Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

neurologia
11. feb 2010

jaj baby ked vas citam normalne mam stres z toho robit tu mmf hmotu.... 😀 som zvedava ako to pojde mne...

anibas asi myslela ze svokra ma 13-teho narodeniny... 😉 ale aj ja som sa zasmiala...

anibas
11. feb 2010

áno- 13 . teho februára má rodnom liste ale narodila sa 14- teho, taký omyl pred 58 rokmi. 😕

anibas
11. feb 2010

formu mám len kruh, chcem vyskúšať mramor, nejakú kalu, list, a bielkovú polevu na dokreslenie, len sa mi veľa zvýši polevy tak ju budem musieť vyhodiť 😒

sse
11. feb 2010

Ahoj sofi,
teraz nemám komu vypekať tak vás len čítam a občas poradím ak viem 🙂. A zúfalo čakám kedy príde konečne jar ☹

vinka
11. feb 2010

Nobaby asi sa mi zadarilo na druhý krát.Neviem presne.Ale bola podstatne lepšia hmota ako včera.A coby dub som mala narobené 10 mašle čo sa dolámali.Snád som už prišla nato a budú večer lepšie ked vyschnú.Uvidím čo z toho bude. 😕

alionuska
11. feb 2010

No vidis Vinka...tak predsalen sa to podarilo!!!! 😉 😉 😉
Sse,tak to sme dve co zufalo cakaju na jar! Mna uz ta zima nebavi... 😀 😀

henikav1
11. feb 2010

ani mna uz zima nebaviiiiiiiiiii
pomalicky to tu zapichnem v praci a idem sa domov zbalit a potom na cestu. Hlasia snezenie, vzdy vedia ako ma potesit 😀 😀 😀 no snad do soboty dojdem
Hlavne som zvedava ako znesie torticka cestu 😀
ja uz chcem aspon jar a ak sa da mozme aj tu preskocit a rovno leto

hejdita
11. feb 2010

ahoj 🙂

tiez budem robyt dortik teraz v sobotu pre mojeho ako prekvapenie bo bude prec tak v nedelu na valentina to bude akurat ....asi okruhlu a fialovy mmf ten uz som si nachystala.... zostal mi ked som robila este na svadbu a vidim ze i po troch mesiacoch sa s nim da pracovat a chut je taka ista 🙂

len neviem cim budem plnit....poradte mi budem robit mramorovy korpus ale neviem aka sa tam hodi napln.....kavova ci karamelova alebo rumova alebo aka a ako nato to neviem viem len cokoladovu a z pudingov vanilkovu s kapkou rumu....ale kavovu alebo karamelovu neviem viete kde by som mohla najst.....kukala som tu ale brala som to skokami nahodne takze som mozno minula stranu kde ste to preberali.....pretoze uz nemam tolko casu prejst vsetkych 160 stranok 😀

dakujem veeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeelmi pekne za ochotu mi pomoct 😅 😉 😀

vinka
11. feb 2010

Alionuska chcem sa opýtať či na potiahnutie klasickej okrúhlej torty mi stač pol balíčka tých cukríkov v tom zelenom balíčku.Nebudem z toho robiť ozdoby iba poťahovať. 😕

neurologia
11. feb 2010

hejdika
na tortyodmamy.sk najdes plno plniek...ja budem robit karamelovu.... 😉

sse
11. feb 2010

joj dievčatá mňa by aj zima bavila a mám ju aj rada no zle vplýva na môj zdravotný stav, stále ma od chladu bolia kĺby 😒 😠

alionuska
11. feb 2010

Mna klby nebolia,len ten rez po vybrati vajecnika ma boli v tomto case jak slak... ale asi je to este moc cerstve.... 😔 Aj teraz ma to boli.....
Vinka neviem ci pol balika bude dost...lebo ono by sa ti to lepsie potahovalo,keby si ten npotah mala ovela vacsi ako tortu...nebudu sa ti robit na bokoch zahyby a pekne to vyhladis... no ale ved co uz ,ked mas len tak malo hmoty...?? 😅

janulabj
11. feb 2010

Prosím Vás veľmi pekne napíšete mi nejaku prosim jednoduchu plnku ktoru by som mohla dať pod MMF?dosť strán som prečítala ale nemožem najsť.ak mate chvilku čas prosím napíšte.ďakujem

vinka
11. feb 2010

Nie nemám tak málo.Ja mám otvorený balík.Ale ak to bude málo tak otvorím nový balík.Ved som písala,že muž nakúpil cukríky. 😀 😀 😀

vinka
11. feb 2010

Ešte som sa chcela opýtať či môžem zajtra urobiť plnku ked torta bude sa jesť až v nedelu.No a na korpus dám najprv krém a tak broskyne alebo opačne.či je to jedno.

vinka
11. feb 2010

Baby a ako mám lepiť marcipán na marcipán.cukrovou vodou? 😕 to stačí?

henikav1
11. feb 2010

vinka obycajnou vodou, cukru je uz dost v mmf

vinka
11. feb 2010

Hej a to bude držať? 😕

henikav1
11. feb 2010

no mne to drzi, samozrejme ak mas nejake obrovske ozdoby, tak neviem, ale take normalne malicke, v pohode, ja som tu maslu, aj ruzicky len vodou prilepila

vinka
11. feb 2010

No ja som myslela tú mašlu a ružičky. 😀

henikav1
11. feb 2010

nezabudni pofotit
aku farebnu kombinaciu robis??

vinka
11. feb 2010

No ked bude čo fotiť. 😒 Poťah chcem červený mašlu bielu a ružičky sú ružové.A tie perličky mám strieborné. 😕 Jak papagáj všetky farby sveta. 😀 😀

vinka
11. feb 2010

Moja a ty si nemala cestovať dnes za mužíkom? 😕

henikav1
11. feb 2010

veru mala vinka, prave som odpratala maleho, idem nalozit veci do auta a pomalicky pojdem, aby som rano bola v Prahe. Vzdy chodim na noc, vtedy totiz normalny ludia nechodia 😀 😀 😀 iba ja a par kamionov 😀 😀 😀
Cez den su zapchy a to ja nemusim
Uz som velmi zvedava na torticku, ruzicky ti uz adminky zmazali 😀 😀 😀 ako aj mne stale vsetko

cessy
11. feb 2010

heni stastnu cestu 😉

vinka
11. feb 2010

Hej?Ani som si nevšimla.Tak fajn.Ku torte šupnem oslávencov a to snád nezmažú.A celé vianoce som tam mala perníkový domček a to mi nezmazal nikto. 😕

henikav1
11. feb 2010

dakujem cessy
som zvedava ci sa moj drahy torticke potesi
Tak ja sa na vas uz tesim ked sem nakuknem zas tu bude urcite kopa krasnych zazrakov, ak by som sa nevedela pripojit, tak pekny vikendik 😉 uzite si Valentina 😉 😉 😉

vinka
11. feb 2010

Juj šťastnú cestu moja a užívajte si sami seba a aj tortičku. 😀

sofi07
11. feb 2010

janulabj, napr. aj tento je vyborny http://www.tortyodmamy.sk/?q=content/falosny-pa...
heni, stastnu cestu, uzi pekny vikend s manzelom
ja som dnes korpus piekla, skusala som nejaky novy recept, lebo mam pocit, ze stale len to iste peciem dookola, tak uvidime...a este netusim, cim to naplnim 🙂

vinka
12. feb 2010

Sofi07 a aký korpus? 😕