Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

nikanika28
15. mar 2010

dakujem hejdi, tak na prvy pokus to nebolo az take hrozne, ako som predpokladala 😀 . ALe dakujem hlavne za rady, moc si mi pomohla..aj ostatne baby samozrejme 😵 . Ruzicky som robila podla fotopostupu, len ja som si to trosku potom robila podla seba, tie vyrezane kolecka som este prekrajovala na polovicku. Povodne som chcela aj po bokoch take male kvetinky, ale nechcelo mi to tam nijako drzat, tak som sa na to vyprdla, aby som tam diery neporobila 😅 😀 .
Hejdi, ked si spravis napriklad kvetinky, alebo hocico, nechas si to trosku stvrdnut, alebo to davas hned na tortu? mne to tam nechcelo nijakovsky drzat 😕

nikanika28
15. mar 2010

no rezala aj nerezala..akosi som sa toho zlakla, tak som to nakoniec prerezala nozom, mame taky velky hruby noz, s tym sa mi to docela dobre rezalo.... Ked som to skusala tou nitkou, tak sa mi to akosi mrvilo...ale potom som zistila, ze aj ked sa nozom kraja, tak idu omrvinky...no co uz, zalepilo mi, tak som nakoniec s tym nozom 😅

hejdita
15. mar 2010

VODA vyriesi skoro vsetko (okrem velkych dier 😀) tou sa to krasne prilepii....a krzi to ak to nieje nejako moooc tazke to uz sa tam zapichuje na paratku alebo spajli.....

hej aj ja som sa prvy krat zlakla ale mala som este teply korpus a hrubu nitku teraz to uz rezem za studena a tenuckou nitkou 🙂 .....tak je to pekne rovno

a ty mas vypichovatko na tie malucke kvetinky co mas po krajoch tie su mooc pekneee 🙂

hejdita
15. mar 2010

drzi= krzi 🤐

nikanika28
15. mar 2010

vypichovatko? to je co 😕 😀 😀 Nemam ziadne nastroje...mam akurat vykrajovacku kvetinku, kde je v strede tato malinka kvetinka, tak som si to tak vykrojila..na spongii som tie male kvetinky prebehla gulatym vrchnakom z pera 😀 😀 😀 a vnutorne dubky som takisto robila s perom 😀 😀 😀 ..teda s takym vrchnacikom 🤐 😝 😀
Ozaj...inac kamoska, ked zbadala tortu, tak zavalila, ze chce, aby som jej spravila pre syna tortu so Vcielkou Majou 😕 😕 😕 . Tak neviem....... bojim bojim ...

alionuska
15. mar 2010

Nika nika,teda ty si sikovnica! Torticka je krasna!!!
Cessy,ja som sa tak zasmiala zas na tvojom komentari..ty a Vinka to vzdy zabijete! 😀 😀
Ja som taka rada ze mam tolko roboty...🙂 A teraz mi akurat pisala jedna pani,ze by chcela Triceratopa...ani som nevedela ako to vyzera...ale ved som pozrela na nete a uz viem 😀 😀 to je ten s tym šiltom okolo krku a ma rozky na hlave... 😀 😀 😀 no mozno ho budem robit 26.3..este mi ma dat vediet...ci ano.. tak ja sa vzdy potesim,ked nieco netradicne..ale aj tie romanticke ma bavia... 😀 😀

petaba
15. mar 2010

waw tak to som zvedava alionuska na toho triceratopsa, vyzera to velmi zlozito, no ale ty to urcite zvladnes lavou zadnou 😉 velmi pekne robis 🙂

nikanika28
15. mar 2010

Ali, no dakujem...ale z daleka sa nechytam na tie vase vytvory..a o tych Tvojich ani nehovorim 😅 😵 😵 😵 . Tak ale som rada, ze torta neputovala do kosa 😀 😀

hejdita
15. mar 2010

tak pecie sa mi korpus rozpusta sa mi maslo ....z 5 vajicok nebudem experimentovat a urobim si skusku na tortu co budem robit na svadbu za mesiac a basta 😝 😀 😀 casu mam dost....ked nieje muz doma

cessy
15. mar 2010

hejdita kde sa daju vidiet tvoje vytvory??? 😕

anibas
15. mar 2010

hurá vianoce - upc mi doručilo balíček s ráfikmi 😵 😵 😵 😵

cessy
15. mar 2010

anibas a ake si si objednala a s kade??ja mam tiez 2 rafiky a som s tym spokojna 😅

anibas
15. mar 2010

cessy z Fornaxu - štvorec 26 cm, srdce stredné a kvet

hejdita
15. mar 2010

http://www.tortyodmamy.sk/?q=user/11488/images aj tu 😉 ale nemam tu vsetky len posledne tri z piatich 😅 😕 😀 😝

