Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

sofi07
10. feb 2010

no vidis, naco drahe pomocky:D si vynaliezava. a cim su ju plnila

cessy
10. feb 2010

heni noooo si ti ale kreativna 😉 , sikovnica 😉

henikav1
10. feb 2010

korpus je orechovy a plnka je orechovo kakaovo rumova
dakujem za pochvaly, snazila som sa

henikav1
10. feb 2010

no a neviem co je zle, ale tie okraje som pobehala tym zubkovanym kruzkom na rezanie, aby tam boli pasiky a skoro uplne sa mi to vystrelo. Nevyzera to zle, ale malo to vyzerat inac

cessy
10. feb 2010

alionuska ides opat do sutaze???budes zas robit neaku nadhernu valentinsku torticku???mozem sa na nieco tesit???? 😕 😅

henikav1
10. feb 2010

jej, to fakt??? alionuska, s ktorou tortickou si bola v sutazi???

cessy
10. feb 2010

heni nie bola......este len asi vyhlasili sutaz...na torty od m.......
takze este len ta sutaz zacina 😉
chapeme sa??

henikav1
10. feb 2010

ja som ta pochopila cessy, bude sutaz, ale pisala si ze ci pojde opat do sutaze, opat znamena, ze znova, takze tam uz aspon raz bola, nie???

sofi07
10. feb 2010

bola tam s madagaskarom, to bolo ine veldielo! skoncila tusim 8, ale to sme nehlasovali, teraz uz budemem ali, spolahni sa 🙂

henikav1
10. feb 2010

jasne ze budeme hlasovat ali, spolahni sa, idem pokukat ci najdem madagaskar

henikav1
10. feb 2010

fiha, krasna, nasla som ju, uplne dokonala

jaja27
10. feb 2010

ahojte sikulky...chcem sa vas opytat ako dlho vydrzi plnka zo slahacky a gastanov...budem ju robit v piatok ale papat ju budeme az v nedelu a tak sa obavam ci sa mi nemoze pokazit...dakujem za radu... 🙂

vinka
10. feb 2010

No baby ja mám asi 13 mašlí.Ešte chcem 7 dorobiť. 😝 Baby kolko cukru dávate do MMF?neviem prečo ale sa mi kruší. ☹ A nedávam ani tolko čo je na prvej strane napísané.Ja to roztopím lyžička citron.šťavy a preosiaty cukor.Ale ten prisipujem podla potreby.čo mám robiť? 😢

vinka
11. feb 2010

Joj baby som zúfala. ☹ sa mi všetky mašle dolámali dnes ráno.Sa ani do ruky nedali chytiť.Ali kd robím chybu?Strášne sa láme potom. ☹ ☹

vinka
11. feb 2010

Baby pomáhajte. ☹ ☹ ☹

vinka
11. feb 2010

Cessy a ty máš aký recept?Z čoho robíš poťah a ozdoby?

henikav1
11. feb 2010

vinka, podla mna mas vela cukru ked je to take krehke. Moje este aj po vytvrdnuti su trosicku elasticke, len keby som ich velmi cvicila, tak sa zacnu lamat. Normalne ked uz vytvrdli, uz s nimi treba hybat co najmenej

vinka
11. feb 2010

Heni a mi napíš kolko cukru si dala.Na kolko cukríkov.A čím si poťahovala?

alionuska
11. feb 2010

Dobre ranko... tu je o mne debata a ja nikde,ze? No do sutaze by som chcela prispiet..sice som vcera tortu upiekla pre moju polovicku a to ani neviem ci pride domov tento vikend,lebo mal prist az za tri...ale tak mozno..ak nie tortu porozdavam po rodine. 😀 😀 Neviem ci by z mrazaku bola dobra,ze by som ju tam supla... 😕 😅 Mala som tri namety na Valentinku... ale nakoniec zvitazila moja romanticka dusa a robim mu velke srcde a na nom bude napisane moje vyznanie..lebo vy asi ani neviete,ale ja pisem basne...ked ma kopne múza! 😀 😀 A to,co mu tam chcem napisat,som mu poslala nedavno v jednej sms-ke a on mi napisal,ze to bolo to najkrajsie,co mu kto v zivote povedal! A dojalo ho to k slzam...nakolko viem,ako mu chybame,ja aj deticky sa ani necudujem... ☹ Tak som si povedala,ze to vyznynie mu dam aj na tortu...asi tie pismenka budem robit cely den,ale nevadi...ved neponahlam...ale este predtym musim urobt na vkend tortu Hallo KItty a Batmana..no to bude moj prvy...doteraz samí supermani... 😀 😀 😀
Vinka,ja ti neviem moja,co sa ti to deje s tou hmotou...mozno pomaly robis,lebo ona na vzduchu strasne rychlo schne...neviem..ale pre take "sikulky" su tu hmoty uz zarobene..tak nabuduce skus nejaku taku..RDI,WI,alebo Pasta dama Top je vraj dobra.Aj ja by som ju chcela skusit...len sa m usim vychystat do obchodu niekedy... 😀 😀

