Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

henikav1
8. okt 2009

dobre ranko babulky, nastal den D, dnes idem teda piect korpus, ten od alionusky
a do vnutra smotanovy krem s jahodami a bananmi
ale vsetko len vecer, pretoze v praci sa idem momentalne zblaznit, tolko toho mam ako naschval, vecer sa uz len "doplazim" domov, tak som zvedava, ako to zvladnem

henikav1
8. okt 2009

alionuska, prepac, len sa chcem opytat, tie bielka staci len vymiesat, alebo vyslahat na sneh a potom domiesat cukor??

alionuska
8. okt 2009

Heni,hadam este neni neskoro..jasne ze vyslahat..na sneh! 🙂 Ja pracujem..jednu uz mam dokoncenu a druhu este potiahnut,vyfarbit...to bude seat leon..no tuning...ach jaaaaaaaaaj... Kitty je krasna,,potom hodim fotecky. 😀

henikav1
8. okt 2009

jaj alionuska, ty si poklad, dakujem, ja som este ani nezacala, teraz som prisla z prace, idem este nakupit a zacnem az potom

boldy
8. okt 2009

Ahojte baby, dufam, ze sa mozem pripojit?

ste teda sikulky, ja som si precitala par stran, a podla alionusky som robila potah.. vid album, moja prva, ale ozdobky zatial dokupene 😔 .. v nedelu sa chystam robit moju druhu potahovu pre dcerku... chcem sa opytat, ak sa mi zvysi potah, ako to skladovat, v chladnicke? a ako dlho to vydrzi? potom len v mikre nahriat a mozem pokracovat opat?
lenka> drzim palce na torticky, tesim sa na nove vytvory a hlavne sa vyzdrav 🙂

henikav1
8. okt 2009

ahoj boldy vitaj, ta tvoja prva potahovana je nadherna, pekne sa ti vydarila

Ja som len teraz dosla z nakupov, tak asi do noci budem piect 😵

lenka.pav
8. okt 2009

jeeeej, boldy, krasna je! som rada, ze som ta nakopla 😀 😀 😀 . a uz mi je leplsie, chvalabohu, iba to cezo mna prefrcalo.
kocky, uz sa mi pecie korpus na tretiu tortu. este rozmyslam, ci sa dnes pustim do potahu aleboto vsetko necham na zajtra...uvidim, lebo dnes este musim vyvesit pradlo a upratat - kedze zajtra nebude cas, tak nech nemaju gratulanti v sobotu pocit, ze su u prasiatok v mastali 😀 😅.
Nakoniec som sa rozhodla, ze malemu spravim toru v tvare cislice 1, kamoske lesbicke dam k narodkam prsia (jej frajerka sa isto bude tiez tesit 😀 😀 😀) a svagrinej idem robit parizsku na prianie s coko polevou. tie prve dve musim potahovat 😉.
ali, uz ti je lepsie? (teda co sa tyka prechladnutia). dufam, ze ano, nech si ako tak mozes uzit posledne dni s jednym dietatkom 😉
heni, uz sa tesim na to tvoje ihrisko, som uz nan zvedava 😉
cessy, a ty nic??? 😅
sofi, aj ja robim vacsinou korpusy v stredu, ved to je len piskota, ta sa nepokazi tak rychlo, horsie by to bolo s kremom 😉.
koncim, kocky, idem na niecom pracovat 😉

henikav1
8. okt 2009

lenka, to moje ihrisko bude uplne jednoduche, ved preto ho robim teraz, lebo mam vela ineho chystania, obycajny zeleny obdlznik. Figurky aj branky mam umele. Cakam teraz ze mi vychladne krem. Ja

henikav1
8. okt 2009

jahody a banany uz cakaju nakrajane a este rozmyslam mam take mini cokoladove gulky, mozno ich dam tiez, uvidim

alex21
8. okt 2009

ahojte kocky
boldy na to ze je to prva torta tak je fakt nadherna. Super 😵
leni ty si chora a tolko vypekas. No nech ti to ide raz dva a potom sa vyliec.
Ali ako? Dufam, ze choroba uz konecne ustupi.
heni nech sa torticka podari.
Ja nic nepeciem tento tyzden som aj rada ze si trosku oddychnem ale mam problem. Moj muz nechce aby som piekla torty. Vlastne on nic nechce aby som robila len aby som sa starala o malu a on mal pokoj. 😖

cessy
8. okt 2009

ahojte,
este len teraz som sa sem dostala, zehlila som.
ja uz mam korpus upeceny, zajtra rano naplnim, ked bude maly spinkat a vecer potiahnem a ozdobim 😉
robim len taku obycajnu,na prianie muza.... cokoladovu.... k nasemu malemu vyrociu 😵

lenka.pav, takze aj ja nieco peciem 😅 , konecne 🙂

cessy
8. okt 2009

boldy aj som zabudla pochvalit, pekna torticka, si sikulka, dufam ze zostanes s nami a budes prispievat fotockami tvojich vytvorov 😅 .

