Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

evena
22. mar 2010

díky za typ na formičky, to mě nenapadlo jít do hraček 😕 🙂 a určo je to lacinější než ty předražené cukrářské věcičky 😵 občas k vám nahlídnu pro inspiraci, mějte se všechny pěkně 😵 😵

hejdita
22. mar 2010

no tak posli jedno tesko a ja poslem albert 😀 keby sa to dalo 😝 😀
hracky su dobre na rozne vecicky takto aj jeden valcek som videla v sade krasny ale ta cena 250 kc a to boli k tomu este jako 3 vykrajovacky....no niekedy si myslim ze ty vyrobcovia vedia ze si to maminy kupuju pre vlastnu potrebu 😀 😀 😀 😀 😕 😀 😀 😀 😀

henikav1
22. mar 2010

petaba, kedy budes potahovat??? zatial to vyzera velmi pekne. No a ten dynamit, tri rolady, stiahnes spolu dvomi pasmi marcipanu a tri spagaty a buuuuuuuuuuuuuuuum 😀
evena, krasna torticka a to miminko vedla torty este krajsie 😉
alionuska, ak budes mat chvilku, mohla by si mi poslat ten katalog na tie rafiky prosim?

petaba
22. mar 2010

no tak už som to potiahla... spravila som sexicu hore bez :DDD

petaba
22. mar 2010

heni pozrela si môj príspevok... tuším na predošlej strany... ohľadom tých gelov... zistila som rozdiel 🙂

noricka
22. mar 2010

Prosím vás, dnes mi prišli tieto vykrajovačky http://www.sugarart.sk/lista-vykrajovacia-abece... a neviem presne ako ich použit...či vytláčat priamo na tortu, lebo tie písmenka sú velmi malé a tenké a tažko sa prenášaju...alebo mi poradte ako si vyrobit sama písmená a čísla, dakujem

henikav1
22. mar 2010

ano petaba, dakujem ti velmi pekne. Ja som to pozerala v praci velmi zbezne, lebo dnes som toho mala veru dost, preto som ti asi ani nenapisala ohladne toho, len som chcela
fiha a ta tvoja sexica je paradna, pekne sa ti vydarila
ako si robila tie bradavky? nelepila si ich zvlast, vsak?? iba si ich namalovala kakaom? aj s vodou, ci len nasucho?

neurologia
22. mar 2010
noricka
22. mar 2010

jééj, dakujeeeeeem neurologia, moc si mi pomohla 🙂

petaba
22. mar 2010

heni ďakujem za pochvalu 🙂, áno malovala som kaokaom na sucho... robila som ju na skúšku... chcela som jej dať aj podprsenku, ale nakoniec som usúdila, že ktorý chlap chce mať ženu oblečenú :D

cessy
22. mar 2010

petaba ja som pochopila ze si to ty nerobila, ale asi som sa zle vyjadrila 😉

petaba
22. mar 2010

;)

petaba
22. mar 2010

kde ste všetky dnes 😕

petaba
22. mar 2010

čo dnes funguje koník iba mne 😀 toto je ešte horšie ako keď nefungoval

cessy
23. mar 2010

petaba tu sa zhustuje pocet prispevkov bliziacim sa vikendom 😉 ked vsetci pecu 😉

henikav1
23. mar 2010

dobre ranko
neviem ako vy, ale mne sa tuto noc snivalo o tortach 😀 😀 😀
robim si objednavku a rozmyslam co do nej, ja totiz vsetko vyberiem, zratam sumu a potom skrtam 😀 😀 😀
poznate to?

anibas
23. mar 2010

heni : poznáme, poznáme .... 😀 😀 😀 😀
čítam , ale nepíšem - víkend upratovací, včera mak Filipko teplotu, neviem či zúbky, len plačlivý bol, na rukách sa nosil, takže nič som nerobila, ale čítam vás

neurologia
23. mar 2010

baby aj ja vas citam aj ked neprispievam.....mam toho teraz dost lebo cez vikend cestujeme na SK takze uz pomalicky chystam veci lebo na piatok mam piect tortu takze tomu sa budem hlavne venovat ...a samozrejme potom hodim foto ...tak drzte palce nech sa dari....aby som sa za svoju "sikovnost" nemusela skryvat po tmavych kutoch... 😀

henikav1
23. mar 2010

anibas, ja som malemu davala gelik na dasienka ked mu sli zubky a ked bolo velmi zle, tak aj cipok do ritky, proti horucke a bolesti, ved naco by sa trapil drobcek
neurologia, zbytocne sa skryjes, my si ta najdeme 😵 😵 😵 uz sa tesime na novu inspiraciu
ja som vcera nasla taku nadhernu a jednoduchu torticku, ze som normalne padla na zadok, niektore baby to vedia tak krasne a jednoducho spravit, ako bola aj ta krstinova tu ta zlta, kto ju robil? anibas??
poslem vam link oplati sa kuk, ja som si ju hned ulozila, lebo ja az take esteticke citenie nemam, ja iba kopirujem, aj to dost uboho 😀 😀 😀
http://www.tortyodmamy.sk/?q=narodeninove/bielo...

