Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

dm1
3. sep 2010

@sofi07 na tom postupe to vypada taaak jednoducho. Len keby to take aj bolo 🙂 . Skusim podla toho ja som zatial robila vzdy len jeden priemer mozno aj to bola chyba. Caka ma za 2 tyzdne prva 3-poschodova s ruzami tak by som bola rada keby to dovtedy natrenujem

rybca
3. sep 2010

@dm1 dik, uz ju mam od rana vonku a trosicku povolila, asi ju predsa len dam trochu do mikrovlnky, na maly ohrev, uvidime co z toho vznikne..🙂)) a ano, pustala mi tuk, aj som ju nad umyvadlom zmykala, uvidim ci este bude pustat ked budem s nou pracovat. Valat sa to ma len cez foliu? moze sa to aj niecim podsypavat?

rybca
3. sep 2010

@sofi07 ja sa zatial nejak branim miesanim kremov v tortach, cak nech to ma jednu chut? ne?..🙂) Ludia si to takto pytaju? ci pochvaluju?

hejdita
3. sep 2010

tak tu je fotka mojej prvej barbie 🙂 docela som spokojena 🙂

vinka
3. sep 2010

Baby ja sa chcem spýtať na to vystuženie.Môžem dať slamky?A dáke hrubšie?Alebo je to jedno akú.A ked budem dávať druhé poschodie musí byť niečo pod tortou?Alebo nič?len normálne s korpusom? 😕

gabika11
3. sep 2010

@karaa ahojcek, mozem tak otazku pomimo, ja mam nepouzite tie myslove orechy doma, kupene z popoliny, a nejak som nebola spokojna s tym ako prali, raz som dala prat na 90tku plienky a uplne zhnedli a zdrsneli... 😒 a ked som prala klasika na 40tke, tak sa mi to pradlo vobec nezdalo vonave, a ked sa to pradlo pralo, tak som vobec nevidela ziadnu penu. Ako ich puzivas, porad prosim ta, mam este to nevyuzite balenie doma, a bolo to dost drahe teda...

petusko
3. sep 2010

@vinka ja som svadobnu trojposchodovu vystuzovala normalnymi slamkami, take kalsicke farebne pruzkovane. obalila som do folie a zapichla a medzi prve a druhe poschodie som dala tensi karton obaleny vo folii. to vrchne bolo male, tam som nedavala nic.
@hejdita prekarasna barbie 🙂 😵

gabika11
3. sep 2010

@rybca ahojcek, ja som robila cokohmotu ale z horkej cokolady myslim tej 52percentnej, a tiez mmi to stuhlo ale sa mi to topila pod teplotou ruk, dost som sa napracovala s rukami, lebo to bolo to tazke, ale krasne sa s tym robilo, ked pridem domov, motzem najst recept a napisem ti ho...

sofi07
3. sep 2010

@rybca druhykrat som som dala do jednej torty dva kremy, prvykrat som skusala minuly tyzden pre nas, a vsetkym to velmi chutilo, hovorili, ze to je najlepsia torta aku jedli. orechovy korpus a coko a orieskovy krem nie je zas nejaka brutalna zmes.... ja tiez take miesaniny veru nemusim...
@hejdita mas ju naozaj nadhernu...krasne, jednoduche linie, ziadne cacky-macky, to je presne moja salka kavy 🙂
@vinka ja som vystuzovala takymi hrubsimi slamkami a kazdu tortu mam este na papierovom podnose, na vrchnom poschodi ten podnos este obalujem potr.foliou.aj slamky.a raz som davala aj spajdle. tri som dala dokopy pomocou potr. folie...

gabika11
3. sep 2010

@rybca ja som vtedy, pred rokom presne pouzivala klasicky dreveny valcek, a myslim, ze som to podsypala solamylom, sice to bolo take pudrove, ale potom ked to bolo na torte, tak som to potrela rastlinnym maslom, a bolo to krasne leskle. Aj ruzicky som robila z toho, ale ja som mala taky psotup ze vyvalkat taky ovalny obdlznik a potom pekne stacat tak, ze stred spojeny a vrch ako ruza rozvity...

gabika11
3. sep 2010

ale nie som si ista, ci som podsypala tu cokohmotu prsaskovym cukrom alebo solamylom, musim pozriet vpoznamkach...

hejdita
3. sep 2010

@sofi07
@petusko dakujem vam
sofi aj ja mam rada ciste linie od istej doby 😝 od takovej mojej svadobnej tu som prevolanikovala az az a od tej doby to mama rada takto 🙂

hejdita
3. sep 2010

a konecne sa mi podarilo vyhladit jupaaaa tak su rada...nedavala sem tolik cukru a bylo....ale byla i dost vysoka takze tam dva zahyby mam 😝 ale neni to po celem obvodu....tak dobre 😀

vinka
3. sep 2010

baby a musia byť podnosi pod tortami? 😕 medzi poschodím?Prečo to tak je? 😕

sofi07
3. sep 2010

@vinka vinka, tie slamky tlacia na ten vrchny podnos a tym padom drzia t vrchnu tortu a zabranuju tomu, aby svojou tiazou sa vtlacila do tej spodnej, neviem , ci mi rozumies....

