Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

pralinka25
10. júl 2013

@emilly9 tiez pouzivam smartflex velvet na kvetiny som mala uz aj flower. ale bezne postavicky stacia uplne z velvetu

lawli
10. júl 2013

@maya30 Ahoj ,ja som pred časom robila tiež podľa tejto tortičky...poslali mi foto ...ospravedlňujem sa Vladke ,netušila som že je jej 🤐 a ja som tu hlavu dala klasika na špáratko a držala 🙂 kuk https://www.facebook.com/photo.php?fbid=5598482...

gumidekmomo
10. júl 2013

kocky POMOOOC mam robit tortu poschodovu na Sobotu -tema je hello kitty, ako pozerala som aj na nete uz nieco ale neviem ci bude lepsia s postavickami alebo nejako urbit velku hlavu alebo co 😀 nemate nejake napady? ono musi byt okruhla takze 3D kiity to nemoze byt...

maya30
10. júl 2013

@lawli dakujem, dufam ze aj mne sa tak podari, este uvazujem ze by som vlozila do hlavy polystyrenovu gulku aby drzala, dost je teplo, mam trochu obavu aby to nesadlo 😝

zz134
10. júl 2013

@maya30
z netu

jakelina
10. júl 2013

@gumidekmomo dělala jsem tady ty, třeba se něčím inspiruješ. 😉

lawli
10. júl 2013

@maya30 s polistirénom nemám skúsenosť...ja som si bciana chystala týždeň dopredu ...jedno šparatko som mala v krku a ten bol podopretý lyžicou a druhé v hlave a ta bola na druhej lyžici cca 5 dní...dva dni pred tým ako som ho dávala na tortu som to spojila (zlepila) odstránila som špáratko z krku a spojila malým kúskom hmoty...

lawli
10. júl 2013

@gumidekmomo inšpirácia z netu !!

mimusa94
10. júl 2013

Baby co hovorite na potahovu hmotu K2 ? ako sa snou pracuje? dakujem

broucek2
10. júl 2013

@gumidekmomo jě dělala tyto

vlada111
10. júl 2013

@maya30 neboj, dáš to 🙂

mysiatkoo
10. júl 2013

@gumidekmomo pridam ti aj ja tapetku .....inspiracky z netu...

vlada111
10. júl 2013

@lawli to je v poho, ja sa tešíííím, že sa im moja páčila 🙂

pipka
11. júl 2013

@gumidekmomo ja mam taketo inspi ulozene 😉 sorry za tapetku 😅 😀

mamina1978
11. júl 2013

@mimcak tie fotky sa nedaju priblizit 😕 , ale tak aspon vidis, ze ta cierna je lepsia a neni to na nej na prvy pohlad moc vidiet,, 😉 🙂 ale ta s bielym pozadim , to neeee. 😔

mamina1978
11. júl 2013

@maya30 netradicne krstinove 😉 -------------------------- inspiracie z internetu !!!!!! --------------------------------

zuzzy12
11. júl 2013

Ahojte tortarky,prosim vas o radu.mate skusenosti s kombinovanim hmot,keby som zmiešala K2 a smarflet velvet.je to zly napad?lebo ta K2 ma fakt štve 😠 ešte mam 1kg

denisak77
11. júl 2013

@zuzzy12 pokiaľ nie je vonku veľmi teplo,vždy tak robím,tak kľudne to môžeš zmiesiť

gumidekmomo
11. júl 2013

@pipka dakujem velmi pekne 😉 nieco z toho poladim a uvidim co vznikne

gumidekmomo
11. júl 2013

@brunila dakujem podla tohto videa to zmaknem moc pekne dakujem 😉

florentina
11. júl 2013

@zuzzy12 já míchám hmoty hlava nehlava...potahuji s pravým marcipánem a tak mám různé barevné zbytky a když dělám něco co chci aby lépe tvrdlo, míchám s smartflexem, gumpastou, tuhle i čokohmotou ... jen prostě ty hmoty pak mění strukturu a vlastnosti a s tím je potřeba počítat....

jakelina
11. júl 2013

@zuzzy12 můžeš

lussy23
11. júl 2013

@jakelina krásne tortičky

jakelina
11. júl 2013

@florentina já jsem zrovna teď dělala pořádek a měla jsem tu nějaké zbytky mléčného marcipánu dýl než 14dní, tak jsem to vyhazovala. Jinak taky míchám ty kupované hmoty všechny spolu a i s MMF a jde to v pohodě. Jenom ten mléčný mám strach, kvůli tomu sušenému mléku, tak to poctivě označuju datem a pak vyhazuju, když to zrovna nestihnu upotřebit.

luciahromadkova
11. júl 2013

@katkak23 je v teme tri- recepty na korpusy a plnky pozri tam pristelka ho tam vkladala aj s postupom

dolly3
11. júl 2013

Ahojte potrebujem poradit, som uplny amater co sa tyka marcipánu.Poradte mi prosim nejaku ovocnu plnku a marcipán. Kolko dni pred si mozem pripravit marcipan ,aby som to potom vsetko stihla? ☹

muffinka8
11. júl 2013

@dolly3 pozri www.tortysnov.sk alebo www.tortyodmamy.sk sú tam recepty a rady pre začiatočníkov
je toho veľa okolo "marcipánu" ... teda poťahových hmot ... pri doma robenej ti nik nezaručí či sa ti podarí a bude sa s ňou dobre pracovať, je to aj o zvyku a skúšaní, pri kupovanej hmote je tam väčšia istota

helenka57
11. júl 2013

dievčata chcela by som sa spytat či nemate postup na garfielda nevie ho nikde najst vdaka