Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

nikanika28
13. apr 2010

no mala si to potom asi dost uz tuhe, nie? ja som napriklad nedavala hmotu do chladnicky...to sa ma?? 😕 😕 Mne sa praveze lepsie robi, ked je izbova teplota, pripadne este nahrievam v mikrovlnke....... tak ale ja nie som skusenejsia...ja nejdem radit 😝 😀 😀 😀 😀

dm1
13. apr 2010

baby nahodou som narazila na babatko - formicku na slovenskych strankach a maju ju skladom http://www.cukrarskyraj.sk/babatko-ll-b222-d129...

dm1
13. apr 2010

nika praveze to nebolo tuhe bolo to dost makke a strasne sa to lepilo na podlozku aj valcek musela som stale podsypat

vinka
14. apr 2010

Nika no ja si myslím,že to môže ísť lepšie ako malovanie.nepoznám fixi na hmotu ale sa ti to roztečie alebo len krivo zakreslíš a je po tom.A tak si prúžky upravíš ako chceš a natrieš vodou máju a položíš a pruh prilepený.no ja by som to robila asi tak. 😀
Dm pána ved tie myši sú jak ozajstné. 😕 🙂 fakt fantázia. 🙂

nikanika28
14. apr 2010

Vinka...no este porozmyslam ako na to 😀 😀 ..ale asi tie pasiky budu lepsie...ale co som pozerala fotky, tak tusim skoro vsetky su malovane, tie pasiky..tak teda neviem 🤐
No a chcela som sa spytat, ktore farby, teda hlavne perletove, ale aj gelove...by ste mi odporucili? Myslim na dokresenie kvetin, ..napriklad...

petaba
14. apr 2010

ahojte babulky pečiete niektorá kysnúté koláče? máte nejaké finty ako dosiahnúť, aby čo najdlhšie vydržali mäkké... robila som skúšobné "mini moravské koláčiky" a teraz čakám koľko vydržia... aby som vedela koľko dopredu ich môžem robiť kamoške na svadbu...

ak chcete kuknite 🙂 dala som domáci džem... a roztiekol sa ... nemala som povidlo doma
http://www.tortyodmamy.sk/?q=zakusky/skuska-min...

hejdita
14. apr 2010

ahoj 🙂
tak a pece se mi prvni korpus za 3/4 hodiny bude .....pak hned dam pect dalsi a pak jeste dva 😅 .....su sama zvedava jak toto dopadne....

jo chci se zeptat kdyz budu delat 3 patrovou mam ji vystuzit slamkama???? aby se nepropadl korpus? a jak se to dela??? 😕

anibas
14. apr 2010

petaba: moja svokra po upečení potiera olejom - sú dlho mäkučké, ale aj mastné ...

petaba: pozri na TOM - ja som teraz hľadala pod - kartonova podložka a bol tam aj fotopostup

petaba
14. apr 2010

hejdi tu je postu na vystuženie 🙂 http://www.tortyodmamy.sk/?q=content/fotopostup...

petaba
14. apr 2010

anibas však to, že ja ich nechcem mať mastné :(

sylvia75
14. apr 2010

Ahojte.Prosím vás ako získavate čiernu farbu,ak nemáte originál Wiltonku.Ja som včera skúšala to miešanie farieb čo som tu našla,no ja som čiernu farbu nezískala.Bola buď tmavo modrá alebo tmavo zelená.Ako je to s čierným uhlím,zafarbí mi to marcipán?

sse
14. apr 2010

áno sylvia zafarbí ti to čierne uhlie 🙂

nadulici
14. apr 2010

petaba, ja som pocula, ze potriet maslom roztopenym, to by nemalo byt take mastne ako s olejom, ale nemam vyskusane...
sylvia, niekto radi primiesat najprv trocha kakaa a potom tie ostatne farby, ale tiez nevyskusane ☹ .....skusila by som skor to cierne uhlie....

sse
14. apr 2010

petaba a aké cesto robíš? dávaš do neho aj olej,maslo alebo nejaký margarín?

