Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

alionuska
10. mar 2010

Dievcence,odsala som jej soplik,dala kvapocky do nosteka a teplotu nema..teraz mi zaspinkala..tak ak by vecer mala zas horucku,tak zajtra radsej pojdem..Dakujem🙂

zdenallicka
10. mar 2010

Ali, takze u deti se srazi az nad 38,5 po odecteni jsem se ted docetla... A koncetiny musi byt teple.. Jakmile jsou chladnejsi jako zbytek tela, teplota jeste stoupa a nesmis srazet!!!

Pak das vlazne obklady na klouby - kotniky, zapesti nebo osprchujes teplou vodou (kdyz ma dite 39, tak klidne vodou o teplote 36st - teplotu to srazi)...

A kojit, kojit, kojit...

leonka20
10. mar 2010

ahojte baby, nestiham ani citat ani pisat. dakujem alionuske za super recept na ten marshal potah, je naozaj skvely, chutny a dobre sa s nim robi. na to ze som ho robila prvykrat mi super vysiel aj na tortu sa mi ho podarilo preniest, ale kamen urazu nastal, ked som videla ako mi odstava na hranach torty ako do cipu, ako ked obrus na stole. co som zle spravila, ako to mam nabuduce zrovnat? ja som to odrezala ale tie spoje potom boli skarede. budem vam vdacna za akekolvek info, lebo chystam piect aj zajtra. dakujem vsetkym co tuto temu sprevadzaju ste naozaj velmi sikovne a mate krasne vysledky za sebou. ja pri dvojkach nestiham na Vas reagovat, ale citavam si vas cas od casu. drzte sa a nech Vam to pecie jedna radost. 😎

alionuska
10. mar 2010

Zdeni,dakujem za rady..teraz je v pohode.. 😉 uvidim,ci vecer nebude teplotka...ja viem,ze sa maju davat obklady..aj ten kupel vo vlaznej vode...

Leonka,tak blahozelam...myslim,ze ti to robilo preto,tie cviky na bokoch,ze si mala malo vyvalany potah...ten musi byt co najvacsi okolo torty,aby sa ti dobre zahladzovalo...dufam,ze vies ako to myslim.. 😅

sofi07
10. mar 2010

leonka, kukni si toto video

https://www.youtube.com/watch?v=vecmy4nKT-A


ali, moja ked mala 3 mesiace, tiez dostala vysoku teplotu v noci, volala som na pohotovost a povedali, ze zrazit studenym zabalom, asi 3-4x som ju zabalila do mokrej plienky, ani nemukla, chudiatko. ale pomohlo hned, a ako hovori zdenka, kojit kojit kojit

llumka
10. mar 2010

Ahojte,ja idem piect maminke k narodkam,v sobotu bude oslava.
urobim stvorcovu poschodovu,kvetinky zo cokohmoty,potah mliecny marcipan.
ako mam pripevnit kvetinky na potah?vodou? 😒

llumka
10. mar 2010

spodok si dam vanil,korpus,malinovy lekvar a kokosovy krem
vrch korpus cokoladovy recept od torty od mamy cokoladova torta rozpravka vraj je lahucky,chcem dat parizsky krem a visne.len neviem ci ten krem nebude tazky na lahucky korpus?
dufam ze to bude chutit dobre.co by ste poradili? 😉

leonka20
10. mar 2010

dakujem Vam velmi krasne za rady, nasla som to na tej spominanej stranke. ste velmi zlate. tak som zvedava ako to dopadne. 🙂

anibas
10. mar 2010

Ahojte cukrárečky, včera sme boli v poradni 67 cm a 8600 g.

No včerajší pokus s farbením dopadol zle, hmota išla do koša. Celú noc som nespala a rozmýšľala o červenej farbe.

Ráno som prešla všetky rady a postupy : 1/2 balíka cukríkov, šťava z čučoriedkového kopmpotu a balíček červenej Kodanovi, trochu cery a ..... vyšla krásna sýta červená až tmavá. Ale konzistencia ja trochu iná ako pri čistej bielej, je makšia, lepkavejšia, dlhšie schne. A teraz neviem či kvôli farbe alebo pridanej cere. Neviete náhodou ?