alionuska
23. mar 2010

No veru...ako to bolo spomenute...mame niektore aj robotu..ja tento tyzden 4 torty... 😀 😀 Ale jednu pre sestru,maleemu na narodky--zas spidermana...som ho prehovarala,nech chce nieco ine,ale ani za ten svet! 😀 😀A druhu mne a SAlenke...mame v sobotu meniny a aj tatik sa nam vrati domov 🙂 🙂 🙂 🙂A dve na objednavku... A tiez citam..ale niekedy aj nepisem..a Heni nie nedarmo sa hovori,ze v jednoduchosti je krasa! 🙂

stephani
23. mar 2010

čaukly holky.Já mám plné ruce přes den vaření.A vy?

henikav1
23. mar 2010

stephani, ja mam cez den plne ruky prace v praci, vecer varenia a v noci ucenia, no a torticky obcas ked zanedbam ucenie, alebo idem spat nadranom 😀 😀 😀
No a slavnostne oznamujem, ze som konecne doskrtala objednavky a znizila som konecnu sumu na 1/4, dobre nie?? Preco je to vsetko tak strasne drahe? Asi zacnem vyrabat silikonove formicky 😉

alionuska
23. mar 2010

Henika,aj ja som uz nad tym premyslala,ze by sa na tom dalo lepsie zarabat,ako na tejto drine s tortami... na tych silikonovych formickach.... 😀

stephani
23. mar 2010

heni,No jo no.Ráno musím nachystat snídani,svačinu dětem do školy,nachystat učení pro Lucase,nachystat oblečení pro Lucase.A pak na to s manžou vlítnem když jsou děti v škole.Ale doma uklízet a zase...no moc práce. 😒

henikav1
23. mar 2010

Stephani, no ja si to zlahcujem ako sa da, takze malemu ak nieco nachystam, tak len nejaky dzusik a keksik, inac ma celodennu stravu v skole a ja v praci a tym ze mame normalny teply obed, tak na veceru robim uz len take rychlovky, ako pizza, hot dog, cestoviny... Normalne varim len cez vikend a zvyknem trosku viac, zamrazim a mam dalsie jedlo niekedy na veceru. Ukladame trosku kazdy den, snazime sa zachovat aky taky poriadok, ved cele dni nie sme doma a potom upratujem vo velkom v sobotu. No a v nedelu, bud niekto vysedava u nas, alebo my u niekoho, ale ak mam pred skuskami, vtedy sa neupratuje, nevari a ziadne navstevy 😀 😀 😀
alionuska, keby ten potravinarsky silikon nebol taky drahy, neviem kolko formiciek by z toho mohlo vyjst, ale ja si asi tak na skusku objednam a uvidime

cessy
23. mar 2010

stephanie ked deti spia v noci....vacsinou vtedy mi pecieme 😉

cessy
23. mar 2010

heni a kde si nasla potr. silikon???,ty hadam najdes vseto 😉 😉 😉

henikav1
23. mar 2010

cessy, v korunaplus, ale kilo stoji okolo 30 eur a nemam potuchy kolko formiciek z toho vyjde, to je len take male vedierko

cessy
23. mar 2010

heni ja som si to tam do teraz ani nevsimla....
a co si si poobjednavala????prezrad 😉

henikav1
23. mar 2010

v korunaplus:
perletove farby na tienovanie kvietkov - ruzovu, bielu, zltu, cervenu, zelenu oranzovu, zlatu
duhove gulicky cukrove
aj smotanove gulicky
radielko s tromi kolieskami
piestovy vypichovac listok ruze
piestove vypichovace sada 3 motyle
plechovy vypichovac listok a motyl, nekup to ked su po 0.40 a 0.48 € 😵
vypichovat plechovy papucka
sada na ozdobne cipky

no a z ineho katalogu na silikonove formy:
sadu detskych veci: hrkalka kocky, flaska, papucky a kacicka
sadu masliciek
sadu kvetin, teda taky kruh s kytickou, to sa bude hodit na minitorticky