Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

vinka
3. nov 2010

@hrusticka84 no mne to neroztieklo.A už som to robila presne takto dva krát. 😉 Dokonca som raz potrebovala stiahnúť papier som potrebovala dať poťah dole.A aj toto šlo. 😉 Ale kým ti nestvrdne maSLO. 😉

vinka
3. nov 2010

@meinkonka no a ako si zvládla tak do hladka tú čokoládu?

meinkonka
3. nov 2010

@vinka plnila som pudingovo-maslovo-tvarohovou plnkou, jahodami a dzemom. to som len u mamy narychlo zvazila aj s krabicou a tackou, ta vaha je taka divna, starozitna, visi na stene a nezmestila sa mi tam poriadne ta tacka.
cokoladu som nakoniec urobila takto: do stredu torty som naliala hodne cokolady, rozotrela ju lyzicou pekne az k okrajom, islo to super a kraje som cokoladovala stetcom. a pekne to rychlo schlo, mala som ju pekne uhladenu kremom a bola studena z chladniky 😉. takyto recept som si niekde nasla 🙂

takze tym padom keby bola 2-kilova, zarobim na nej len nejake 6e ??? to vy tolko malo beriete za tak narocnu pracu?

alionuska
3. nov 2010

Ahoj bambulky... tak vam sem este pridavam tu poslednu z minuleho vikendu -tu krstinovu a jednu co som dala dnes prec...tu som robila vcera... ze hadzanarska lopta?? 😅 a idem pracovat...pa pa 😀

henikav
3. nov 2010

@meinkonka no ja beriem pecenie ako zabavu za ktoru mi zaplatia, teda zaplatia mi suroviny a nieco do plusu, ale iste nie ako zarobok. Peciem zriedkavo na objednavku. A ked uz tak ich nahovorim aby chceli to co chcem prave vyskusat a tiez aby sa mi vratili peniazky za pomocky pekne postupne. Keby si chcela na tom zarabat, musela by si piect velmi vela, to je moj nazor.

anibas
3. nov 2010

@alionuska krááásna 😵 Alenka ako držia volániky - len vodou ?

meinkonka
3. nov 2010

@henikav nemyslela som to tak, ze na tom zbohatnut. tiez ma to bavi, ved preto som to zacala skusat, ale mam male dieta /ako asi aj vy vsetky/, casu malo a stravit pol az den zabavanim sa, pripadne za nejaku almuznu, to sa mi moc nepaci. chcela som si co/to privirobit k materskej. lebo predsa, dieta tym zanedbavam, taktiez domace povinnosti, tak nech aspon nieco z toho mam okrem svojho uspokojenia 😀 😉

meinkonka
3. nov 2010

@alionuska nadherne pecies ali 😵 . ale nechapem, ako z tej tvojej hmoty z 1. strany dokazes robit take kreacie. sak to je nemozne

henikav
3. nov 2010

@meinkonka ale ja ta uplne chapem, ved prave preto to nerobim casto, po kazdej torte u mna vybuchla bomba v kuchyni, zabera to cas, sice ja zapajam aj maleho, pomaha mi modelovat, to co vymodeluje on to si vzdy necham 😉 no a na privyrobenie veru myslim ze da sa aj lahsie privyrobit a viac penazi. Len...... Ak niekto pecie torty, to bude skor tym ze ho to bavi. Teda hlavne to zdobenie a potom ta spokojnost z hotoveho diela

meinkonka
3. nov 2010

@henikav presne ako pises. na zarobok to velmi nevidim 😝 . ja som rozhodnuta piect len na oslavy, pripadne raz za cas za peniaze 😉

alex21
3. nov 2010

@meinkonka myslim, ze mnohe znas to maju ako hobby a nie ako zarobok. Ja to beriem tak, ze za to co zarobim si kupim nove vykrajovacky a pomocky takze v podstate nezarobim vobec nic akurat mam pomocky zadarmo 😉

@hejdita ja neviem ako sa to ma robit ale ja to robim takto: Potah na torte si necham asi cca 1,5 cm od kraja torty. Neurezem to na kraji ako ked sa torty koncia ale necham tam este trosku kraju a ten potom opacnym koncom varesky rozgulam na tensie. Tie vlnky sa urobia same, pripadne ich trosicku napravim. Nieco podobne ako ked sa robia kvietky a kraj lupienku sa valka na tensie so sparatkom. Tak toto robim s vareskou. Ja tak robim vsetky volaniky aj tie co som robila na tej fialovej ak si ju este pamatas tak boli robene

hejdita
3. nov 2010

@alex21 jeeej tak super dakujem velmi pekne toto som potrebovala pocut cim a ako 😀 parada 😵 😵 😵 😵 😵

alex21
3. nov 2010

@hejdita no ja som to videla na fotkach a strasne sa mi to pacilo tak som dumala ako by sa mi to najlepsie robilo. Sparatkom mi MMF nejde on byva tuhsi, tak nanho som potrebovala viac sily a varesku 😀

hejdita
3. nov 2010

jej a este ma napadlo ze ako to gulas ked to ma placaty jeden konec??? asi nejak cez okraj??, 😕

alex21
3. nov 2010

@hejdita asi myslis tu varesku. Ja mam aj take ktore su uplne hladke ako taky minivalcek. Mozno by to islo aj nejakou kosticou ale ja mam kostice asi 2 tyzdne tak som ich nejak este nestihla vyskusat.