Asi padne za vlasť ešte jedna 1/2 cukríkov a cukru. Ružička sa dala vytvarovať ale padala, netvrdne dobre.

tinatulipanko
10. mar 2010

Ahojte kocky, chcela by som sa opytat, vy natierate niecim tortu ked idete polozit hmotu na vrch ? a ked chcem priliepat kvietky na tortu, predpokladam, ze kvietky si spravim skor, aby vytvrdli a potom to ako priliepam k torte ?
Zatial dakujem 🙂

anibas
10. mar 2010

tortu potrieš veľmi tenko krémom, najlepšie maslovým, a kvietky záleží od veľkosti, malé držia aj s vodou, väčšie možeš použiť klasickú bielkovú polevu ako na perníky, alebo ked máš ružu na boku pichni do nej špáratko, ja robím kvietky podľa času, ale v ten deň, a čerstvé MMF lepšie drží ked potrieš s vodou

ale to musíš skúšať, lebo tortárske remeslo je o pokusoch a omyloch - to ti povie každá 😉 😉 😉

henikav1
10. mar 2010

babulky, mate nejaku fantasticku cokoladovu plnku?? Korpus bude obycajny nadstavovany piskot.
nedavno som tu nejaku videla, ale ta bola s kavou a toto je pre 3 rocne deticky do skolky
A este k velkosti. Nadstavovany piskot z tych 10 vajec je asi pre kolko osob?? Ja mam formu okruhlu 28cm a malo by to byt pre 14 deti. Bude mi to stacit? 😵

lenka.pav
10. mar 2010

heni, podla mna by si mala urobit masu z 8 vajec max. Minule som robila ten piskot z 10tich a na formu 30 cm a veruze sa to poriadne nadvihlo. Pre deticky by som asi urobila ten falosny parizsky krem z tortyodmamy, nie su v nom surove vajcia a ani kava a chuti vyborne.

kvetinky prilepujem vacsinou vodou, niekedy, ked mam viac velkych ruzi, pripevnujem sparatkom.

ali, malinkej prajem skore uzdravenie 😕

sofi, tie medovnicky su perfektne. mas moj obdiv, mne to nejde tak ozdobit, musis mat super trpezlivost, ked ich vies spravit take nadherne!

henikav1
10. mar 2010

ako tak pozeram, nie je tam vela kavy, mozno by to mohlo ist aj detom, alebo ju urobim slabu, alebo rozpustim cokoladu len s lyzickou vody.

lenka.pav
10. mar 2010

zdeni, mne sa ten anjelik tiez velmi paci, podla mna by si to babicke mohla urobit 😵 .

henikav1
10. mar 2010

skoro mi to uslo, ten anjelik
teda je zlatucky, velmi a jedna sa tam o symbol, tak preco neurobit anjelovi anjelika? Babicka bude rada, hlavne ak pochopi co si tym chcela naznacit 😉

lenka.pav
10. mar 2010

baby, kamoska chce odo mna na svadbu tuto tortu....neviete, ako na to? nemam vobec ziadnu predstavu
http://www.tortyodmamy.sk/?q=svadobne/korzet
http://www.tortyodmamy.sk/?q=svadobne/korzet-0

rozmyslala som, ze asi upeciem dva korpusy v miskach a tie polozim akoby na seba - ako presypacie hodiny a okolo pasa to doplnim kremom. len neviem, ako spravit prsia, aby sa mi nezosmykli. a potahovat asi treba po obvode, nie od vrchu, ze???? a ako na tu snurovacku? tu nemam ziaden napad, aby to vyzeralo tak skutocne ☹ . Poradte, pls! Dakujem.