vinka
3. sep 2010

@sofi07 chápem a dáva mi to logiku. 😀 😀 To môžem aj karton obalený celofánom? 😕

sofi07
3. sep 2010

@vinka jasneee 😉

vinka
3. sep 2010

@petusko a prečo sa musia slamky dať do potravinárskej folie? 😕 No pýtam sa možno ako blbá ale ja musím mať na všetko vysvetlenie.Nie preto lebo to tak sa robí. 😀 😀 😀 😀

vladka1
3. sep 2010

ahoj holky, tak dlouho jsem koukala na vaše skvělé výtvory, až jsem tomu podlehla🙂). Koupila jsem si jen pár vykrajovaček a gelový barvy, protože práškovýma se mi ta barva nelíbila. Jen jsem se chtěla zeptat...koupila jsem si od wiltonu tu vypichovačku gerberu. Jak udělám ten střed?když tam jen rozplácnu žlutý střed, bude to jak kopretina....A taky moc prosím....nevím, která z vás tu psala recept na ten třesený krém ze šlehaček a mandarinek...nemůžu to teď zpětně najít.....nevíte orientačně +-na které stránce to bylo?....A ještě pod potahovku je prý nejlepší máslo s cukrem....jen nevím v jakém poměru....DÍKY moc za odpovědi a až něco vytvořím, pochlubím se...bude-li čím🙂)

rybca
3. sep 2010

Takze dokoncila som minikosik z cokohmoty. som ju nahriala v mikrovlnke a bola super, netrhala sa ako vacsinou MMF, tak sa mi s nou dobre robilo, a uplne natenucko sa da vyvalkat..🙂 no a este si pod tmavu coko urobim tmave maslo s cukrom. Uvidime co mi urobi biela a ako sa mi bude farbit a asi ostanem uz pri nej..🙂

Toto bola skuska a o tyzden a pol budem robit velky doboskovy kosik, dufam, ze sa podari..🙂))

dm1
3. sep 2010

@rybca tak to nema chybuuuuuu!!!! neverila by som ze toto sa da spravit z cokohmoty! tusim skusim opat aj ja si ma navnadila ja som vtedy robila z mliecnej coko asi skusim tu 52% z lidla teraz. Ty si aku davala? Ale fakt je krasny ten kosik!!!!

rybca
3. sep 2010

@dm1 ja som miesala - 180 g tmavej (54 % kakaa) a 360 g bielej (27 % kakaa) a kukuricny sirup, vyratala som si zvlast pomer pre tmavu a zvlast pre bielu a spocitala

dm1
3. sep 2010

@rybca a kolko lyzic ti teda vyslo na tie mnozstva?

rybca
3. sep 2010

@dm1 vazila som a bolo to 221 g sirupu

lussy23
3. sep 2010

Niet dňa, v ktorý by som nežasla nad vášmy výtvormi. Klobúk dole.

vinka
3. sep 2010

Baby ako robíte tie čoko ozdoby?čo sa dávajú na vrch koláčov alebo na tortu. 😉

dm1
3. sep 2010

@vinka rozpustena cokolada - cista bez tuku klasika to sacku na zdobenie. Ja mam take sablonky - predlohy na ornamenty a filigraly, motyle a ine dam si na to peciaci papier to presvita trochu a malujem podla toho. potom sup do ladnicky a je to! ale kedze nie som taka zdatna v robeni rovnych plynulych ciar cez zdobitko tak som si kupila v kaufaci za 1,5 EUR take male cokoladove filigraly - je to tusim 5 takych platkov plastovych a ked to minies nalejes cokoladu das stuhnut a mas krasne ozdoby! mam take aj kvetinky a zvieratka

petusko
3. sep 2010

@vinka , ja som obalila, lebo som to tu tak citala 😀 asi ide o to, aby to posobilo hygienickejsie 😅

rybca
3. sep 2010

@dm1 a este to maju v kauflande? neofotis? poslala by som maminke foto, nech mi kupi, bo tiez mam traslave ruky..🙂

alex21
3. sep 2010

@sofi07 ta tvoja svadobna je prekrasna. Napises mi prosim ako si tam pripevnovala tie kvety. Mala si ich na sparatkach alebo ako. A v tom rohu kam si davala kvety, si korpus nejak skosila alebo si pridala hmotu aby to robilo taku cesticku. Neviem ako to mam napisat aby to bolo zrozumitelne ale na fotke to vyzera tak, ze tie kvety idu v jednej rovine a nekopiruju schody na torte.