Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

henikav1
30. mar 2010

matusikiste to tak bude dobre. Ta vanilkova je maslova, vsak??? Lebo keby bola pudingova, tak by ti roztapala K2

misko999
30. mar 2010

ahojte žienky,som tu nova novučka,prosim vas o radu chcela by som sa naučit potahovu hmotu na tortu
marshmalow,neviem ako sa to robi len som čitala že je to fajn ako mate skusenosti čo verim že mate tak poradte
ako na to aby sa to naučila aj začiatočnička dakujem pekne prajem vam krasny večer a pekne sničky anka

henikav1
30. mar 2010

misko, hned na prvej strane je recept od alionusky, tak vela stastia 😉

hejdita
30. mar 2010

misko999 tu to bolo uz velakrat pisane 😀 no ale opakovanie matka mudrosti 😉
takze zienky ked sa niekde pomylim tak ma opravte
do misky si dam marshmalow (ja davam jojo dve balenia ale daju sa kupit v lidli rubino alebo nieco take od HARIBO je to je to to iste aspon dufam)
potom tam dam tak 3 PL citronky a oriesok OMEGA alebo CERA je to 100% tuk
a roztopim premiesavam do tohoto ak chces zafarbit tak si tam daj potravinarske farbivo
ako sa to roztopi tak ja osobne to vylejem do hromadky praskoveho cukru a honim 😀 to po tom cukre az to je take huste ze to musis propracovat rukami tie si potieram tukom ako mydlom 😅 no a tak tam zapracujem tak nieco cez pol KG cukru aby to bolo jednoducho pruzne no a potom dam do ladnicky odpocinut cize robim si den predom....

tak a je mozne ze ma niekto predbehne nez toto poslem 😀 😀

hejdita
30. mar 2010

no vidis tak henikav ma predbehla nepisala toho tolko co ja....bola muuuudrejsia 😉 😀 😀 😀 😀

henikav1
30. mar 2010

hejdi 😀 😀 😀 si zlata 😉

vinka
30. mar 2010

Misko ja som robila podla toho.
http://www.mimibazar.sk/recept.php?id=2274Len som miešala ručne.A na začiatzok si nerob z celej dávky.A nesyp všetok cukor ale postupne. 😉

matusik111
30. mar 2010

Baby, tak pod K2 musim dat maslovu plnku ? Prvy krat pouzivam K2 , tak neviem . Pudingova by to roztapala?

henikav1
30. mar 2010

ano matusik, alebo mozes dat aj jednoducho natenucko vymiesane maslo s cukrom pod ten potah

vinka
30. mar 2010

Baby tak to na tenko vymiešané maslo s cukrom môže ísť aqj pod MMF nie? 😕 miesto krému.

henikav1
30. mar 2010

ano ved pod potah to je jedno pod ktory, nie ako plnka

dm1
30. mar 2010

chcem sa poradit - moze byt na potahovke klasicky zdobene bielkovym kremom? myslim nieco napisane? neroztecie sa to? nerada by som to s tym pokazila nakoniec 😖

lucula73
30. mar 2010

ahojte dievčatá,ste naozaj perfektné cukrárky 😉 ,som to tu dnes objavila..

chcela by som sa opýtať,lebo by som tú polevu z cukríkov vyskúšala,len ma zaujíma,ste písali,že uschne,tak ju treba dať do sáčku...a na tej torte je potom aká?tak potom tiež uschne,nie?ako sa to potom krája,nepuká to?

a robí sa s nou lepšie,keď je studená z chladničky alebo zohrita v mikrovlnke,som to nepochopila.... 😕

ďakujem pekne.

henikav1
31. mar 2010

ahoj lucula, ta hmota z cukrikov nie je poleva, ale potah, konzistenciou to pripomina trosku plastelinu a robi sa s nou, ked je vlazna, rozvalkas to ako cesto. Ked priliz vychladne zas nahrejes par sekund v mikrovlnke, aj plastelina je menej tvarna ked je studena. Musis dat pozor, lebo ked je horuca, tak sa mozes skaredo popalit a ked je studena, uz sa s nou neda pracovat, lebo nie je taka elasticka, takisto ked obschne, uz nie je taka tvarna. Pri krajani to nepuka, neboj. Aby si si to vedela predstavit, iste si uz videla ruzicky na torte z cukru (pozor nie z kremu), vyzera to presne tak. Ako potah na torte to tak nestuhne, pretoze sa pod to dava krem a ten udrzuje nejaku vlhkost. Tak vela stastia k pokusom 😉