henikav1
10. mar 2010

fiha lenka, prekrasna.
Poradit ti sice neviem, ale co ak by si napisala tej pani na mail? Mozno ona by ti poradila ze ako na to. A potom aj nam prezradis? Nie ze by som si trufala nieco podobne co aj len napodobnit, ale je zaujimave vediet ze ako to robila

hejdita
10. mar 2010

TEEEEEDA sofi to su krasne pernicky to su zdobene bielkom farbenym ?? to je prekrasne 😲 si sikovnaaaa 😵

lenka.pav
10. mar 2010

heni, ak mi neporadia kocky tu, tak mi aj tak nic ine neostane, ako jej napisat 😅

zdenallicka
10. mar 2010

Dekuji holky za kladna hodnoceni andilka..🙂 Tak ho babince teda udelam..🙂

KOrzet je fajn..🙂 Snerovacku bych mozna udelala z obycejne stenove maslicky, na kterou bych zkusila napsat nejake blahoprani a oschlym marcipanem bych ji protahla..🙂 A potahovala bych urcite po obvodu, nedostatky nahora i dole lehce zakryjes..🙂

A prsa bych asi udelala z korpusu a dotvarovala puncovinou.. Normalne bych si vykrojila z piskotoveho platu dve kolecka o stejnem prumeru, pak dve o mensim prumeru a dve o jeste mensim prumeru (predstavuju si tak 5cm dohromady) nalepila bych je na dort a pomazala kremem.. Az by to zatuhlo, dodelala bych puncovinou do tvaru prsou a pomazala znova kremem... Myslim, ze by to sjet nemelo, kdyz budes mit kvalitni maslovopudinkovy krem - ten je tuhy...

vinka
10. mar 2010

baby ako dlho mám nechať tvrdnúť punčovinu a plnku na nej.Cici mám urobené ale som to chcela už dnes dokončiť.Môžem ísť poťahovať ked som to dorobila o 17?Od vtedy je torta v chladničke. 😉

vinka
10. mar 2010

Lenka nádherná torta.No takú šlehu mať na svadbe koniec ani sa nevydám. 😀 😀

henikav1
10. mar 2010

vinka, odfot ich ak mas fotak po ruke, zaujimalo by ma ako to vyzera este nepotiahnute.
No a pochytaj, ci je to dost tuhe, ci to nie je este velmi vlhke a ked nie, tak podla mna mozes potiahnut

vinka
10. mar 2010

Mám po ruke lebo som pri pc a nie v kuchyni.Tam po ruke nieje. 😀 😀 😀

sofi07
10. mar 2010

leni, ja by som to robila asi z dvoch ovalnych foriem, jedna forma mensia a jedna vacsia, korpus z mensej dostredu a korpus z vacsej dole a hore. ak nemas ovalne formy, tak vykrosjit z platov. no a dotvarovat ako hovori zdenka, puncovinou aj ten postup ako zdenka hovori, nechat stuhnut a az potom prsia.
vinka, skusala si, je to tuhe?
a dakujem za vsetky pochvaly, ste mile 🙂
hejdita ano, vymiesala som bilekovu polevu a zafarbila gelovkou.

vinka
10. mar 2010

čo ja viem? 😖 Heni mám to sfotené len to teraz nepridám lebo som na notebooku môj pc je pokazený.A musím počkať na muža ja sa nevyznám do toho. 😝 😀

hejdita
10. mar 2010

tak a ja mam dalsiu objednavku na tortu tak za dva mesiace budem robit na promocie a veeeelmi ma zaujal promocny klobuuuk ......dievcata potrebujem poradit tusim to tu uz bolo ze praskove farby sa zmiesaju a vznikne cierna ale ake...modra zelena a cervena alebo este nejaka ,??, zlata asi nie lebo to by vznikla len syto zelena.....asi nie lebo modra a zlta daju zelenu tak zelena a zelena s cervenou ciernu nevymyslia 😕 ci hej???

hejdita
10. mar 2010

heni dakujem 😵

takze pokial som dobre pochopila tak ta cervena modra a zelena nakoniec z nej je ta cierna lebo ak sa zmychaju tieto tak sa ziskaju tie druhe potrebne k tej ciernej alebo nie???? 😕