Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

hejdita
10. nov 2010

@zuzu13 v lidli hovoris ze si kupovala potahovku??? 😕 a jak se to jmenuje ???? a kolik to stalo???? do lidlu chodim kupovat jenom bonbony nic vic tak toto mne zaujalo 😀 😀 😀 😀 😀

hejdita
10. nov 2010

a torzo paradne uplne som si vybavila toho mojho muza 😀 😀 😀 😀

a trakturek taky nema chyby paradny je ja vzdy len kukam ako vam to drzi krasne vo vzduchu 😲 😲 😲 😲 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵

petusko
10. nov 2010

@hejdita nedrzi 😀 je to podlozene 😀 v tom fotopostupe co som dala link je ta finta 😀

zdenallicka
10. nov 2010

Hejdi, některé jsou kouzelnice.... 😕 😕 😕 😀 😀 😀

Ale nééé, je tam malý oplatek potažený..🙂

zuzu13
10. nov 2010

@petusko tu je teda foto...mojej prvej...marcipánovej 🙂

zuzu13
10. nov 2010

@hejdita neviem ako sa volala...ale bol to pravý mandlový macipán, 200g stalo 1,39€

lussy23
10. nov 2010

@ludka140281 - náhodou je pekná. A Hlavne že sa páčila oslávenkyni a chutila. Len pečte ďalej. 🙂

ludka140281
10. nov 2010

@lussy23 dakujem 😉 budem,len musim najst tu spravnu konzistenciu tej polevy 😅 ...chutila vsetkym..lienky si navrhla sama dcerka a robili sme ju celu spolu 😀

lussy23
10. nov 2010

@zuzu13 - prvá torta? No kllobúk dole!
@petusko - krásne
@yamahafazer - úžasná košela

yamahafazer
10. nov 2010

same paradne torty tu mate ako vzdy 🙂
@sofi07 to panske torzo je ozaj nadherne 😉 ja chcem take nieco spravit na buduci rok svokre na 50 len nie take vystrcene to dole,ale schovane 😀

sofi07
10. nov 2010

@yamahafazer , @vinka, @zdenallicka dakujem pekne.
@winona24dik, je to kakaom zafarbene... asi to skresluje fotak.. ?))

sofi07
10. nov 2010

@zuzu13 super, rychlo na dalsiu 🙂

petusko
10. nov 2010

@zuzu13 je dokonala ! len tak dalej 🙂 😉

jakelina
10. nov 2010

@zuzu13 krásná dorta, závidím, moje první byla proti této dost hrozná. ☹ ☹

zlatat
10. nov 2010

@vinka mne všetky detské torty, kašlem na nich ale je to nefér

zlatat
10. nov 2010

@zuzu13 toto je prvá? Kecáš, je perfektná

zlatat
10. nov 2010

@yamahafazer super košeľa 🙂
@petusko super traktor 😅

@sofi07 wow, si dobráááá. Ja na toto ešte nemám odvahu 😖

sofi07
10. nov 2010

@zlatat dik, tiez som prvykrat takuto prasacinu robila 😀 😀 😀

vinka
10. nov 2010

@zlatat moja mne aj fotky detí a topánočky malej a čo som mala fotku urobenu digiscrabookom na velkú noc s deťmi no a aj torty.Ani ma nikto neupozornil,že si to mám tie torty pomazať ani nič len rovno album zmazali a hotovo. 😠

sofi07
10. nov 2010

mne tu vydrzal album s tortami veeelmi dlho a raz mi ho zmazali, som bola taka vytocena, ze som MK niekolko mesiacov ani neotvorila. nerozumiem tym pravidlam, ked je tu tema marcipanove torty,ktora tiez nic nema s detmi, preco nemoze byt aj fotka torty v albume.

ninka123
10. nov 2010

Skoda, ze mi nema kto poradit s potahom puncovej torty ☹ ☹ ☹ tak zasa urobim klasicku ☹ 😖 ☹

lucula73
10. nov 2010

@ninka123 ja som sa na to pýtala..tiež mi nikto neodpovedal...asi nepiekli ...ale ja som to už urobila.....našla som recept na mmb....vymiešaj si maslo,cukor a trochu piškotových odrezkov do toho a tým potrieš tú punčovú tortu.......no ja som ešte nepoťahovala,tak neviem,čo to spraví,to sa chystám zajtra večer 😉

ninka123
10. nov 2010

@lucula73 si zlata 😵 🙂 , dakujem 🙂 raz som robila s jogurtovou plnkou, ktora sa mi zle zrazila 😠 a tam mi potah premokal aj cez maslo+cukor 😒 , ale s tymi pisk.odrezkami-dakujem za napad 😵 Prosim daj mi vediet, ako dopadol potah... cim budes potahovat?

lucula73
10. nov 2010

@ninka123 ja budem z mmf- z tých cukríkov 😉 ...len tú plnku natriem až ráno,teraz to mám v chladničke zaťažené,som zvedavá,čo tam nájdem ráno....a dúfam,že to vydrží do soboty,lebo to musím už zajtra dokončiť večer,tak to bude potom čakať v chladničke 🙂

yamahafazer
11. nov 2010

@lucula73 citam,ze sa pytas na puncovu tortu?ja mam akurat tu poslednu puncovu tu koselu je naplnena ako puncovy rez a ja nepolievam vsetky platy spodny a vrchny nie lebo to by bolo ozaj cele mokre a polievam iba cukrovym rozvarom,ze si uvarim kolko cukru tolko vody dam to zovriet a pridam rum podla chuti a troska kys.citr. a potom vychladnutym oblievam len platy co su v prostriedku a vrch som len jemne obtrela maslo s cukrom a ja pouzivam WI a normalne to drzi a @ninka123 ty pouzivas mliecny marcipan tak ten neviem lebo ja ked som pouzivavala mliecny a ozdobila niakym kremom tak sa mi vzdy topil,ale na puncaku si myslim,ze by mohol vydrzat

yamahafazer
11. nov 2010

@zuzu13 ze tvoja prva torta?ved je suprova 😉 krasne sa ti podarila

yamahafazer
11. nov 2010

@petusko ten traktor je suprovy 😉

katuskad
11. nov 2010

ahojte, mám na vás ako na skúsené tortárky jednu otázočku. prvý krát idem robiť poťah z MMF a neviem, kedy mám pridať farbu, či pri roztápaní cukríkov, alebo môžem prifarbiť už aj hotovú hmotu? dakujem 😉

petusko
11. nov 2010

dakujem baby za pochvaly, uvidime este finalny vysledok na torte 🙂

@ninka123 @lucula73, ja som sice puncovu nerobila, ale prave zajtra sa chystam urobit jednu taku malu skusobnu na doma a pod potah dam len maslo s cukrom.
@katuskad , lepsie bude pri rozpustani cukrikov, ked das do hotovej, budes musiet dlhsie miesit, aby sa ti to rovnomerne zafarbilo 😉

katuskad
11. nov 2010

@petusko dakujem 😉