Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

vinka
15. apr 2010

Baby potrebujem pomooooooooooooc.Idem piecť na rýchlo tortu.Kitty a potrebujem ju malovať.mašla bude červená a tam také čierne čiarky.Ako mám malovať aby sa mi farby nespili? 😕 A gelovku čím mám rozriediť? 😕 A kolko gelovky potrebujem na rozriedenie? 😕 Ja som ešte s gelovkami nerobila. 😝

vinka
15. apr 2010

Baby a na okrúhlu formu z kolkých vajec robíte korpus? 😕

nikanika28
15. apr 2010

cafte, tak korpus upeceny, plnka zarobena....a pojdem asi plnit, nech to mam na zajtra nachystane. boze a co sa mi stalo, pekne som si nalyzickovala cesticko - robila som ten mramorovy korpus - a ked som ho davala do truby, skoro som si to vsetko vyliala 😠 😠 ..tak som zvedava, ako to bude vyzerat, ked to prerezem, ci sa to vo vnutri nezmiesalo dokopy vsetko 😝 😝 🤐 .
Vinka, ja ti bohuzial moc neporadim 😅 , ale rada by som 😀

nikanika28
15. apr 2010

a na kittynku som zvedava, je to moja srdcovka 😵 ...tak ti drzim palce, nech sa zadari 😵

vinka
15. apr 2010

No ked mi ešte niektorá pomôže ako malovať. ☹ Mohla som sa skôr na toto opýtať a nie na poslednu chvílu. 😖

nikanika28
15. apr 2010

vinka, tak si to skus na neostro, namaluj si na cerveno kusok hmoty, pockaj kym vyschne a potom tam skus tie pasiky...ci? a ja by som asi neriedila tu ciernu....ale fakt neviem 🤐

vinka
15. apr 2010

Lenže tá gelovka je dosť hustá.A kde mám držať gelovky len tak pri izbovej teplote či v chladničke.No vieš nemám vela času skúšať na neostro.Lebo zajtra ju musím upiecť krém urobiť natrieť a nechať do rána.Skoro ráno ju chcem potiahnúť lebo celý den budem na synových pretekoch.A večer mám žúrku s babami.Tak a ked ostatok nestihnem tak v nedelu zas skoro ráno si privstať aby som to dorobila lebo sú zas preteky a prídu si pre tortu doobedu 😝

nikanika28
15. apr 2010

ved zajtra ti baby poradia. ja musim tiez tu tortu spravit do soboty do 12-tej...tak tiez mam mierne nervy, este ani neviem, ako to idem robit 😝

dm1
16. apr 2010

tak hlasim dorobene a pridavam foto...

zdenallicka
16. apr 2010

Dm, moc se ti povedla...😵

Vinko, ja delam ze 4 vajec ten mramorovy korpus.. je ho hodne.. A gelovky bych naredila bilym alkoholem... 😉 ALe jeste jsem s nimi nemalovala..

nikanika28
16. apr 2010

dani, torticka je krasna 😵 😵 😵 ...si bol docela dlho hore 😕 . Ja som isla vcera tiez dost neskoro, asi o pol jednej, ale aspon som naplnila korpusy, dnes uz "LEN" potiahnut a ozdoby ...

vinka
16. apr 2010

Ahojte môžem vodkou?Nič iné nemám doma. 😀 Alebo mám kúpiť niečo iné. 😕

zdenallicka
16. apr 2010

Vinko, ja myslim, ze Vodka je OK..🙂 Ale je to jen intuitivni rada, odzkousene to nemam, ale vodou bych neredila..

