Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

benjik
30. júl 2010

Ahoj,jsem na vás neměla moc času,ale sleduju vás jak ostříž. Já budu dělat příští týden dort pro tetu na zakázku. Chce nakonec jednopatrový,dvoubarevný,tak chci zkusit ted o víkend nějaké kytkičky,at nedělám jen růže.
@dm1 no nádhera ten tvůj dort,škoda jíst.
@alionuska andílek nádherný,jen je moc vyvinutý na můj vkus,toho potkat,tak s křikem uteču 😀
@zdenallicka pat a mat jak živí,krásné,to by potěšilo mé synovce
@vinka krásné a ta modrá je nádherná
@martinex rozkošné stvoření
@hejdita nádherné,ty dvojbarevné růže jsou zajímavé,ale ta fialová mě dostala

vinka
30. júl 2010

@hejdita ako si plietla?Ja idem zajtra poťahovať košík a neviem ako nato 😕 či ho mám potiahnúť pred tým a lepiť alebo na krém.No neviem čo s tým.baby radte ktorá plietla košík dakujem 🙂

sisa.b
30. júl 2010

@vinka tvoj star wars som zabudla pochvalit 🤐 fakt pekna modra a postavicky tu deti pomenovali skoro vsetky 😵

vinka
30. júl 2010

@alionuska no a ty nám kedy dáš víkendovu dávku? 😕

vinka
30. júl 2010

@sisa.b skoro všetky? 😀 😀 😀 😀 som sa zasmiala,že skoro všetky 😀 😀 😀

vinka
30. júl 2010

baby som sa zabudla podakovať,za pochvali 😀 😀

sisa.b
30. júl 2010

@rybca ja to varievam v tlakovom hrnci hodinu a potom vypnem a necham dojst paru. ale kauflandacke bolo takto moc prevarene, aj ked som po hodine vypustila hned paru a dala chladit 😒

ja mam este dlhodobe nervy na piskotove cesto 🙄 skusala som uz vsetko mozne - s vodou, bez vody, hladku, polohrubu, hrubu muku, cukor aj krystalovy aj praskovy, s polovicnou davkou kypriaceho aj s plnou, na vyssej aj na nizsej teplote, aj s ventilatorom, aj s teplovzusnou, no stale vsetko nanic ☹ ☹ ☹ korpus po upeceni je nizsi nez ked tam dam surove cesto

benjik
30. júl 2010

@sisa.b tak zkus 5 vajec vyšlehat s200g cukru,přidat 200g pol. ouky a půlku kypřícího prášku,vystačí to na normál kulatou formu,já to objevila minulý týden a jinak už nedělám.

evena
30. júl 2010

@zdenallicka díky za odkaz 😉

rybca
30. júl 2010

@sisa.b diky, vyskusam...🙂

hejdita
30. júl 2010

😀 no fialova 😀 ja som mala malo narobenych ruziciek to som zistila pri tvoreni a uz som nemala hmotu farebnu a cas nato urobit dalsiu a este ruzicky takze som zvolila alternativny sposob a to tym ze som doplnila zo zasob co som mala robene este skor...fialova je tam ako past na oko ale co uz 😀 😀 😀 zakaznici boli spokojny 🙂 pacila sa im velmi

a ja som kosik robila tak ze som si nakrajala stejne dlhe zvysle a potom kratsie stejne dlhe vodorovne a ja som to lepila na krem...trocha sa to zosunulo ked som to aranzovala ale v pohode som to spat natiahla a dala do ladnicky a drzal tvar len som ich poucila o opraveni keby naaahodou ale myslim ze cez noc pekne stuhne....takze to bude ok... 🙂

hejdita
30. júl 2010

ale ne ta fialova tam proste tak ma byt 😝 😀 😀 😀 😀

sisa.b
30. júl 2010

@hejdita ja som sa zas musela vratit k tej fotke, aby som zistila, o akej fialovej to rozpravas. vobec sa mi tam nezdala podozriva a to som ju videla aj na TOM aj tu 😉 tak tam urcite mala byt 😎

ja hlasim, ze som pomarancovy krem zachranila, tak ak nahodou nevyjde ten slahackovy, myslim ze s kludnym svedomim mozem pouzit tento 🙂

dm1
30. júl 2010

tak ja som prave dorobila a som taka hrda ze som moju prvu kvietkovu tortu zvladla 😵 ze som to musela hned nafotit ak by sa nahodou do rana s nou nieco stalo.... ale to by som asi infarkt dostala

sisa.b
30. júl 2010

@dm1 nadherna!!! 😵 😵 😵 a tie kvietky su uplne dokonale.