maca77
3. nov 2010

@alionuska naozaj krásna, to bábätko ako malý princ na zámku ... a ja sa chcem ešte opýtať, ako robíš tú svetlunkohnedú poťahovku (aj pri posledných tortičkách bola)
@anibas ...veru aj mňa by tie volániky zaujímali .... ja som na to zatiaľ nenašla odvahu 😕

vinka
3. nov 2010

@alex21 napísala si to tak ako to vnímam ja.Nezarobím na tom ale mám všetký pomôcky zadarmo. 😀 😀

alionuska
3. nov 2010

@anibas vodou vodou..ale len jemnucko,trochu pridrzat a zalepi sa jak slak! 😀 😀
@meinkonka jaaaaaaaaaaaaaj,moja,ja vsetko robim iba z Marschmallow -MMF. 😀 .ako v reklame na Toyotu...u mna- NIC NIE JE NEMOZNEEEEEEEEEE!!!! 😀 😀 😀 😀 ..a dakujem🙂
@maca77 neviem aku svetlunkohnedu myslis..ale ja nemam nijake presne normy..normalne dam do bielej bud hnedu gelovku,trocha zltej a podla potreby si domiesam farbu,ako potrebujem..len tak od oka🙂 😀

dm1
3. nov 2010

@meinkonka aj mne pride malo 1,5 kila ved ked robim priemer 22cm z 3 platov tak ma cez 2 kila...

yamahafazer
4. nov 2010

ahojte
akurat som dorobila tortu je to len pre svagrinu a skusala som mramor moj prvy

vinka
4. nov 2010

@yamahafazer tak tá je krásna.Fakt krásny mramor. 😉

vinka
4. nov 2010

@henikav presne tak.To musí baviť.Možno by to bolo na zárobok keby ich bolo 20 ako má Ali.Ale ja si myslím,že tolko by som na víkend ani nezvládla. 😝 😀

hrusticka84
4. nov 2010

@yamahafazer pěkný dortík....můžu se zeptat jak na ten mramor 😀 😀 😀 to jsou 2 barvy těsta stlačený do sebe????

yamahafazer
4. nov 2010

@vinka dakujem nechcela som taky jemny nahusto,ale takyto a presne sa mi podaril ako som si predstavovala

no ja peciem tiez len preto,ze ma to bavi,ale 20 toriet by som tiez nezvladla pri malej uz vobec nie aj ked ona mi rada pomaha aspon,ze ju to tiez zaujima a aj sniva o tortach a minule zo sna hovori torta 😀

ja som si chcela dnes objednat tu zelenu podlozku co bola v akcii co ste tu davali link na nu na ten marcipan stymi ornamentami a uz ju nemaju ☹ mala som si ju hned objednat taka som nastvana

@meinkonka ta tvoja torta musela vazit viac lebo tato moja je len 21 priemer a vazi okolo 2.300,ale moja neni moc vysoka

yamahafazer
4. nov 2010

@hrusticka84 ja som si spravila 6 valcekov 3 oranzove a 3 biele a dala som na seba ze biely oranzovy a biely a na to zas na striedacku dalsie 3 na striedacku a potom som to ztocila ako ked sa zmyka handra a rozvalkala ja som si to trocha prisposobila inak lebo ekd som videla ako robia mramor bud stacaju do slimaka alebo len vedla seba ulozia sulky ja som ulozila vedla seba 3 a na to dalsie 3 dufam,ze som to dobre vysvetlila 😅

maca77
4. nov 2010

@alionuska napr. poslednú s tými korytnačkami si mala takú alebo predtým aj na niektorých svadobných .. ale už teda viem že je to hneda gelovka, som si myslela že tam dávaš čokoládu ako si raz spomínala 😉

@meinkonka ja som robila naposledy priemer 22cm a mala 1,75kg
... a nemôže to byť aj tým že bola potiahnutá čokoládou? a teda menšia váha ako marcipan? 😕

meinkonka
4. nov 2010

baby prosim vas, co sa stane s korpusom, ked nevyslaham bielky do peny a aj zltky, ale len tak vmiesam cele vajicka do muky??? aky bude ten korpus?

hejdita
4. nov 2010

tak ked sa to zoberie z tej strany ze treba do babovky tiez nedavas vyslahane vajicko a je to nadychane ale dava sa tam prasok do peciva tak je to vystuple aj bublaniny su tak urobene.....takze bude to mozno tuhsie ale nemyslim ze by to bol kamen inak ale prasok do peciva musis dat .... 😉 🙂

dajna11
4. nov 2010

babenky,ktorá hmota je fajná na poťahovanie?ja som robila iba s K2,ale potrebujem aj niečo modelovať...vlnu ovečke a kvety....čo by ste mi poradili vy skusene?

hejdita
4. nov 2010

@dajna11 MMF je moooc dobre alionuska s tym robi vsetko 🙂 je nam velkym prikladom ze z MMF sa da opravdu carovat 😉 🙂 😵 😀 😀 😀 😀