Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

dajna11
8. apr 2012

@vlada111 aká je krásna....milená...a a kú burizonovu hmotu si to použila?

marci2305
8. apr 2012

@vecernicci Krásna líštička...😀 Určite to nieje psík...Krásna 😉

jakelina
8. apr 2012

@vlada111 ten bílo růžový s ovečkou nemá chybu.
Jinak všechny dortíky jsou krásné. Všechny moooooooooooooc chválím. 😉

katulkaaaaaa
8. apr 2012

veselu velku noc prajeme 🙂 moja prave dokoncena 😉

janulkamartinko
8. apr 2012

Ahojte dievčata vy nesviatkujete? tolko nadhernych dielok tu pribudlo ze normalne nestiham pozerat 🙂 želam vam a vasim rodinkam krasne prezitie sviatkov a oddychujte uz trochu 🙂

adka_praha
8. apr 2012

@katulkaaaaaa ahoj... tie puncove rezy su uzasne... mne sa vobec nejak nepodarili... asi som vymakla blby recept, lebo aj ked som polievala ten stredny pas, mi to premocilo az na spodok... neviem teda, ako to robili oni... nemohla by si posunut tvoj recept?

mia1111
8. apr 2012

Ahojte babulky, tak tu je moja prvá krstinová (inak deviata torta v poradí)... zdobila som ju v noci, ja to nechápem, ako je možné, že mi to tak dlho trvalo??? Stále som niečo upravovala, furt sa mi to nezdalo...prvýkrát som dala 4 pláty korpusu, tak je krásne vysoká, len stále neviem, či dať spredu na tortu dátum krstu... sa bojím, aby to nebolo potom už "moc preplácané" 😅 . (Aj keď preplácané to je asi aj tak... 😖 ). Prídu si po ňu až poobede, tak neviem, mám ju ešte nejak "opraviť"? 😕 ...

adka_praha
8. apr 2012

@mia1111 zlatko ja bych do nej uz nesahala, je uplne dokonala... 😵

mia1111
8. apr 2012

@vlada111 - Vladiiiiiiiiiiiiiiii, tá Tvoja ovečka je neskutočne krááááásna, juj, rozkošná 😵 😵 😵 😵 😵

mia1111
8. apr 2012

@adka_praha - mojko, veď aj ja sa toho bojím, že tam isto dačo ešte doďubem 😅 . Písmenká som nachystala, ale kašlem na ne, nejdem, lebo ako sa poznám, tak by boli buď nakrivo, alebo by som ďubla do poťahu 😀 . Mooooc ďakujem 😵 😵 😵 😵

jakelina
8. apr 2012

@mia1111 nechej tak, je krásná.

halienka
8. apr 2012

@mia1111 tá je tak krásnučká, jemnučká, prvé čo ma napadlo keď som ju zbadala, že všetko na nej je tak vyvážené, farebne aj kompozične, že je fakt úplne dokonalá 😵 😵 Obzerám teraz dosť tieto krstinové bo onedlho aj ja budem synovcovi robiť a teda nájsť takúto krásnučkú decentnú sa mi ešte ani nepodarilo 🙂 ten dátum by som tam tiež už nedávala, mňa by to trošku rušilo, takto je proste úplne super 😵

heni79
8. apr 2012

@mia1111
Tortička je krásna, veľmi jemá a nie je preplácaná. Tých kvietkov je tam veľa, ale ich drobnosť a jemnosť, rovnako pastelové farby spôsobujú, že vôbec nepôsobia rušivo. Na mňa to pôsobí dojmom, že je torta kvietkami jemne posypaná. Ako keď ti vietor sfúkne na trávu lupeňe rozkvitnutej čerešne, napr..
Už nič nemeň, je dokonalá. 😉

katulkaaaaaa
8. apr 2012

@adka_praha jasne ze mohla takze baby pridavam sem recept na uzastne PUNCOVE REZY

upiekla som si tri platy-dva z 5 vajec- na jedno vajicko 30gr krystal cukru 35gr polohrubej muky....vyslahat bielka s cukrom,prislahat zltka,pridame muku s praskom,trosku oleja cca pol deci,peciem cca 15-25minut na 150stupnov
stredny plat bol zo 7 vajicok,nafarbila som ho pred pecenim cervenou gelovkou-farbila som vyslahane bielka so sparatkom

stredu som ich upiekla...stvrtok som si uvarila rozvar :2 deci vody 2polievkove lyzice cukru,prevarit odstavime,pridame deci rumu....prvy plat polozime natreme marhulovym dzemom,stredny plat napolievame rozvarom,preklopime na prvy plat a dopolievame ....treti plat natreme zase dzemom a preklopime na druhy plat,zatazime na noc