benjik
31. júl 2010

@dm1 překrásné,máš být na co hrdá.

zdenallicka
31. júl 2010

Karamelový krém dělám tak, že si upálím tmavý karamel ze 6 lžic cukru, pak na to naliju 350ml mléka, nechám rozvařit karamel. Ve zbytku mléka si rozmíchám karamelový pudink a vliju do vařícího mléka, uvařím tak pudink... Dám na talíř, hned na pudink dám sáček, aby se neudělal škraloup... Pak si ho vyšlehám s jedním máslem, popř. dosladím a dám hodně rumu.,.. Je výborný!! 🙂
A stačí bohatě na dvakrát prokrojený kulatý dort o průměru 23cm. 🙂

zdenallicka
31. júl 2010

Dm, nádherný!!! 🙂 Pak mi řekneš, jak jsi dělala ty květy..🙂

nikanika28
31. júl 2010

@dm1 Dani, uuuuuzastnaaaaa 😵 😵 😵 😵 😵 ...aj ja si potom prosim navod na tie kvety 😀

rybca
31. júl 2010

@dm1 aj ja aj ja chcem navod na tie kvety..🙂

hejdita
31. júl 2010

@dm1 krásna torta to su šipove ruze? asi he kezde su tam sipky ale krasna opravdu podarila sa na 1* 🙂 😵

sisa.b
31. júl 2010

ahojte,
tak mne uz tu nervy tecu, tak som odhodlana, ze uz pre nikoho cudzieho nepeciem 😔

hejdita
31. júl 2010

sisa preco co zakaznik este nepisiel? 😕

alionuska
31. júl 2010

@sisa.b co sa deje?? preco si taka smutna??? 😕

@dm1 ty mas tie torty stale krajsie a krajsie!!!A tato je fakt podarena!!! 🙂

Ja akurat stahujem fotky...tak vam ich sem idem pridat...aj s tym nepodarenym spidermanom🙂 😀 😅

alionuska
31. júl 2010

tak tu su.,...

sisa.b
31. júl 2010

@alionuska uzasne torticky 😵 😵 😵 ako vzdy. ten hrad a srdcia maju uplne perfektnu farbu, co si na to pouzila?
ja tu nebudem do eteru pisat, co sa deje, pre istotu... 😔

zdenallicka
31. júl 2010

Siso, co je, kočko? Napiš klidně IP... 😕

Ali, moc hezké dortíky..🙂 Taky se mi líbí to srdce, krásně sladěné...😵

alionuska
31. júl 2010

@sisa.b napis,neboj..my ta podporime!!!!!! 😉 a dakuejm..na hrad som pouzila bronzovy sprej a na to srdce perletovy sprej..ale ten sa mi minul uz...tak si pojdem kupit..je to super vec,na ruzicky a povrch...nemusis sa trapit zo stetcom.Stoji sice okolo 8 eur,ale dost dlho mi vydrzal.... Dakujem vam !

hejdita
31. júl 2010

@alionuska neni nato co rist jenom treba to, ze je to kááásnéééé a snad to mluvi za vse 😵 😉 🙂 😅 😀 😝 😵 😵 😵 😵

sisa nebud smutna presne podporime kludne pisni ved je tu ta diskusia nato nie??? 😕 🙂

vinka
31. júl 2010

Ja som si hned mohla myslieť,že tebe a nepodariť sa to bude dačo v tom.Sisi robila prdel.Ved je krásny ten spidi.Keby som ja takého urobila na riť spadne môj syn. 😀 😀 😀