Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

vinka
11. jún 2010

@hejdita baby majú pravdu.Krásna torta a zadara.Ved to máš možno za materiál.Ale je krásna a ona isto v chladničke stuhla. 😉

benjik
11. jún 2010

Tak foťák nalezen. Tohle jsou moje dnešní výtvory. Prsa pro manžela do hospody na oslavu jeho narozenin,v obou ceckách je slívka. Penis pro kamarádku k narozeninám. Kulatý dortík pro mojí mámu k narozeninám ( ještě musím dodělat nápis) a obdélník pro tátu k svátku. a zítra ještě Homera Simpsona pro manžu na oslavu doma a do začátku července mám klid.

dm1
11. jún 2010

@hejdita nezufaj uz fakt maju tortu za super cenu a krasnu! a preco to tieklo? na TOM aj na dortomanii je mnoho diskusii o tom a vsetky su uzavrete tym ze sa to moze stavat a nic s tym clovek nespravi. ak teda vylucime krem, kontakt s ovocim a tak. A ked zakaznicka chcela mensiu mala si jasne povedat co chce

dm1
11. jún 2010

@hejdita a este opakujem moju otazku aku farbu na fialovu si pouzila prosim

sisa.b
11. jún 2010

@benjik teda ten penis je fakt maxi 😀 😀 😀 kamaratka bude mat radost 😀

sisa.b
11. jún 2010

inak pekne torticky 🙂 ten penis si niecim naplnila, ci je cely z potahovky?

benjik
11. jún 2010

@sisa.b dík, to víš manžel přišel domů,akorát když jsem ho šla modelovat,tak jsem měla inspiraci 😀 penis je z punčoviny,potažený varnou. chtěla jsem do něj i tekutou náplň,ale pak jsem se dozvěděla,že kámoška čeká mimčo,tak to padlo.

alionuska
12. jún 2010

jej,baby nestiala som tu ccodit posledne dva dni...tak len odim najnovsie fotky a idem si vas precitat...pekny vikend &! 🙂

alionuska
12. jún 2010

tu su tie fotky....
Truhlica plna penazi
Velky nos
Biblia
Kapor
Lienka
🙂

monika0001
12. jún 2010

@alionuska - nádhera ako vždy!!! 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵

vinka
12. jún 2010

Ali krásne najviac sa mi páči tá truhlica a tá biblia.čím si to farbila,že si dostala tak krásnu farbu?Alebo ako si to malovala?prezrad. 😉

alionuska
12. jún 2010

@monika0001 dakujem a
@vinka kakaom ,ktore som rozpustila vo vode.ale nie aby to bolo riedke...take uste,aby sa s tym dalo malovat..a potom sirokym stetcom,takym akrylovym... Dakujem ze sa ti to paci🙂

alionuska
12. jún 2010

@zdenallicka ty si pridala moju svadobnu tortu zo zelenymi ruzami,ako priklad...jeej,dakujem!!!! 🙂 🙂 🙂

Inak v tomto teple pracovat,to je iny adrenalin..ja sa ani necudujem,ze sa topia torty..potahy..ja s MMF nemam taky velky problem...nastastie,aj ked makne viac ako inokedy.... 😝

vinka
12. jún 2010

@alionuska klobúk dole ako si to malovala.Je to famozne.Fakt ako drevo.Fascinuje ma to. 🙂

bianca
12. jún 2010

ahojte kocky.Moc nestiham ale musim vas aspon pozdravit a pochvalit.Uuuuuzasneeeeeeeee.

