Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

sofi07
8. feb 2010

no ja neviem, podla mna to ma francesco celkom dobre vymyslene, v spojeni s tymi ostatnymi darcekmi je ta torta v pohode. a ak da tu tortu vtedy, ked tam budu aj kamosky, podla mna to bude sranda a baby sa pobavia 🙂 .a ak este prezenie velkost... 😀 drzim palce, nech je manzelka spokojna

alionuska
8. feb 2010

A vidim,ze je tu rozbehnuta debata...nebudem sa fajinovit,tiez by som sa potesila romantickej torte..ale povedzme si uprimne...na takeho pipika si spomenie este dlho po oslave 😀 😀 😀 Teda ak zenicka neni v nejakom spolku dobrovolnych mnisiek,tak si mylsim,ze sranda by mala byt... ale jasne ze kazdy ma na to iny nazor..... 😉
Ja som mojej sestre upiekla tiez taku eroticku..a ona je ucitelka..a ked to priniesla do roboty kolegynkam,ze sa fajinovili a aka torta a tak a nakoniec z neho nezostalo nic...cely ho spraskali! 😀 😀 😀

vinka
8. feb 2010

hej ale ja potrebujem to živočíšne uhlie rozriediť.tekutú farbu z toho potrebujem. 😕

alionuska
8. feb 2010

Vinka,daj cervenu,zltu a modru a uvidis aka krasna cierna ti vznikne...rozried to a mozes malovat. To uhlie sa ti neroztopi uplne...teda aspon mne sa neroztopilo...boli tam stale hrcky.... 😅

neurologia
8. feb 2010

ahojte..

iiiiiha aka debata tu je.....
baby z kolkych vajec spravit piskotu?forma bude okruhla cca 28 cm priemer...potom chcem ten korpus v polovici prekrojit....rozmyslam ze 6 vajec co myslite?

zdenallicka
8. feb 2010

Heni, ale vzdyt jsem napsala totez, co ty... At si kazdy dela, co chce..🙂

Francesko svoji zenu zjevne zna, takze si to zrejme muze dovolit... Ze by se to nelibilo tobe nebo Cessy, je vec jina.. A Franceska to jiste nezajima... Mne by se treba nelibila jako dort kabelka.. nekomu ale ano.. proto nic nerikam a pokud se to nekomu libi, at ma jako dort barbie, kabelku nebo kacera na nafukovacce...

DLe chuti kazdeho soudruha, jak se kdysi rikavalo.... 😉

CHudaka Franceska tim akorat znejistujete... Ptal se na postup, ne na to, jestli se vam to libi...😉

zdenallicka
8. feb 2010

A ja cerne uhli strouham na jemnem struhadle... Rozpusti se skoro dokonale..🙂

marfic
8. feb 2010

vložila som do albumu tortičku 😉

neurologia
8. feb 2010

pekna torticka...

henikav1
8. feb 2010

marfic, nadherna torticka, si sa pekne pohrala. Nadherne su tie figurky

Zdenallicka a Francesko prepacte, nechcela som nikoho zneistovat, len som povedala svoj nazor, ale mas pravdu zdenalicka uz nepoviem, koniec koncov sa ma to netyka.

neurologia
8. feb 2010

baby prosim ako s tou piskotou?

henikav1
8. feb 2010

neurologia, ja som sice tu, ale s tymi odhadmi velkosti ti neporadim, lebo fakt neviem 😖

leonka20
8. feb 2010

ahojte baby.ani som nevedela ze taka tema existuje. ale je to super. poradte mi prosim, ako urobit marcipanovu decku teda obal na tortu. moje dvojicky budu mat 1 narodky a chcem im upiect velku obdlznikovu tortu, no chcela by som vytvorit nejake auto, keby sa mi podarilo, ale ked nie tak bude len taka obycajna dlha. ak mi mozte dat nejaky osvedceny recept na ten marcipan, tak vam budem velmi povdacna. 🙂