vinka
11. feb 2010

Ali ja si ju dám do sáčku ked ju spravím.A to má ísť na jeden balík cukríkov 750 g cukru?To nieje vela? 😕

alionuska
11. feb 2010

No ja davam tolko...ale povazsky..normalne si umy cukriky v nie teplej vode,v takej vlaznej-viac studenej ako teplej,lebo sa ti budu topit a potom ich daj do misky,2lyzice plievkove citronky a do mikrovlnky...nie na dlho...to uvidis,ze to uz bude..lebo ked sa ti prehreju,aj vtedy stratia elasticitu...a radsej ich tam nechaj iba tak minutu...neviem aky mas vykon-teda mikrovlnka! 😀 A potom to daj do toho cukru...daj si z neho bokom taku kopku,a mies..a z tej kopky si pridavaj podla potreby...nesmie sa ti to lepit. neboj,zvladnes to.!!!Ja ti verim..mne to niekedy zozerie aj kilo cukru a niekedy z tych 750 g mi zostane este na stole...

a este aj spidermana robim na sobotu...pre synovca,ale len hlavu! 😀 😀 😀

henikav1
11. feb 2010

vinka, ja urcite nedavam tolko vela cukru, moja hmota je elasticka, ale neviem ti povedat kolko, lebo ja to prisypam od oka a hned ako sa prestane hnusne lepit uz cukor nepridavam. Ked stvrdne, nahrejem v mikrovlnke len 5 sekund a mozem pracovat dalej. Povedala by som ze davam tak pol na pol.

neurologia
11. feb 2010

zdar zeny,

uz som upalila karamel +smotana...na plnku a teraz to ma postat do druheho dna....a zajtra sa to ma zmiesat s vyslahanym maslom...
ale mam k tomu par otazok...to vyslahane maslo to mam akoze miesat maslo? alebo ho mam miesat aj s cukrom? a dalsia otazka potom mam s tomu maslu pridavat ten karamel so smotanou...hej a slahat...alebo mam vyslahat tu karamelovu hmotu a potom to zaslahat do vyslahaneho masla?
ja viem ze mam otazky ako debil...ale nechcem zbytocne nic pokazit... 😅

anibas
11. feb 2010

vinka: tiež nedávam toľko cukru, vážila som urobený MMF a vážil do 6OO g - z toho cukríky asi 130, takže cukru dávam menej, pretože ked idem robiť ozdoby, tak ešte podsypávam. Tak neviem, zatiaľ som robila len jednu tortu a nejaké kvietky na skúšku. Ale ako píše Ali, rýchlo to tuhne a určite s tým netreba veľmi hýbať.

sse
11. feb 2010

neurologia maslo môžeš šľahať aj bez cukru urobí sa z neho taká jemnejšia hmota. a najskôr si vyšľahaj tú karamelovú hmotu ako keby si šľahala len samú šľahačku a potom pridávaj do toho vyšľahaného masla. 🙂

neurologia
11. feb 2010

sse
dik....takze vyslaham maslo a potom k nemu primiesam uz vyslahanu karamelovu hmotu....super dik...

inak ten karamel je fajny som chutnala...sa musim kontrolovat lebo to vsetko zosrotujemmm... 😀

vinka
11. feb 2010

Mne to nedá mám ešte balíky cukríkov tak idem skúsiť znova.Možno raz sa to vydarí. ☹ ☹ ☹

anibas
11. feb 2010

ja mám urobené 2 balíky MMF v chladničke, teraz som piekla korpus, svokra má 13. narodky, aspoň mám dôvod opäť experimentovať s MMF 😀 😀 😀

henikav1
11. feb 2010

anibas, svokra ma 13 rokov? 😀 😀 😀
no to bola sranda, viem ze je to nejaky preklep. Mas uz nejaky napad??? aku torticku budes robit?

vinka nevzdavaj sa a nesmut, povedz si keby to bolo take jednoduche ze by sa to kazdemu podarilo na prvykrat, tak by to nebolo vobec zaujimave a vynimocne

sofi07
11. feb 2010

jeej, sse, Teba som tu uz dlllho nevidela, ako sa Ti dari?