Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

miruska76
2. mar 2011

@sofi07 kraaasna 🙂

beruska2x
2. mar 2011

@blackrose super, budes si jistejsi a urco bude skvela 😉 masle jsou super, ja uz delala 4 a at uz jako hlavni ozdoba nebo jen doplnek tak to vypada velmi efektne, vsem se to moc libilo.. 🙂 a neni to az tak pracne...

reruna
2. mar 2011

Tak jsem si konečně objednala pomůcky a barvičky, jsem zvvědavá, kdy to přijde. Nakonec jsem abecedu nebrala, protože tu, co jsem chtěla mají jinde, než jsem objdenávala, tak třeba někdy příště.

hejdita
2. mar 2011

@reruna jeeee tak to je radosti .... to mam aj ja kdyz si neco objednam tak se nato tesim 😀 a i ja se tesim co budu objednavat ale ted u mne az za dva mesice a chtela bych prachove barvicky skusit na kvitecka tak se taky tesim 😵 😀 🙂

blackrose
2. mar 2011

@beruska2x inak tortu idem robit cokoladovu s cokoladovou naplnou, je vyborna, robila som mu ju aj minuly rok, ale bola len poliata cokoladou a cokoladovymi hoblinkami... taka cokoladova bomba 😀

fukylove
2. mar 2011

@blackrose a posles mi recept na tu tvoju cokoladovu bombu? ja take moc nelubim, ale v lete pride kamarat z Anglicka a on nepotrebuje ine jedlo, iba cokoladu 😀 dakujem 🙂

mizulienka
2. mar 2011

ahojte dievcata,neviete mi poradit 🙂 chcem si vyskusat potiahnutie tasky, ale nechcem robit korpus, viem, ze niekto spominal, ze skusa potahovanie na krabici? 😕 viete o tom nieco, skusali ste aj vy? 😀 dik

blackrose
2. mar 2011

@fukylove tu je 😉 http://www.apetitonline.cz/recepty/1458-nejleps...
je hutna a "mokra" 🙂 ked som ju prerezala, tak sa mi aj trosku rozpadala, tak opatrne s nou, ale ty budes mozno sikovnejsia 😉

inak viete mi poradit cim by som mohla pisat na torty?? hladala som ale nic som nenasla... myslim tu hmotu, ktoru sa popisuje, mavaju ju aj rozne farebnu

beruska2x
2. mar 2011

@mizulienka obal si vhodnou krabici potravinarskou folii aspon 2x dokola a muzes zacit 😉

@blackrose psat bud rozredenou potahovkou - das ji do silne invekcni strikacky nebo treba davkovace od Nurofenu nebo potravinarske fixy.. maji ruzne i metalicke.. 😉

blackrose
2. mar 2011

@beruska2x dakujem 🙂 asi radsej skusim tie fixy 😀
tie vyzeraju ako keby som pisala perom, alebo su trosku vystupnute? Lebo to co myslim, je asi pisanie tou potahovkou, lenze ja budem potahovat marcipanom a to asi nepojde...

raci
2. mar 2011

Holky mohly by jste mi poradit, chtěla bych zkusit lilie nebo tulipány ale nemám na to žádná spešl vykrajovátka, zvládnu to i bez nich?? nemáte některá nějaký fotopostup??? sím sím....

beruska2x
2. mar 2011

@blackrose to je jako kdyz kreslis obyc fixou...http://www.cukrar-shop.wbs.cz/Fixa-s-jedlou-bar...
http://www.cukrarskepotreby.cz/cze/produkty.htm... ale muzes taky jen barvu rozrediv v alkoholu (vodka, slivka ) a psat stetcem.. 😉

beruska2x
2. mar 2011

me se dortik chladi v lednici tak snad to zitra dobre dopadne 😀

reruna
2. mar 2011

@hejdita jo jo, těším se moc, prachové barvičky jsem objednávala perle´tové tyto, tak jsem moc na ně zvědavá http://www.cukrarskepotreby.cz/cze/produkt.html...

reruna
2. mar 2011

@beruska2x díky za tip, jak psát na dort, ten dávkovač od nurofenu by mě teda nenapadl 😀

beruska2x
2. mar 2011

@reruna tak to me zajima jak budou perletove.. ja mam ty druhe a chci taky neco dokoupit 😉

mizulienka
2. mar 2011

@beruska2x super, dakujem 🙂 vecer, ked tu uz bude ticho, vyskusam 😀

blackrose
2. mar 2011

@beruska2x dakujem 😉
to su ale krasne tulipany! Ako zive!
Baby vy ste take sikovne, ja by som asi potrebovala nejaky kurz 😀

beruska2x
2. mar 2011

@blackrose to nejsou moje tam na TOM je hafo fotopostupu i inspirace jak zdobit.. koukni ja tam casto listuju co a jak 😉

raci
2. mar 2011

@beruska2x díky moooc na obrázku to vypadá jednoduše tak jsem na sebe zvědavá.. 😅

blackrose
2. mar 2011

@beruska2x ja viem, ze to nie su tvoje, ale verim, ze aj ty take dokazes 😉 😀

beruska2x
2. mar 2011

@blackrose ja mam na dnesni uz ozdoby hotove ale chystam se na anturie tak jsem taky na to zvedava 😀

lussy23
2. mar 2011

@lukika @sofi07 - krásne

rybca
2. mar 2011

Baby, nemate niektora recept na cokoladovu americku tortu? Ma to byt bez kremu. Nieco ako Brownies, ale nie je to Brownies.

yamahafazer
2. mar 2011

@sofi07 dakujem uz som este raz skusila a odpisal mi jej muz,zevraj ma zenin mobil a je v cechach a zena je pn a je v nemocnici,ze sa mi potom ozve zatial ju nemam robit.No tak som rada,ze sa ktori ozval lebo zas piect ju a potom co snou tak som zvedava ci sa potom ozvu.

beruska2x
2. mar 2011

@rybca americka asi neni ale coko je to fest:

Cokoblok
200g coko na vareni
200g masla
200g cukru 6 vajec
200g hl. mouky
1kl prasku do peciva
200g mlety mandli/orisku..

coko rozehrat, smichat s maslem a pridavat cukr a vejce.. nakonec lehce vmichat mouku s praskem a orisky...
pece se na cca 160 asi 45 az 50 minut..
jeste teply vyklopime a namazeme ohratou merunkovou marmeladou a pak potreme cokoladovou polevou....

beruska2x
2. mar 2011

@rybca ja jsme to delala jako dort do kulate fotmy a je to teda super cokoladove a dost syte - takze plnit doporucuju lehkou slehačkou 😉

hejdita
2. mar 2011

@reruna jjj ty mam taky 😀 ja mam na plane barevne tedkomc 😀