Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

anibas
11. aug 2010

@bianca ... UŽ NEMAJU ... asi si išla neskoro
dievčatá - mám objednávku na torzo, ale torzo si vybrali od profesionalky medzi profesionalmi - od Mimuliknky 😨 😨 😨 😨 a samé silikonove formičky to chce - no ja neviem, čo urobím 😠

zdenallicka
11. aug 2010

@anibas Ukaž fotku torza...

anibas
11. aug 2010

@zdenallicka
chápete - musím niečo vymyslieť alebo objednať, ale neplánujem čipku za 20 € 😝 😝

zdenallicka
11. aug 2010

A znáš ten fígl s gumovým ubrusem do Vietnamců?? To by ti mohlo pomoct.. 🙂 Jestli to neznáš, najdu to někde a hodím ti to sem...

bianca
11. aug 2010

@anibas v nasom meste zapadakovskom zrejme ani nemali.Je to tu des

bianca
11. aug 2010

@anibas ja tiez pouzivam gumove obrusy na otlacovanie.Akurat som mala problem zohnat tak som poverila polku rodini

anibas
11. aug 2010

@zdenallicka
@bianca poznám, ale budem musieť orezávať a nemusí to vyzerať pekne, asi pôjdem na nákupy 😀 😀 , ešte ma napadla čipka madeira - mám už skôr kúpené, uvidím ako sa to otlačí ... a ešte koooopec lesku dať na spodné prádlo 😝 😝 😝

sylvia75
11. aug 2010

bianca aj v našom zapadákove mali v Lidli cukríky ja som si ich kúpila,ale bola som tam ráno keď otvárali...

anibas
11. aug 2010

a dokedy je ta gril akcia ? ešte dnes ? ale mm so mnou nepôjde, jedine, že bude pršať ...

reruna
11. aug 2010

@zdenallicka seupr tip na tvarohový krém, dík, někdy vyzkouším a ten postup s tím ubrusem od vietnamců mě zajímá, už jsem o to m četla, že to tak holky dělají, ale nenapadlo mě jak... MMF mi přijde takové moc elastické, zoušlea jsem na něj něco otlačit, ale nešlo to....

bianca
11. aug 2010

@sylvia75 haha .Som netusila ze tu mam konkurenciu 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀

vinka
11. aug 2010

@bianca a mne to z gumeným nešlo.neodtlačilo to pekne ☹

bianca
11. aug 2010

@vinka no to je pravda.Neni to uplne nadherne ako z orig.pomockou no mne nic ine neostava.ja otlacujem len na potah tak ze ho mam hrubsi a prejdem to poriadne valcekom aleby vyrezavam podla potreby.Mozno sa raz dostanem aj k originalu

inak sa chystam na moje naznacovace a bielkovu polevu.Este som tu svoju super zdobiacu sadu neodskusala

vinka
11. aug 2010

@bianca ja tiež nemám originály.ale budem mať valčeky od maliara 😀 😀 tak sa vytešujem

bianca
11. aug 2010

@vinka vrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrr.Ale nie.To je len hnusna zavist. 😀 😀 😀 😀 😀 ja som dala echo na vsetky mozne strany no zatial sa mi nic necrta.Otec tie co sme mali pravdepodobne vyhodil a ked som ich po nom chcela tak sa na mna pozeral ako na blazna 😀 😀 😀 😀 😀

maca77
11. aug 2010

@zuziq už som tu raz dávala link na postup Hello kitty .... skús pozrieť toto, isto sa ti podľa tohto návodu torta podarí

https://www.youtube.com/watch?v=IG23lB1-5qM

... tak ja som dnes volala do korunyplus tak som zvedavá či p.konateľ zabezpečí dnes odoslanie mojej objednávky ... písala som 2x mail, že ak nemajú cestu k nám do konca týždňa nech to pošlú poštou, no vyzerá to tak že mail asi ani prečítaný nebol ...
... díky tiež za radu, že WI sa dá kúpiť aj po kilách aj z pečeniahrou 😉

... a ešte otázočka na tie, ktoré robíte z MMF .. potrebujem nafarbiť hmotu na tmavo zelenú (snookrovy stôl resp. ako biliard) , mám doma gelovky ... myslíte že by s tým nemal byť problém alebo sa táto hmota farbí na tmavo ťažšie? 😎

zlatat
11. aug 2010

Ahojte,,

teda vy ste toho napísali za ten mesiac, čo som nebola doma. 😕 Bola som s deťmi v kúpeľoch, vrátili sme sa minulý týždeň.
Tortičky sú všetky úžasné, šikuľky ste všetky veliké.
Odkedy som tu nebola, tak som upiekla len pár tortičiek - 2 svadobné, 1 pre mamku na 60-tku, tatinovi rybu, a darček pre našu pediatričku.