lucula73
31. mar 2010

ahoj henika,
ďakujem za vysvetlenie,určite to vyskúšam,už mám kúpené aj cukríky haribo tie ružové,len sa do toho pustiť,dúfam,že sa mi podarí... 😉

henikav1
31. mar 2010

lucula, hmotu si mozes pripravit dopredu a vobec sa nerozculuj, ked ti to na prvykrat nepojde, kazdemu treba chvilka, kym vychyta tu spravnu konzistenciu hmoty, tak vela trpezlivosti. ked uz raz prides na to, uz budes robit v pohodicke 😉

lucula73
31. mar 2010

henika a kolko mi vydrží v chladničke tá hmota?to by nebol veru zlý nápad spraviť vopred,aby som potom nešpekulovala....a potom to vlastne stačí len trošku zohriať....a gúlať 😉

henikav1
31. mar 2010

lucula, hmota vydrzi velmi dlho, povedala by som ze mesiace, len musi byt poriadne zabalena, aby neobschla a v chlade no a ked ju potrebujes, iba vyberies, nahrejes, troska premiesis, a mas ju pripravenu

daniz
31. mar 2010

Ahojte, ja si myslím to čo henikav1, lebo ja keď som sa vydávala sme mali takú perníkovú tortu- bol to koč s 3-pármi
koní a na voze sedeli novomanželia a vo voze boli malé medovníčky,ktoré sa rozdali pri gratulácii. Kto zagratuloval dostal perníček. Ináč super nápad. Tak si myslím, že táto torta je na ten istý spôsob-kto zagratuluje dostane minitortičku. Mne to
tak pripadá.Možno sa mýlim-netuším. No chudák ten čo dostane zjesť stojan. 😉 😉 😀 😀 😀 😀 😅 😅

lucula73
31. mar 2010

henika a ešte jednu otázočku..chcela by som dať na tú ružovú hmotu ešte srdiečka a malé kvetinky inej farby...to mi tam bude držať samé alebo sa to nejak "lepí"?Ďakujem,mám v tom už jasnejšie.... 🙂

anibas
31. mar 2010

lucula: úplne súhlasím s Heni ohľadom MMF - fantastická vec 😵 😵 , len sa nedá farbiť dobre na tmavo 😒

ja chcem na velku noc urobiť nejaké minitortičky ako výslužku k čokol. vajíčkam a koláč robím len jeden a chcem vyskúšať marlenku - jedla som ju pred rokom v Prahe - jedna báseň a netušila som čo jem 😀 😀 😀 😀

anibas
31. mar 2010

lucula - malé kvietočky držia s vodou - štetec namočíš a potrieš kvietok zospodu a prilepíš, do velkých dávajú špáratko

daniz
31. mar 2010

Tak a znova. Heni, múžem pod poťah dať ten tvoj orieškovo - čokoládový krém alebo naopak, alebo falošný parížsky krém?

komisakpd
31. mar 2010

baby normalne som sklamana ..nenasla som nikoho kto by mi urobil original marcipanovu tortu..☹ som chcela synovi na rok

vinka
31. mar 2010

Komosak ako originál.Aj marcipán sa robí doma.Kupovaný je dosť drahý.A ty si chcela potiahnutý marcipánom alebo niečo iné? 😕

vinka
31. mar 2010

Prepáč tam malo byť komisak 😀 😀 😀

henikav1
31. mar 2010

daniz, neviem aky mas recept, ak je tam z vacsej casti maslo, mozes, ak je tam skor slahacka alebo puding, tak radsej len napln tym kremom a vrch potri maslom rozmiesanym s cukrom
komisakpd pozri na mape www.tortyodmamy.sk nejaku cukrarku co byva blizko od vas, zaroven mozes popozerat jej album, ci sa ti jej torticky pacia a mozes ju potom priamo kontaktovat, urcite niekoho najdes co ti spravi torticku podla zelania 😉

anibas
31. mar 2010

komisak: pravý marcipán je žltejšej farby, preto si mi robíme snehobiele MMF a niekto kupuje aj WI, RDI, Pasta Dama, K2 a pod. ale to len profíčky, čo to využijú často, nám sa neoplatí 5 kg kúpiť, preto si vyrábame

henikav1
31. mar 2010

anibas, tu K2 predava pan Stano v korunaplus aj po 1 kg a stoji nejako tesne pod 5 eur. tiez nie je zla, mne sa s nou celkom dobre robilo, samozrejme cukriky a praskovy cukor mam stale po ruke, takze na MMF nedopustim 😵 😵 😵
ale ja som asi zle pochopila co pisala komisak, ja som si myslela, ze hlada niekoho co jej tu torticku spravi

anibas
31. mar 2010

komisak: ty si smer na Lipany alebo PO ?