sylvia75
14. apr 2010

ďakujem,idem vyskúšať to čierne uhlie...
nadulci,ak kakao som dávala,ale nezafarbilo to... ☹

hejdita
14. apr 2010

sylvia mne sa pekne podarilo ked som zmiesala farby len to musis mat asi v istakom pomere ale to si asi robyla

dakujem pateba uz som nato pozerala

normalne mam ten spodny korpus cely akyci potrhany... no nejako to spravim vzdy sa mi nieco potrha....pojde to do stredu 😅 😔 😕

petaba
14. apr 2010

robím s herou

sse
14. apr 2010

petaba tak ich skús dať keď vychladnú do igelitového vrecka, ale pozor aby sa nesparili. Inak ti neviem poradiť lebo u nás sú hneď fuč 😀

petaba
14. apr 2010

aj u nás bola väčšina hneď fuč, ale ja to budem robiť na svadbu popri práci na tortách a výslužkach, tak by som si to chcela urobiť skôr...

boldy
14. apr 2010

ciernym uhlim som to aj ja skusala, ale som z toho mala len nervy, som to nevedela poriadne podrvit...
hejdi: aj mne sa posledne spodny potrhal a siel do stredu a vsetko ok :=)

hejdita
14. apr 2010

a ja idu plnit 🙂 som taka stastna 😅

anibas
14. apr 2010

hejdi: na akú príležitosť robíš tortu ?
ja zajtra začínam na 30 - ku a ešte asi aj pre dcéru bebu - má meniny a príde ešte návšteva, tak zabijem 2 muchy 😀 😀 😀 😀

petaba
14. apr 2010

ja už mám tiež upečený korpus... idem robiť tortu so znakom "PEACE", tak uvidím čo z toho výjde 🙂

nadulici
14. apr 2010

baby ja ziiiiiiraaaam...to ako stihate pri tolkych detoch 😨 😲 😅
ja mam pri jednom co robit, aby som volaco upiekla a teraz pozeram, ze vy nie jedno, nie dve, ale rovno tri!

anibas
14. apr 2010

no pre mna sú torty už droga 😀 😀 😀 😀 😀
momentalne vyrábam vykrajovatko - rozobrala som čižmu a zvonček - nepoužívam - a krútim s klieštami 😝 😝 😝 😝

hejdita
14. apr 2010

anibas robim mojmu strikovi na svadbu dude sa zenit 😀 tak jemu robim 3 poschodovu a moja mamka ma v piatok sviatok tak sa veze s tym takze robim 4 torty 🙂 v podstate 😅 😕 😲

hejdita
14. apr 2010

ale o torte nevie takze to je prekvapenie je to najmladsi striko co mam ma 26 rokov 😀

vinka
14. apr 2010

Anibas a aké vykrajovatko vyrábaš? 🙂 No ja idem na týžden robiť zas prsia. 😀 Kamarátka chce pre otca 😀 Tak sa teším dúfam,že mi príde balík do vtedy z pečeniehrou. 😀 Anibas aj mna to tak chytilo,že čakám na balík jak malé dieťa na hračku. 😀 😀

sylvia75
14. apr 2010

Ahojte,tak marcipán s čierným uhlím mám ofarbený a je čirnočierny.ďakujem za radu.predpríprava na sobotňajšie torty je dokončená,mám hotového sloníka a aj ovečku...(moje prvé figúrky) 😉
petaba,tak na tú tortu PEACE sa teším,dúfam,že ju odfotiš lebo na takú mám objednávku na 7.5... 😉

lucula73
14. apr 2010

ahojte šikovnice 🙂 ,
čítam a kukám vás každý deň,chystám sa urobiť moju prvú poťahovku na tortu,tak zbieram infošky....niektoré vaše dielka sú naozaj umelecké výtvory..... 😉
len sa chcem spýtať,keby som chcela skúsiť ružičky spraviť,ako sa spoja tie lupienky dokopy,aby držali?tiež nejakou sladkou vodou?
a tie práškové farby sa pridávajú samotné alebo sa nejak riedia?

ďakujem za radu....