@alionuska k tebe sa skoda vyjadrovat.Ako vzdy neuveritelne dokonaleee

idem sa dalej dusit vo vlastnej stave

benjik
12. jún 2010

@alionuska Přesně jak řekly holky,nádhera jako vždy. Tu truhlu bych taky chtěla,ale s pravými penězi. Jinak mě se nejvíc líbí ta bible,to se moc často nevidí.

lelou
12. jún 2010

@alionuska jednim slovem: uzasne 😵
holky nemate nejaky tip na dortik s botou martens nebo gladiator, znama che pro 17 letou rockerku

benjik
12. jún 2010

zadej do vyhledávače dorty bota a něco ti vyjede,mě se to sem nezkopírovalo jak jsem chtěla.

benjik
12. jún 2010

Jinak já mám Homera Simpsona pro muže na zítřek k narozeninám hotového. Až nabiju baterky,tak odfotím. Na to,že malou dost trápí zuby,tak to v tom stresu a shonu docela i ujde.
Prvně jsem dělala s hmotou z maršíku, z těch barbecue z lidla a už asi nikdy víc na potahování. To bylo za trest,strašně rychle to tuhle a ani nijak plastický to nebylo. Líp se mi dělá s varnou i s falešným marcipánem.

sisa.b
12. jún 2010

@alionuska nadhera 😵 😵 😵 tiez sa pridavam do fun klubu truhlice a biblie. uplne uzasne. ako sa robi taka kniha? pozerala som fotky a vsade vyzeraju tie torty, ako keby boli kompletne cele potiahnute, aj zo spodu. nejak si to neviem dost dobre predstavit 😕

benjik
12. jún 2010

Houmí

sisa.b
12. jún 2010

tak uz som nasla fotopostup 🙂

sisa.b
12. jún 2010

@benjik ten je super 😵

benjik
12. jún 2010

@sisa.b dík za útěchu,není jak jsem chtěla. Příště ho potáhnu něčím jiným,maršíky už nee.

alionuska
12. jún 2010

Jezisi,baby,vy ste take zlate...mna to velmi tesi,ze sa vam pacia moje torticky a co som ja zas dnes dostala od jedneho uja...dal mi valce na malovanie..ale jakeeeeeeeeeeee... 😵 😵 tak sa tesim jak male decko,kedy si ich vyskusam..nadherne vzory..kvetinkove vseliake......... 🙂 🙂 🙂 🙂
@sisa.b Ta biblia bola lahka..to som len naplnila platy,dala stuhnut,jeden bok som zrezala tak do obla,a potom som si kosticou naznacila akoze strany..po tych troch stranach,na tom oblejsom kraji som urobila iba take tri ryhy,ako viazanie a namalovala tym kakaom..len napis som mala trochu problem,lebo my to ani za pana nechcelo vyschnut..az na druy den bola sucha na povrchu a tak som tam vymyslela,ten napis-Biblia ako na takom listku...a to Babicke z lasky..som tam prikladala tak,ze som si kazde pismenko napichla na spendlik a sparadlom som to stiahla na tu tortu...no makacka to bola...ale aj mne sa pacila. 🙂
Nemam to tak dobre odfotene,ale vyzeralo to ako celke potiahnute..a to som len tym stetcom presla po spodnom okraji,aby to robilo ten efekt,ze je kniha zavreta....

alionuska
12. jún 2010

no akurat pozeram,ze ani na tychto fotkach ten spodok neni vidiet...no co uz??? 😀 😀 😀 Ale v skutocnosti su vsetky torty krajsie ako na fotke.... 😉

vinka
12. jún 2010

No baby toto bol môj výtvor na víkend ale nemohla som skôr hodiťč foto lebo to bolo na dnešné stretko 😀 😀 A niektoré tu chodia a by my vyčmuchali. 😀 😀 No som skúšala volániky.Na prvý krát celkom to ušlo. 😀 😀

benjik
12. jún 2010

To vypadá skvěle,vinka.

henikav
12. jún 2010

vinka krasna torticka, alionuska, nadhera, ako vzdy
benjik tiez, pekna torticka
Ja som sa dnes potrapila s tymi holubami a holubnikom, ale nic moc 😖 , takze uvidime ci sa mi zajtra bude viac darit