Medzitým sa mi pokazila rúra, tak som musela kúpiť novú, teraz ju testujem.

zdenallicka
11. aug 2010

@zlatat Všechny krásné, ale ten první je áááááách!!! 😵 😵 😵

hejdita
11. aug 2010

ozaj ako sa cistia valceky od maliarov po dlhych rokoch pouzivania pretoze ja tiez dostanem a teda neviem ako ich vydezinfikovat ...prevarit? a aj nejaky dezinfekcny prostiedok alebo ako????

uz sa mi pecie korpus a macicku som zvolila podla alionusky co urobila dceruske Alenke k narodeninam ta sa mi velmi pacila lebo som potrebovala hlavne bielu aby som nemusela zafarbovat 🙂 a tato je uuuplen dokonala len mne sa asi tak nepodari moja bude urcite ina 😅 😕 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀

a ako dlho vydrzi ten krem z tvarohu? lebo teraz sa aj trocha bojim lebo svokrovci ktorym tiez davam tak oni aj tyzden maju tortu v ladnicke nez sa k nej dostanu.....ach jaj 😒 😕

hejdita
11. aug 2010

@zlatat jj sem za ze zdenalicku ze ten prvni je krasny uplne nadhrny 🙂

jo
@zdenallicka prosim te.....kolik se tam dava te zelatiny do toho jednoho pudingu s tim tvarohem???? mam doma tu praskovou 😕

zdenallicka
11. aug 2010

Hejdi, mám zprávy, že můj tvarohový byl v lednici pět dní, než se dort rozkrájel a snědl..🙂 A dokonce is kousek i zamrazili a po rozmrznutí byl furt dobrý.. 🙂 Prý chutnal jak nanuk Míša..🙂

zdenallicka
11. aug 2010

Ten je na 0,5l tekutiny.. takže bude bohatě stačit..🙂 Protože pudink je hustý a tvaroh taky není nic řídkého..🙂

zdenallicka
11. aug 2010

A jestli budeš rozpouštět v mikrovlně, tak opatrně - sleduj to, vytahuj a míchej.. je to otázka pár sekund.. Nesmí se ti to převařit..

zuziq
11. aug 2010

@maca77 dakujem, ten postup som kukala uz pred tym a aj sa podla neho chystam robit 😉 ja len ohladne toho farbenia tej ciernej potrebujem poradit. viem ze sa viac krat rozoberalo, ze sa cierna zle robi, ze furt je len siva, ale nemam cas to hladat v diskusii ze teda ako tu ciernu dosiahnem ☹ ci staci MMF zafarbit po dokonceni gelovou ciernou, alebo tou gelovkou mozem MMF zafarbit ked budem roztapat cukriky, alebo to mam farbit niecim inym? 😕

zdenallicka
11. aug 2010

@maca77 Já ti taky převelice děkuju, páč to tak vypadá, že jednu budu v polovině září péct..🙂

Jo a ám fakt radost - lidi mě doporučují a objednávky se mi jen hrnou..🙂 Akorát u toho ještě musím i pracovat.. 😝

zlatat
11. aug 2010

@zdenallicka ďakujem - vážila 11 kg, ledva som ju dala do chladničky taká bola ťažká - na stole som ju zabudla odfotiť. 😒 ... pravdupovediac aj mne a najviac táto prvá páči.

zdenallicka
11. aug 2010

@zuziq J8 jsem teda MMF na černo ještě nebarvila, ale jiné hmoty barvím tak, že si ji obarvím kakaem na hnědo a pak teprve přidávám černou gelovku... a je to bez problému..🙂

henikav
11. aug 2010

@zlatat prosim ta a tie cokoladove trubicky si robila alebo kupila?? Ak si robila, mozesd mi napisat pls ako?? a torticky su nadherne uplne vsetky

zdenallicka
11. aug 2010

@zlatat No, já mám péct za měsíc třípatrový dort.. to teda nevím, kam ho dám...😝 Ale nějak si budu muset poradit... 😅 Tvůj měl 11kg, jo???? 😲 Ty jo a já jsem si myslela, že se tím třípatrákem vlezu do 10kg... 😀

zdenallicka
11. aug 2010

@hejdita Hejdi, já bych ty válečky asi rozebrala (jestli se dá), pořádně vydrhla kartáčem, umyla, možná použila tablety Milton nebo zředěné Savo a nechala uschnout na slunci/vzduchu... Pak před použítím bych jenom opláchla.. Savo vyprchá, nebojte..🙂 A používá se i k dezinfekci nepitné vody a z té se stává pitná..🙂 Ale poměr neznám...😉