka naberu objem....a este lepsi na slahanie je cukor mucka ja ho pouzivam radsej.....no a po uslahani zltkov pridam ten sneh a potom uz rucne primiesavam muku ...... kakao pridavat je lepsie rozmichane do jemna v troske vody lepsie sa to mycha niesu tam hrudky je to hladke.....ale ako kto ma kazdy rad ja to robim takto 😉

a tortovu formu staci vysypat ak mas ciernu gulatu len dno nie boky pekne ti to stupne rovnomerne..... 😉

hejdita
12. mar 2010

ten sneh ked pridam tak este laham 😉 som zabudla poznacit 😅 az tu muku varechou alebo sterkou kto ako ma rad 😕

hejdita
12. mar 2010

šlaham=laham 🤐

sofi07
12. mar 2010

leni, krasne torticky, tanecnici su uuuuzasniiiiii. krasne 🙂

sylvia75
12. mar 2010

nikanika 28 ,nie, nedávala som z tých šmolkov preč tú bielu časť.dala som ich celé a postup presne ten čo tu dala alionuska niekde na začiatku tejto diskusie...veľmi dobré sa s nimi robilo,ešte lepšie sa mi zdá než z tých umývanych rubino chamalows rubino,tie som prifarbovala na žlto,veľmi sa mi to potom drobilo...

nikanika28
12. mar 2010

dik baby, ste zlate...korpus sa uz pecie 🤐
Hejdi, robila som podla teba 😵 ... len som si nelahala k tomu 😀 😀

cessy
12. mar 2010

ahojte, to nic ine nerobite, len pisete????toolko je toho ze ani sa mi to nechce citat 😕 😀 😀

alionuska ze 11kg, maaarnost, to musi byt tortisko 😨 😨 😨

hejdita
12. mar 2010

😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 to je dobre ze si si nelahala lebo by si mohla zaspat a to by ti to asi spadlo 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀

hejdita
12. mar 2010

hej 11kg uz sa tesim ako taka torta obrovsak vyzera 😕

nikanika potom daj vediet ako dopadlo to krajanie..... 😉

daniz
12. mar 2010

Ahoj Alionuska,
Mám taký malý-veľký problém. Pekávam torty už nejaký čas a požiadavka môjho anjelika Leušky 7r. je
mať tortu koníka. Neviem či mám urobiť klasicky len hlavu alebo dá sa vymodelovať postavička-to bude
asi dosť kruté nie? Čo mi poradíš. Viem, že keď sa chce dá sa všetko. Dávam na teba ako odborníka. 😕 😖
Ďakujem daniz.

anibas
12. mar 2010

hejdi : takže najprv vyšlaháš sneh + voda + polka cukru a potom žltka + polka cukru ?
a tá voda nič neurobí s bielkami ?

hejdita
12. mar 2010

nie voda s bielkami nic neurobi lepsie sa slaha....ved aj ked uvyvas len sklenicku od bielkov vodou tak to napeni len tak 🙂 je to lepsie ani solit nemusis 😉

hejdita
12. mar 2010

no ja to slaham tak ako som uz pisla dam si do misky s bielkami troska vody tak 2PL aj 3 ja to na lizicky nepocitam nedavno sa mi podarilo uliat 😅 tak pol deci a bolo to v pohode 😀 no a az to mam vyslahane tak napoly ze to je este take do zlta ale uz to je take skoro biele... 😒 neviem ako to napisat tak tam dam cukor.....viem ze krystalovy sa pise vsade (pretoze je lacinejsi ako mucka) ja davam mucku ak mam hojnost viac sa mi to paci aj do zltok ze tam niesu take akoby hrudky cukrove lebo uz sa mi velakrat stalo s obyc. cukrom ze sa mi nedobre roztopil a to som slahala dllllho...takze do zltkov ja davam muckovy cukor 😉 a sem tam davam aj vanilkovy cukor este do zltkov....to sa dava asi aj obycajne .....no a potom pridam do zltkov bielky a slaham dalej pokial sa mi to nzamiesa niekedy tomu pomozem aby to bolo rychlejsie sterkou .... no a finalova verzia pridavania ci uz muky samotnej alebo s mraskom do peciva ci skrobom uz varechou ja davam zasadne polohrubu muku aj ked pisu ze hladku lebo u hladkej to bolo vzdy take tuhe....polohruba sa dobre miesa je sypkejsia a je to take nadychane 😉 😕 😅 😀 😎 😵 🤐

anibas
12. mar 2010

pri najbližšej príležitosti vyskúšam 😵

hejdita
12. mar 2010

hej skus a uvidis a hlavne potom mi napis recenziu tvoju 😀 😀 😀 😀 ze ci dobre to robim alebo nie 😀 😀 😀 😀

alionuska teraz som pozerala tvoje torticky na tortach od mamy a som mala otvorenu pusu az na zem.....si sikovna 😉
az budem mat viac casu kuknem aj druhym......uz sa tesim co ma prekvapi 😵 a co ma zaujme