cessy
15. mar 2010

anibas a za kolko ti to asi prislo??lebo ja mam z fornaxom dobru skusenost , dodavaju tak do 3 dni, ale v sugar arte im to trvaaaaaaa

hejdita a svadobnu ides robit ako alionuska?? 😅 😕

aveline
15. mar 2010

ahojte
co su rafiky, prosim Vas? 😕 si to ani neviem predstavit 😨

hejdi, ake kliestiky si si objednala? aj ja sa chystam konecne nejake objednat, len z tolkych kliestikov si neviem vybrat a neviem si predstavit aka vzorka vyjde z ktorych kliestikov....mohli by k tym nastrojom vzdy pridat aj vzorku torty, nie 😉 teda mne neznalej by to velmi pomohlo 😅

nika, torticka vyzera pekne 😵 aky korpus si to robila? a plnku? torta v reze vyzera veeeeeeeeelmi chutne 😵

nikanika28
15. mar 2010

aveline, dakujem 🙂 . No korpus som robila z tortyodmamy - čokoládová torta rozprávka, takisto aj krem od tial, besamelovy, a ten stredny je mramorovy...ale robila som len z pol davky, aby som to mala len na ten stredny diel. A torta chuti naozaj dobre, az som sama zo seba prekvapena 😅 😀 😀 😀 .
Mne tiez rafiky nic nehovoria 😕 😅 😅 😅

hejdita
15. mar 2010

ja som si neobjednavala 😕 tu som nahodne v jednem noziarstve objavila ze tam ma aj nieco pre sikovne zeny ako sme my 😀 tak som si vyhliadla len obycajny oblucok......bola tam este strieska potom takova vlnka a este rovny

cessy svadobnu idem robit dvoj poschodovu slzu..... tak idem dneska skusit a som zvedava ako sa mi bude pracovat 😀
zatial na alionusku nemam a myslim ze ju ani nedobehnem 😀 😀 😀 😀 😀 🙄 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀

hejdita
15. mar 2010

a robia aj hranate rafiky veliky kvader by som potrebovala....no a nevytecie to testo z toho ked tam nieje spodok 😕 ?

aveline
15. mar 2010

cessy a ako sa to cudo pouziva? 😕
jedine ma napada, ze by sa to polozilo do plechu a vylialo tam cesto alebo inak?

hejdita
15. mar 2010

inak krem mam vysahany len cakam co mi vychladne korpus ale narezala som ho uz za tepla sice krivo lebo som si myslela ze to je uplne inak nez to bolo noo ale nevadi takze mam spodny diel hruby a dva tenke 😝 keby sa dal este ten spodny este raz prerezat .....ale nebudem riskovat ....

a pocujte myslite ze mam najskor natret korpus a az potom to prekrojit na dve slzi alebo to mam uz teraz nez to natrem kremom???? 😕

cessy
15. mar 2010

aveline ja som to prvy krat dala len na plech a piekla som, potom som niekde na torty od mamy videla ze tam davaju aj papier na pecenie, tak od vtedy ho davam aj ja. a tak ho pozahynam.....ak najdem link tak pridam 😉

lenka.pav
15. mar 2010

hejdita, najskor natriet, nechat schladit a potom prekrojit 😉

henikav1
15. mar 2010

tak uz som tu, konecne mozem odpadnut 😀 😀 😀 len este vlozim aspon jednu fotku 😵
ale tak ako sa mi dnes nedarilo, tak este nikdy 😀

lenka.pav
15. mar 2010

heni, uz sa tesim na torticku a chod si uz oddychnut! 😉

henikav1
15. mar 2010

http://www.tortyodmamy.sk/?q=ostane-torty-pre-d...
tak tu je aspon jedna fotka, teraz si idem pospat, uz sa tesim ako si Vas konecne zajtra v klude precitam 😉

vinka
15. mar 2010

Baby mne sa zdá,že ja som videla,že alobal dávajú pod rafik. 😉

lenka.pav
15. mar 2010

heni, je super!

rafiky pouzivam tak, ze si vystrihnem papier na pecenie v tvare rafika, polozim ho spolu s rafikom na alobal a z toho spravim okolo rafika akoby misku - utlacim ho okolo rafika. akosi sa neviem dobre vyjadrit, snad ste ma pochopili 😅

hejdita
15. mar 2010

torta uz sa chladi jupiiii len neviem ci ho este dneska potiahnem alebo az zajtra.....a teda na torte sa mi zacal zrazat kreeem bleee to je prvy krat v zivote co sa mi toto stalo a to som mala stejnu teplotu mozno maslo bolo u prostred este tuhe neviem 😒 no este ze je to len pre nas 😝 😀