cessy
8. okt 2009

heni ako sa dari?????? 😕
asi makas na torte a na kona nemas cas, no nevadi.... pracuj, zajtra daj vediet ako sa ti darilo 😅

marfic
8. okt 2009

ahojte,
super, že pečiete, ja nestíham ani čítať
robila som kolegyni ozdoby, dnes po nich bola- celkom sa jej páčili
my sme dojedli dnes tortu z minulého víkendu, tak treba pauzu, i keď by som čosi malé rada urobila, uvidím ešte
sme tiež chorí, aj malý má soplíky, tak tu nakuknem len večer
cessy, akú čokoládovú robíš? lebo tie jednoduché sú chuťovo najlepšie, aspoň pre nás
ali, Ď za receptík, nabudúce vyskúšam aj ja

cessy
9. okt 2009

ahojte, pridala som fotky, konecne som nasla kabel od mobilu.
sice su tie fotky neni moc dobre, ale aspom predstavu budete mat 😅

evitkamalicka
9. okt 2009

cessy krasne torticky

henikav1
9. okt 2009

cessy, ty si sikulka, krasne su obe

lenka.pav
9. okt 2009

cessy, ty si normalne uz profik! super sa ti podarili! aj ta pena na pive 😀 😀 😀 . ako si ju nakoniec robila?

sofi07
9. okt 2009

cessy, krasne torticky, to srdieckoje krasne nezne . a pivo chutilo?ake si dala natierky?

cessy
9. okt 2009

dakujem, vy ste zlaticka....

lenka ani mi o tej pene nehovor... 😠 , nevedela som ako to spravit, tak som tam dala ten turecky m., lebo to sa mi zdalo byt najvhodnejsie a doslova som s tortou musela utekat k oslavencovi, lebo mi to z toho stekalo. ale malo to taky efekt, ako keby to bola pena 😵

cessy
9. okt 2009

sofi pivko bolo sladke, kavova a cokoladkova plnka 😉

sofi07
9. okt 2009

no, mne torta odpadla 😀 , vcera mi volala kamoska, ze jej mama (pre nu ta torta bola) je v nemocnici 😢 , takze oslava sa odklada. korpus uz mam urobeny, tak mam dve moznosti, bud ho hodim do mraznicky alebo urobim maskrtku na vikend 🙂 . asi druha moznost zvitazi 😀 aky krem davate do ovocnej torty? svokra sa potrebuje zbavit mrazenych ciernych ribezli, korpus je orechovy a neviem aky krem k tomu urobit. nezvyknem robit ovocne torty.

cessy
9. okt 2009

sofi ja jednu taku mensiu dnes vecer dokoncim, potom tiez pridam fotku 😉

alionuska
9. okt 2009

Babenky...mna si dnes skoro nechali v nemocnici...tak ale nastastie je vsetko v poriadku...a rodit idem uz 19.okt....jaaaaaaj drzte nam palceky.... pridavam najnovsie fotecky...
CXhoroba je na ustupe,tak hadam za ten tyzden aj nieco sa dam uplne do poriadku.... 😕

http://www.tortyodmamy.sk/?q=3d-torty/kitty-zbl...

http://www.tortyodmamy.sk/?q=rozpravkove-postav...

http://www.tortyodmamy.sk/?q=auticka-vlaciky/se...

siska_br
9. okt 2009

ahojte dievcata

prisla som vas poprosit o radu - ja som uplny cukrar amater, ale na prve narodeninky nasho synceka by som chcela moju prvu marcipanovu potahovanu 🙂 korpus bude kupensky - z prevadzkovych dovodov (odstavena rura, k dispozicii len dvojplatnicka)...mohla by som vas poprosit o pomoc prosim? mate tip na dobry chutnucky krem - plnku, kt. by zvladol aj zaciatocnik ako ja? na marcipanovu hmotu som nasla nasledovny recept

http://www.mimibazar.sk/recept.php?id=1133

myslite ze moze byt?

vopred velmi pekne dakujem za rady a tipy 🙂

henikav1
9. okt 2009

ahoj siska_br, ja som pokrocily zaciatocnik, peciem "uz" stvrtu tortu 😀 😀 😀
pre mna najjednoduchsi a chutny krem je bananovy. Rozslahala som pol litra smotany na slahanie, do toho stuzovat slahacky a ked je slahacka vyslahana, zaslaham do toho jeden bananovy puding Dr Oetker, ale pozor, ten co je bez varenia. samozrejme, ak chces iny, vyber si inu prichut pudingu.
No a marcipanovu hmotu tuto neviem posudit, ja som zatial skusala len z marschmalow. Tak vela stastia

alionuska, pozerala som tvoje torticky su nadherne, ako vzdy, len ta obdivujem ako to stihas a vladzes, ja som to moje ihrisko vcera nedokoncila, nenormalne ma bolela hlava. teraz som prisla z prace, hlava este stale boli, ale menej ako vcera, tak sa pokusim ju dokoncit teraz

Sofi, ja som prave davala tento bananovy krem a do toho jahody a banany, ale neviem ake to bude

olivova
9. okt 2009

aj ja sa pridavam, idem urobit moju prvu tortu potiahnutu marcipanom 😵 dufam, ze sa podari. Len som sa chcela spytat - som prebehla vsetky stranky len v rychlosti- moze sa dat pod marcipan maslova poleva? Niekde som citala, ze sa rozteka, ci nieco podobne, ale mozno som bola len nepozorna v citani 😅 ...Aby som sa nahodou rano nezobudila a bolo po torte 😀 ... Dufam, ze sa podari a hodim aj fotku..

boldy
9. okt 2009

ahoj a dakujem baby, ste zlata... v nedelu sa chystam na moju 2. tak uvidime, ci pridam aj foto 😝
este raz asi ste to prebehli, ako skladujete zvysok potahovky, v chladnicke a ako dlho vydrzi?
olivova> drzim palce
cessy, alionus: krasne torticky, mam co robit teda 🙂

lenka.pav
9. okt 2009

boldy, ja to skladujem vzdy v mraziaku a po rozmrazeni je to ako cerstve, ziaden rozdiel. dokonca som uz aj viackrat davala to iste do mraziaka a ok 😉