vinka
16. apr 2010

Dm musím ťa pochváliť aká krááááásna tortička.Fakt si šikovná. 🙂

hejdita
16. apr 2010

ahoj tak ja hlasim zatial ze mam jednu urobenu fialovu neviem tato fotka vyzera do modra ale je v skutocnosti svetlunko fialova 🙂 a este hlasim dorobeny spodny diel svadobnej takto bude aj vrchny a stredny sa nechajte prekvapit 😀 s cervenou sa pracovalo hruuuuza a to som jednu cervenu do kosa hodila ale ta druha nebola o moc lepsia 😒 ale co nejako to nakoniec islo a este to nejako musi ist 😀 takz ezatial takto 🙂

vinka
16. apr 2010

Hejdi nááááááááááááááádhera fakt.Tie volániky si robila špáreatkom?Alebo kosticou.Mne to nešlo špáratkom. ☹

zdenallicka
16. apr 2010

Hejdi, moc hezke...😵 Mne ty volanky porad strasne pripominaji karafiaty...😵

hejdita
16. apr 2010

vinka volaniny robim doma najdenou kosticou 😀 😀 😀 😀 😀

dakujem....uz sa tesim na finale az to bude pekne na sebe a dam tam poslednu ozdobu a to potavycky 😝 😵 je to fuska....vcera som isla spat dnes rano o 1/4 na 2 😝 a rano o 1/2 6 uz jurasek bol hore 😝 😀 😀 😀

daniz
16. apr 2010

dm,super, podarila sa Ti.
Hejdi tie nervy stáli za to!!!! Je nádherná ste šikovníčky.

hejdita
16. apr 2010

daniz to nieje vsetko ten svadobny ma este dalsie dve patraaa 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀

anibas
16. apr 2010

Dm - krásne myšky, krásny syreček a ešte krajšia tortička 😵 😵 😵

Hejdi - no... klobúk dole 😨 , s volánikmi si sa riadne dlho pobavila .... 😀 , som zvedavá na posledné poschodia, rodina bude v šoku ... 😉 😉 😉

vinka
16. apr 2010

Hejdi a ideš aj vystužovať tú tortu? 😕

alionuska
16. apr 2010

Dievcata priznavam sa nestiham vas citat...na buduci tyzden mam 6 objednavok a teraz som robila tri...strasne ma boli hrudnik...asi som moc miesila to MMF 😀 😀 😀 Idem vam hodit moje najnovsie vytvory...dnes som sa trapila s kufrikom...pre moju maminku k 60-ke--pekny den pa pa

http://www.tortyodmamy.sk/?q=3d-torty/padol-jac...

http://www.tortyodmamy.sk/?q=ostane-torty-pre-d...

http://www.tortyodmamy.sk/?q=zvieratka/dalmatin...

vinka
16. apr 2010

Ali asi ti nemusím hovoriť,že nááádhera.Fakt krááásne.A ten kufor kriste tie peniaze si tiež robila? 😲 Preboha to sa dá? 😲 Ako. 😕

alionuska
16. apr 2010

Vinka dakujem..peniaze- som si objednala jedlu oplatku... 😀

zdenallicka
16. apr 2010

ALi, moc hezke...😵

Prosim te, nemas recept na korpus bez vajec? Nebo kdokoliv jiny?

anibas
16. apr 2010

Ali opäť nádherné .... 😵 😵 😵 😵 😵

Na baliaci papeir dávaš aj potr. fóliu alebo celofan ?

vinka
16. apr 2010

Aha ja,že si už totálne geniálna 😀 😀 .Ali porad mi ako mám malovať aby sa mi farby nespili. ☹ A môžem riediť vodkou? 😕

beruska2x
16. apr 2010

http://www.cakes.com/

krasne inspirace

alionuska
16. apr 2010

Dakujem vam-Zdeni ja neviem..je vraj na to taky pripravok VAJAHIT,ale este som to ani nevidela...ja som teraz robila tu bezlepkovu a tam isla muka za 3,65eur.-kilo... ale ten vajahit neviem ani kde by som kupila...
na dosku dam papier ,bez celofanu alebo folie..a nan tortu a potom potahujem.
A kreslit normalne stetcom,neviem co ides Vinka..ale farbi gelovkami,tie sa ti neroztecu,su hustejsie...ak mas praskove farby,tak biely alkohol je dobry ,ale len trosicku...ale aj obycajna voda je o.k. 😉