Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

martinex
6. apr 2010

baby mam otazku..ked napriklad mate objednavku na 5 kilovu tortu,ako viete aka ma byt velka a z kolkych surovim spravit korpus?? lebo co som robila tu motorku tak mala "len" 2,5 kg... 😀 a to mala 33x20 cm a vysku asi 7cm

hejdita
6. apr 2010

jeeej alionuska 😵 ahoj 🙂
takze takto pracujes mas hodne to dievcatka ked ti pekne pomahaju i ked len tym, ze ta nechaju pracovat 😉
a hovoris ze veverka by bola hneda a to si ako spravila farbu??? gelovkami alebo cokohmota alebo si pridala kakao??? alebo roztopenu cokoladu ??? ale to asi do MMF nie......no nebudem sa motat okolo horucej kase potrebujem poradit ci sa hodi do MMF kakao s vodou alebo roztopena cokolada alebo je najlepsia cokohmota.......s kukuricnym sladom ci sirupom??? si robila? potrebujem to na kosik a chcem to potiahnut svetlou hnedou a potom vypliest vzor tmavohnedou a svetlohnedu este pouzit na vrch a spodok 😕 prosiiiiim porad mi 😔 ty si taka sikovna 😵 😵 😵 😵 😅 😉 🙂

henikav1
6. apr 2010

no vidis martinex a mas odpoved, ked tvoja torta mala 2.5kila a potrebujes 5 kilovu, tak zdvojnasob suroviny a mas to 😉

vinka
6. apr 2010

Ali ako to vieš tak krásne vymodelovať?Obdivujem to.Lebo tie postavičky sú ako z filmu vystrihnuté. 😕

alex21
6. apr 2010

ahojte cukrarky. Zatial co som tu nebola ste teda krasne torticky popridavali. 😵
Chcela by som radu. Tie co mate kliestiky ake mate. Pozerala som na nete a su bud hladke alebo potom take ako keby zubkove. Neviem ako to mam napisat dufam, ze chapete co chcem povedat. 😅 Chcela by som si nejake objednat a neviem ake.

petaba
6. apr 2010

heni akú máš hrúbku poťahu keď použiješ kliešte? ... aby sa nepretrhol

henikav1
6. apr 2010

ja som to teraz skusala prvy krat na tych minitortickach, hrubka potahu bola asi 3-4mm, neviem ci to tak ma byt, trosku som ho spravila hrubsi, inac zvyknem rozvalkat na 2-3mm, mozno o 1 mm bol hrubsi, lebo som sa bala ze sa mi bude trhat

alex21
6. apr 2010

tak ja rozmyslam bud nad takouto vlnkou tu je hladka:
http://www.sugarart.sk/kliestiky-krimplovacie-v...
alebo zubkata http://www.sugarart.sk/klieste-krimplovacie-zub...
A neviem, ktora krajsie ukaze a s ktorou sa lepsie robi. Ci s tou zubkatou alebo hladkou.
Alebo potom dvoj oval a aj ta je bud hladka alebo zubkata. http://www.sugarart.sk/kliestiky-krimplovacie-z...

Este sa chcem spytat ked su tam uvedene dva kusy to su uplne rovnake alebo rozne velkosti. Nejak som sa to tam nedocitala.

henikav1
6. apr 2010

tak v tomto ti neporadim alex, ja mam tieto jedine kliestiky, najlepsie bude ked napises bohusovi, alebo mu zavolas, ja som s nim hovorila, on je velmi ochotny a rad ti poradi a poda vsetky informacie

sisa.b
6. apr 2010

ahojte dievcata 🙂 dlho som tu nebola a potrebujem radu. idem robit poschodove torty. doteraz som to robila vzdy tak, ze kazde dalsie poschodie som plnila, potahovala a zdobila priamo na tej torte, no docitala som sa, ze je to najlepsie potahovat a zdobit mimo torty a potom ju len poskladat. pripadne dozdobit, ak treba. ako to robite vy? ja si neviem dost dobre predstavit, ako by som ju prenasala. v tomto postupe http://www.tortyodmamy.sk/?q=content/fotopostup... autorka uvadza, ze ma tie dalsie poschodia na papierovej tacke. ako to robi? 😕 ved tie poschodia byvaju tazke, tak ako na to, aby sa mi to nepokazilo? ☹
cakaju ma dve svadobne torty, tak toto by mi velmi ulahcilo pracu.

alex, ja mam klieste tie posledne so zubkami a potom take na perlicky hladke. lepsie sa mi robi s hladkymi, ale ono je to v podstate jedno. potah by mal byt hrubsi, aby si ho kliestami neprederavila 😉

zdenallicka
6. apr 2010

TAk jsem se rozhodla, ze svemu milemu udelam dort s majakem. Jeste nevim, jeslti udelam ctvercovy dort a na to jen nalepim majak z nejake hmoty nebo jestli udelam komplet majak jako takovy (3D).. No jeste je moznost udelat dort a na to postavit majak..🙂 On je takovy muj majak v tomto hnusnem a temnem svete a casto muu to rikam, takze by bylo myslim hezke, kdybych mu to takto pripomenula..🙂 A dokazala mu tim, ze tim majakem opravdu je..