vinka
8. feb 2010

Alionuska a čím to mám rozriediť?ja nemám gélove farby lebo ich kamarátka nedoniesla.A už to nestihnem zohnať teraz.dá sa to aj z práškovej? 😕

alionuska
8. feb 2010

Vinka jasne ze s praskovej sa to da... to je jedno ake mas farby...ci gelove,alebo praskove...
Zdenallicka...preco ja mam z teba úpocit,ze ma nemas rada??? 😅 Co ti vadi na mojom kacerovi na nafukovacke? 😕

Neurologia.6 by malo stacit..ale ak budu mensie daj aj osem... tych vajec myslim! 😀

vinka
8. feb 2010

Ali a ešte stále si mi nenapísala čím to mám rozriediť.či stačí vodou. 😕 Som blbá neviem fakt. 😀

vinka
8. feb 2010

Leonka na prvej strane je recept od Alionusky.Ona robí z cukríkov. 😉

henikav1
8. feb 2010

alionuska, kazdemu sa paci nieco ine, podla mna je ten kacer perfektny
akurat robim ruzove ruzicky, rozhodla som sa ze urobim obycajnu okruhlu tortu, takmer biely 😀 potah, lebo bielidlo este nemam a s maslickou a ruzickami a este mam ruzove perlicky. A bude len malinka Valentinska pre nas dvoch s muzickom 😵 a uplne jednoducha

neurologia
8. feb 2010

baby na ten potah...mozu byt aj take tie cukriky co je polka biela a polka slabo ruzova? viete ake myslim?lebo tie pocukrovane tu neviem zohnat....

henikav1
8. feb 2010

neurologia, mozu byt aj tie, len nebudes mat bielu hmotu, ale svetloruzovu, ale ked ju aj tak budes farbit, tak to je jedno

henikav1
8. feb 2010

alebo ak chces, tak ich rozstrihni ak sa to da a budes mat bielu a ruzovu hmotu zvlast. Ja tu kupujem miesane cukriky, kde su vzdy zelene, ruzove a biele a rovno si ich tak rozdelim do sackov, tak uz maju trosku farby a uz len dofarbujem

vinka
8. feb 2010

No ALI RAZ PíSALA,žE UMYť POD VODOU a budú biele. 😉

henikav1
8. feb 2010

to su tie co su sfarbene len na povrchu, co sa umyvaju, aspon u nas tieto dvojfarebne su celofarbene nielen na povrchu, takze mas polku hmoty zafarbenu na bielo a druhu polku na svetloruzovo

vinka
8. feb 2010

Aha už viem.Tak to asi nepôjde.No ale ja by som to isto skúsila. 😀 😀 Ja kým sa sama nepresvedčím tak neverím. 😀 😀 😀

vinka
8. feb 2010

Ja idem tiež skúsiť tú hmotu teraz na synovej torte.Tak som zvedavá ako sa mi bude robiť. 😉

cessy
8. feb 2010

vinka mozes ich umyvat do nemoty ten cukrik je polovica cela rucova, nielen na povrhu presne ako pise henka

vinka
8. feb 2010

Hej už viem. 😀 😀 No cessy čím mám rozriediť farbu nech môžem malovať nevieš? 😕

cessy
8. feb 2010

vinka ja riedim vodickou, daj dve tri kvapky
myslim ze alionuska tiez riedi vodou ale pocula som ze riedia aj bielym alkoholom, ale to som ja este neskusala 😉

cessy
8. feb 2010

alionuska tvoj kacer pre muzika bol nadherny.....ten sa neda porovnavat so ziadnou tortou co tu ma ktorakolvek z nas uplacanu.......nevsimaj si take reči.....

vinka
8. feb 2010

No len to budú jesť deti tak alkohol. 😕 No ale dve kvapky na celú tortu namalovať budem mať asi málo. 😕 😀