Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

henikav1
29. mar 2010

daniz, ja som robila tento mliecny marcipan http://www.tortyodmamy.sk/?q=content/marcipan-5
ale pozor, nebol biely, ale kremovy a ty si asi chcela biely, ale iste by si ho mohla vybielit bielidlom od wiltonu ak mas doma 😉

hejdita
29. mar 2010

http://www.tortyodmamy.sk/?q=content/slubeny-va...
tu je ten vankus hladala som ho dlhoooo 😀 tak dufam ze pomoze 😉

hejdita
29. mar 2010

ved si skus potiahnut nieco male len na skusku a skus si to nariadkovat ci ti to pojde.....ja by som to tak urobila a mne by nevadilo keby to bolo o pol centimetra blizsie alebo dalej ..... no i ked neviem ale dakujem ze si pripomenula vankus mozem skusit ako podakovanie pre jednoho kamarata co nam spravoval PC tak mozno by to nebol spatny napad 😉

dm1
29. mar 2010

ten postup na vankus je suprovy! neviete kde by sa dalo zohnat take radielko?

nadulici
29. mar 2010

heni...diky 😉
dm1...urcite v obchode s cukr. pomockami, ale ja pouzijem obycajne radielko co mam doma uz 100 rokov 😀 , ma rovnake zubkovanie, to maju v dom. potrebach

dm1
29. mar 2010

nadulici aj ja mam doma jedno ale to je vlnkove. len hento sa mi pacilo ze sa dali 3 nadstavce menit

henikav1
29. mar 2010

dm1, ja som si s tymi vymenitelnymi kolieskami objednala prave z korunaplus

boldy
29. mar 2010

nadulici> ja som minule robila s mrieckou co je na malovanie, je to lacne, kupis hocikde,a mas to rovne 😉 vid obr.
henikav> si sa pekne pohrala s tymi mini tortickami, pekne, si kreativna

vinka
29. mar 2010

Ahojte baby.Chcem sa opýtať či máte niektorá kostice zo stránky korunaplus.Je to sada 14 ks za necelých 15 eur.Ako vyzerajú.či sú normálnej velkosti alebo sú malé.Lebo mne prídu na obrázku dosť malé.

nadulici
29. mar 2010

boldy, a kedy si to otlacila, pred alebo po potiahnuti?

boldy
29. mar 2010

nadulici> po a bolo to dobre

vinka
29. mar 2010

Boldy a to si robila okrúhlu tortu?

petaba
29. mar 2010

Boldy máš aj foto?

boldy
29. mar 2010

nie robila sa stvorcovu, ale aj s okruhlou to nemoze byt az tak narocne, ja chcem robit na buduce, tak to skusim urcite
petaba> mam len, ta foto nic moc, lebo som velmi rozvalkala mmf a pod mmf som dala pudingovu plnku a sa mi to nejak zvlnkovalo, ale v podstate je ta mriezka velka pomoc a rychla 🙂

henikav1
29. mar 2010

no ja som chcela robit take mriezky na tejto mojej torte http://www.tortyodmamy.sk/?q=okruhle-torty/vale... robila som to tym koliekom na rezanie cesta a dalo sa to len trosicku vidiet, nic moc, tak ked na to pridete ze ako, dajte vediet. Mne bol ten MMF taky pruzny, ze sa mi pod tym prehybal a znova vystrel 😀 😀 😀

nadulici
29. mar 2010

jej heni, to si ma teda nepotesila, uz mam normalne strach 😨 .....ale ved skusim a potom vam dam vediet ako som dopadla....
a mozes mi prezradit ako robis tie spiralky, co mas na tej torte?.....su krasne 😵
a este mi poradite, chcela by som si objednat abecedu velku vykrajovaciu, paci sa mi taka akoby ozdobne pisana- aj na alionuskynych tortach som ju tusim videla....ja ju ale neviem nikde najst...v peceni hrou maju len tlacenu 😠 ....

gabkazabka
29. mar 2010

Ahojte,
prosim vas,mohli by ste mi hodit link na internetovy obchod,kde maju teraz v akcii hmotu K2?vcera som na to pozerala,ale zabudla som tu stranku a dnes to neviem ani za svateho najst ☹
Dakujem

henikav1
29. mar 2010

nadulici, vyvalkanu hmotu si narezes na pasiky, obtocis okolo rucky varechy, alebo ceruzky a nechas uschnut a mas spiralky 😉

hejdita
29. mar 2010

dievcata viem ze som tu hovorila o pokazenom pocitaci ale cim viac premyslam tym menej viem aku tortu mam urobit za podakovanie......co by ste urobyli vy.....prosim poradte.....plnka bude kavova co sa k tomu hodi....len mramor? laebo su aj ine piskoty respektive korpusy ako orechovy a klasicky piskot??? a ten mramor??? ......chcem to odovzdat vo stvrtok tak uz mi hori za patami......a fakt neviem co potesi slobodneho 27 rocneho muza......(len nie ciciky to fakt nie ani zadok je to skor taky slusny typ tak preto) uz si neviem rady.......

petaba
29. mar 2010

hejdi však ti opravil počítač... tak by som mu asi notebook urobila 😀

gabkazabka
29. mar 2010

neporadite? 😢

henikav1
29. mar 2010

gabkazabka, to vies ze ked vieme poradime, ale ako mozme vediet, kde si ty videla vcera K2 v akcii?? Ked som nic nepisala, asi preto ze neviem a asi nevedia ani ostatne baby, oni su strasne zlate a ochotne a keby vedeli, urcite by ti hned napisali. A za aku cenu bola ta hmota?

gabkazabka
29. mar 2010

ked ja sa nepamatam za aku cenu bola 😢 Viete mi aspon poradit,z ktorej stranky ju mozem objednat?Potahovat idem po prvy krat,ale bojim sa robit mmf hmotu,ze sa nepodari,tak som myslela,ze objednam K2.Ani neviem ako tie hmoty chutia.Je chutnejsia ta K2,alebo z cukrikov?a s cim sa lahsie potahuje?
Dakujem za kazdu odpoved

henikav1
29. mar 2010

chutovo su velmi podobne a myslim ze K2 je okolo 5€ za kilo podla mna ju maju v kazdom internetovom obchode, ako korunaplus, peceniehrou, sugarart...

vinka
29. mar 2010

gabkazabka viem kde myslíš.neviem či to nebolo pečenie hrou. 😕 Bol o 5% lacnejší.Videla som to. 🙂

hejdita
29. mar 2010

tak notebook som tiez honila 😀 hlavou ale netrufam si bojim ze mi to neudrziii......takze nieco ineee skuuuste? 😅 🤐

henikav1
29. mar 2010

vinka, este aj bez zlavy vyjde lacnejsie na korunaplus, tam je to 4.95 a pecenie hrou takmer 6, nejakych 5.8€ no neviem kde je lacnejsi, iste treba porovnavat

henikav1
29. mar 2010

hejdita a co ma rad, comu sa venuje vo volnom case?? napriklad cessy robila pivko, neviem uz ci pre brata, alebo niekoho ineho z rodiny, tiez nechcela nejake ciciky a prasacinky, alebo ak by si urobila tu vanu, co sem mne poslali ako napad?? To je trosku steklive, ale sranda, podla mna nie je priliz ani pre slusaka

gabkazabka
29. mar 2010

jeeej baby,dakujem vam krasne.....zajtra objednam....ste zlate 😵