a piatok som robila polevu,dame si tak 1,5deci vody jednu lyzicku polievkovu cukru zovre a pomalicky prilievame do preosiateho cukru 750gr,pridala som par kvapiek puncovej aromy...zase nafarbime cervenou gelovkou trosku na sparadlo-miesame tak 5-10minut rucne aby bola krasne hladka poleva vylieva na puncak,krajala som az ked bola riadne stuhnuta,nelamala sa ani nepraskala....pridavam este foto 🙂

mia1111
8. apr 2012

@jakelina - ďakujeeeeeeem 😉
@halienka - jééééj, zlatááá, moc ďakujem, ten motív drobných kvietkov som videla na viacerých, ale skúsila som to "podľa seba" 🙂 . Chcela som, aby bola jemná, decentná, tak som rada, že sa mi to podarilo 😅
@heni79 - krásne si to napísala, normálne som dojatá 😅 🙂 Moc ďakujem... 😵

Babulky, presvedčili ste ma, nič nebudem pridávať, veľmi ste mi pomohli.... ĎAKUJEM 😵

mates22
8. apr 2012

@mia1111 je nádherná tak jak je

pristela
8. apr 2012

@vlada111 jeej Vladi , sme robili "tú istú" torticku 😀 😀 😀

Baby uuuzasne torticky, jaj tieto sladke vikendy milujem 😵 😵 😵 😵 nebudem menovat bo by som isto niekoho zabudla 😕 všetky si kráásne 😵

dadka212
8. apr 2012

@katulkaaaaaa Kati a nie sú tie punčáky nejak málo mokré? ja dávam rozvar zo 6 deci vody, 2-3 deci rumu a 600gramov cukru a je to také akurát mokré niekedy aj slabo 😀

katulkaaaaaa
8. apr 2012

@dadka212 dadi nezdalo sami malo,ale ja mam rada take ze naozaj mokre tak nabuduce pridam aspon na 4deci 😉

macicka84
8. apr 2012

@alenv Dekuji 😵 Mno ja nevim ci bych si na zakazku troufla, Nemcouri jsou dost narocni a fakt si reknou, kdyz se jim neco nelibi. Vsak vis, ze tu mame restauraci a nekdy mi to fakt staci 😝 . Zas na druhou stranu, by tam stacilo dat par fotek dortu a oni by si i objednali to jo, nikde tu normalni dort clovek nekoupi 🙄 , vim jak jsem davno shanela pro MM... No nevim, ze zakazky bych fakt mela respekt, ja jsem puntickar a nikdy nejsem s dortikem uplne spokojena, mozna casem 😕 Uvidime...

vecernicci
8. apr 2012

tak děvčata můj harlekýnek ke kafíčku (dětičky ho prostě milují) a přijel bratránek z Anglie se svojí manželkou, ona je z Konga a miluje moje dortíky, tak si dáme do nosu 😉
a už do zítra nic nedělám 😵 máme přece svátky a neděli od slova nedělat, takže přeju i Vám všem krááásné svátky a hlavně klid a pohodu 😵 😵 😵

reruna
8. apr 2012

@pristela dík, dneska jsem tu pribináčkovou dělala, dala jsem teda ty 2 šlehačky, 2 tvarohy a 2 creme olé, cukr podle chuti, ale příště dám i ten jogurt nebo ještě něco, ta plnka je strašně tuhá, skoro jsem ji nemohla namazat
Ale dort jsem nedělala, jen řezy a dám nahoru čokotransfer, pak dám foto.

Pěkné Velikonoce všem pekařkám 🙂

reruna
8. apr 2012

@vlada111 nádherná ovečka, ta mašle je taky marcipánová?

pristela
8. apr 2012

@reruna ja minule dala len jeden crem ole 😉 ale ono s dvomi je to chutnejsie, staci tam dat tu smotanu a uz je to, a aj je to s nou chutnejsie-teda aspon pre mna 😀

ajka82
8. apr 2012

ahojte, prajeme vam vsetkym krasne velkonocne sviatky... torticka na zelanie mojej dcery podla netu, inak sa nedalo, lebo by som jej musela urobit pat a mat, ale je velka noc 😉
a ona pomahala vykrajovat a zdobit kvetinkami na vrchu torticky 😵

brendda
8. apr 2012

Holky,vázne tu není mezi vami nikdo z Prahy nebo okolí??Diky

adka_praha
8. apr 2012

@katulkaaaaaa dakujem 😵

dadka212
8. apr 2012

moja posledná tohtovíkendová akože brankárska rukavica so znakom dediny a vydlami 😀

ajka82
8. apr 2012

@katulkaaaaaa ja robim iny rozvar do puncakov...teda vlastne "punc" a tym to polievam 2dclvody, vanilkovy cukor, lyzica kryst. cukru, trochu malinoveho sirupu, 1 citron-stava, 2 pomarance- stava...ked neide pre deti tak 2dcl rumu... mozete skusit 😉 davam aj trosku farbiva do puncu, lebo nefarbim plat stredny 😉

vlada111
8. apr 2012

@reruna jasné marcipánová, prečo?