Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

henikav
12. aug 2010

baby, pekne ranko prajem a dakujem vam za ten postup na trubicky, niekedy vyskusam 😉

zdenallicka
12. aug 2010

Jo, tak toho jsem si, @hejdita ani nevšimla..😀

zdenallicka
12. aug 2010

Heni,t aky si říkám, že bych je zkusila na čokodort pro švagrovou k narozeninám... ale bude se mi to chtít dělat???? 😕 😅 😕

hejdita
12. aug 2010

hmmmm tak to jo do prosince csau dost muzes nadelat machu a sebestek kolik se ti zlibi a vybrat ty nejhezci 😅 😀 😀 😀

no a trubicky mi nesli otevrit ale ja koupim asi takove ty vanilkove a bude 😅

hejdita
12. aug 2010

no a dort ???? chladi se v lednici a su zvedava ci to jako vytvrdne jako a to fakt uz je to tam tristvrte hodiny a kdyz sem to ted mazala vrchnim kremem tak byl porad takovy traslavy 😕

zdenallicka
12. aug 2010

Ztuhne, neboj...🙂 A otevři si to - akorát oni teď přecházeli na nový server, tak ještě nemají náhledy fotek, ale když si na ten "obrázek" klikneš, normálně se ti to zobrazí..🙂

hejdita
12. aug 2010

jj tak sem zkoukla trubicky a vypada to na beh na dlouhou trat tak na 5 hodin prace 250 ks trubicek jako fakt mazec 😲 nez to cloveku prijde do ruky 😀 😀 😀 😀 😀 😝 tak to musi byt pakarna 😝 😀 😀 😀 😀 ale vysledek 😵 😵 😵 😵 😵 jooooo ten je opravdu krasny 🙂 a to se fakt dela jenom z polevy??? nroztopi se to??? nebyla by cokolada lepsi??? i kdyz asi i by to bylo drazsi 😕

zdenallicka
12. aug 2010

@hejdita Nevím, jestli dražší, ale myslím, že čokoládu, když si ji roztopíš jen tak samotnou, nerozetřeš tak natenko, páč je tužší... to je můj názor a pohled na věc... S polevou už žádnou starost nemáš... a navíc - bílá čokoláda se táááák blbě rozpouští!!! Já z ní mám vždycky hroudu... 😠 😖

rybca
12. aug 2010

@zdenallicka nevies co spravi gelova farba pridana do bielej polevy na tie trubicky?

hejdita
12. aug 2010

@rybca hm dobry postreh asi odskoset by bylo potreba 😕

vladka1
12. aug 2010

ahoj skvělé cukrářky 🙂
nemáte náhodou, prosím , některá z vás odkaz na dort motorku?
díky V.

benjik
12. aug 2010

@vladka1 není to přímo dort,ale šlo by to podle toho http://www.dortydortikydorticky.estranky.cz/fot...

zdenallicka
12. aug 2010

@rybca Rybco, do polevy si myslím, že by to bylo v pohodě... ale do klasické bílé "čokolády" bych ji nedávala.. podle mě by se to srazilo...

henikav
12. aug 2010

@zdenallicka a este okrem trubiciek sa mi strasne pacia aj tie ozdoby co sa nastriekaju napriklad vo forme vejarika na mastny papier a nechaju stuhnut, aj to niekedy vyskusam

rybca
12. aug 2010

@zdenallicka to je nadhera, ale trosku sa bojim ako budem davat ten papier dolu ked je to zrolovane

daniz
12. aug 2010

zdeni, chcem urobiť taký podobný ako si ty robila ten je super, len sa pýtam ten Tomáš je z piškóty, alebo z MMF?
Tak nejako to chcem aj ja robiť, len nedám ho na rovinu, ale urobím taký akože kopec so zatačkou.

hejdita
12. aug 2010

@zdenallicka tak to je uzasne to je krasa 🙂

jo a prosim te nevis cim to potiraji ty dorty? ze to maji taaaak biiiileeee??? to mi jaksi rozum nebere....to je asi jenom ciste ze skrobu delany nejaky krem nebo je to specialni krem co se kupuje??? 😕 aj u toho linku s kiti to pani mazala ciste bilim kreeemem 😕

vladka1
12. aug 2010

benjik@...díky

zdenallicka
12. aug 2010

POdle mě to je jenom máslo hóóóódně vyšlehané doběla... s cukrem...

zdenallicka
12. aug 2010

@daniz Tomáš je z oplatků, miňonek a jiných takových dobrot..🙂

hejdita
12. aug 2010

jo maslo se da az taaaaak moooooc vyslehat do bela???? 😕 😀 😀 😀 tak to sem netusila 😕 😨 😲

zdenallicka
12. aug 2010

Teď jsem se dočetla na dortomanii, že s máslem vyšleháš kokosový pudink.. ale čistě bílé to prý nikdy nebude...

zdenallicka
12. aug 2010

Tož toto je prý sněhově bílé, ale zas to není krém...

http://forum.dortomanie.cz/viewtopic.php?p=6516...

No a ano, máslo se šlehá třeba půl hodiny na nejvyšší obrátky s moučkovým cukrem... 🙂 ALe na to teda nemám trpělivost..😀

daniz
12. aug 2010

zdeni dík, moc si mi pomohla,dnes a zajtra budem makať 😝 😝 .... Ináč super návod na tú čokoládu..... Vyskúšam. Hejdi, ja si myslím, že maslo+cukor a asi beloba či? 😅

zdenallicka
12. aug 2010

@daniz KOupila jsem si horalky a miňonky a různě skládala na sebe a promazávala marmeládou nebo krémem a vykrajovala z toho kolečka na ten válec a tááák..🙂 Něco bylo z hodně malých kousků.. nechala jsem to dobře zatuhnout a pak potahovala... vršek TOmáše jsem taky potírala krémem...

zdenallicka
12. aug 2010

Jo, bělobu tam taky vpzpomínali, ale já ji nemám...🙂) A já vlastně ani bílý krém nepotřebuju..😀

hejdita
12. aug 2010

no mne se to libilo ten bily krem z toho duvodu ze kdyz sem delala svatebni tak to prosvitalo i jenom vanilkovej pudink a bylo to takove slonovinova kost jako tedy ne ciste bile .....tak mne to jenomzajimalo jak nato kdybych to potrebovala 🙂

no a uz bych fakt mnela jit varit nech to do jedne stihnu 🙂 😅

maca77
12. aug 2010

@hejdita ja robím do jedného koláča plnku nie s vanilkovým pudingom, ale len s múkou ... a zdá sa mi ten krém bielši ... keby si potrebovala, môžem pohľadať 😉

hejdita
12. aug 2010

hej dakujem
@maca77 budem rada 🙂