Takze kdybyste mely nejakou inspiraci, sem s ni!!! 🙂

sisa.b
6. apr 2010

zdenallicka, ja by som urobila nejaku tortu (napr. 6-hran) a na to majak. ale nie len z nejakej hmoty, kludne tak, ako robia vezicky na hrady - kupis nejake gulate susienky, zlepis kremom a potiahnes 😉 to sa mi zda najjednoduchsie. dookola pri majak moze iste este na tortu nejaka vyzdoba - more, stromy, skaly,.... da sa to urcite na mnoho sposobov

sisa.b
6. apr 2010

dm, ahoooj 😵 kde ta nenajdem? 😀

dm1
6. apr 2010

sisa cafko 😉 . sak sa blizi prvy rok tak musim ziskavat skusenosti na torticku 😀

sisa.b
6. apr 2010

uz mas aj vybrate? ja mam hlavu v smutku, cim viac fotiek vidim ☹ absolutne neviem, co si vybrat, paci sa mi ich asi 30, co mam v pocitaci stiahnute 😅

daniz
7. apr 2010

Hejdi, ja som robila tých slávnych koníkov a dala som kakao, po troškách lebo som tiež potrebovala asi 3 odtiene hnedej.
Podarilo sa, ale do úplne tmavej som potom pridala ešte trošku cery, lebo sa mi zdala taká "suchá". Ale podarilo sa.
To uvidíš sama podľa konzistencie.

Heni, ďaujem, stačilo ten marcipán trošku nahriať, a pekne sa formovali kvietka a ružičky. Ď.

zdenallicka
7. apr 2010

sisa, dm - dekuji...🙂 Ja chci jen malinky dortik pro manzela -- jsme sami dva, takze nic velkeho, pac bychom to jedli asi tak do Vanoc..🙂 Inspirace dobra, diky... 🙂

nadulici
7. apr 2010

baby, mate skusenosti s objednavanim z cukrarskych pomocok?....chcela som si odtial nieco poobjednavat, zdaju sa mi tam celkom dobre ceny....zaujima ma ci ste boli spokojny s pristupom a hlavne ci to dodaju vcas....je tam totiz pisane, ze posielaju tovar do 2 tyzdnov, ale ja by som to potrebovala skor.....ze ci sa mozem spolahnut na nich, alebo radsej tam zavolat, napisat?

nadulici
7. apr 2010

a na kliestiky som sa chcela tiez popytat....tak si to alex vybavila za mna 😀 😀 😀 😵

zdenallicka
7. apr 2010

Nadulici, myslis www.cukrarskepotreby.cz?

petaba
7. apr 2010

nadulici ja objednávam z peceniehrou.sk a som nadmieru spokojná... objednávka mi príde max do 2 dní a rovno domov za 3,80 🙂 ale cukráske pomôcky, ak myslíš tie čo sú v BA na dlhých dieloch... tak som sa tam priamo pýtala, majú dosť vysoké poštovné... píšu síce 1,65 ale ževraj k tomu ešte pripočítavajú ešte balné... a poštovné sa odvíja od kg balíka a tým pádom najmenšie poštovné vyjde tiež niečo cez 3 €... a posielajú najskôr za 2 až 3 dni a to len v prípade, že danú vec majú na sklade... aspoň tak mi to hovorila pani priamo v predajni.

dúfam, že som pomohla 🙂

nadulici
7. apr 2010

zdenallicka- myslim www.cukrarskepomocky.sk......
petaba- dakujem, ano myslela som tuto predajnu, dobre vediet....len ja chcem praveze vykrajovaciu abecedu a tu v pecenihrou nemaju 😒 ......ja si tiez objednavam odtial a vzdy som bola spokojna, su rychly ako blesk 😀 ......
tak este raz vdaka za info.... 🙂

anibas
7. apr 2010

nadulici : ja som tiež objednávala z peceniehrou.sk - firma T-Fornax, poslala som objednávku a do 2 minút !!! my ju vybavili a poslali, chcela som dobierkou ale prišla kurierkou službou a ešte lacnejšie !!! 😅 😅 😅 😅 😅

vinka
7. apr 2010

Ahojte baby.Potrebujem pomôcť pohladať recept na falošný paríšsky krém.Bolo to na teme torty od mamy aj to tu raz niekto hodil ale ho neviem nájsť.Ide tam jedna cera a kakao a varí sa to.. ☹ ☹

petaba
7. apr 2010
nadulici
7. apr 2010

petaba a na tej predajni sa da aj priamo nakupit, nie??.....alebo sa musi najprv objednat cez net a tam sa to moze len vyzdvihnut??

vinka
7. apr 2010

Petaba presne tento som hladala.Mám ho už aj odskúšaný.No už aj idem ho prepísať.Féééééééééééést ti dakujeeeeeeeeem. 😀 😀 😀 😀 😀

anibas
7. apr 2010

vinka: v tom recepte sa píše, že vystačí na menšiu tortu : koľko kilovú tortu myslela alebo priemer vieš ?