Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

sikag
30. apr 2014

@pristela no ze ma to neprekvapuje ze od oka robis 😀 😀 😀 ja totiz nerobim ani pernicky tak nemam prax, recept som nasla na 180g na bielok, ale na stencils som nasla ze 140g na bielok - take redsie, ked robim s tenuckou dierkou v sacku tak to ide pekne take redsie, ale na bokoch torty mi to ide tazsie, tak som nevedela ci je to len prax alebo este aj nepravny pomer - tam sa mi tie "nitky" trhaju obcas

jakelina
30. apr 2014

@jper já moc máslem nepotírám, zarovnávám ganache, tak mi to je jedno. 😉 Dortík máš krásný

jakelina
30. apr 2014

@sikag když zdobíš boky, tak si dort šikmo podepři, já si třeba pod tu podložku položím stoh časopisů a pak se to líp dělá a netrhá se to tak 😉

mimcak
30. apr 2014

@govinda baby tu písali,že na stranke www.natortu.sk roria tlač na fondan,že je to lepšie. Ja som mala na oblatke,ale vraj na fondáne je lepšie a lepí sa modecor gelom,alebo piping gelelom

henny
30. apr 2014

Ahoj holky, prosím pomozte mi. Dostala jsem nabídku na takový dortík a měl by vydržet a neroztýct se. Ale nevím z čeho

jper
30. apr 2014

@jakelina tohle vůbec neznám, to je jak čokoláda? No brala bych změnu, to máslo mi moc nejede 😉

nika1985
30. apr 2014

@henny zeby rastlinna slahacka ta je ako beton mozno baby poradia nieco ine

nika1985
30. apr 2014

@govinda ja objednavam z jedleoblatky.sk len klasika na fondan som este nemala. Lepim to pipingelom na uz potiahnutu tortu a na vrch davam tiez gel aby to trosku ozivilo tie farby.

alisek
30. apr 2014

@florentina
@tigri holky děkuji za odpovědi, hmotu jsem si radši koupila, už jsem něco málo tvořila kostičky na dort-ozdoba.

Jen by mě zajímalo zda na to písmena píšete polevou nebo je to zase z marcipánu?

henny
30. apr 2014

@nika1985 a to jde koupit v obchodě a nebo přes net? Ještě jsem nikdy s tím nedělala 😨

jakelina
30. apr 2014

@jper ano to je čokoláda rozpuštěná ve šlehačce 😉

jakelina
30. apr 2014

@alisek písmenka jsou z potahovky, jsou na to vykrajovátka

pristela
30. apr 2014

@sikag 😅 no vies ja skusam, tiect to jasne ze nemoze , ale mam radsej redsie , ja to robim tak ked mam vymiesany bielok s cukrom urobim v nom lyzickou cesticku alebo nakvapkam cesticku a ked sa drzi ze sa hned nezleje tak je dobre 😀 😀 😀 toto ti hrozne moc pomohlo, že jooo ?? 😀 😀 😀 😀 😀
a stencil ja bielkovou nerobim , vzdy ho robim len cerou+cukor

alisek
30. apr 2014

@jakelina já jsem si to myslela že na to budete mít nějaké udělátka..no tak budu muset zaimprovizovat 😎

maya30
30. apr 2014

ahojte kocky, mam robit tortu pre kozmeticku ktora robi aj nechtovy dizajn...nerobili ste, alebo nemate nieco ulozene ? Ja dako nemam ziadny napad a priznam sa ze ta velka ruka na torte mi pride odpudiva 😝 😅

danielik79
30. apr 2014

@sikag dakujem za radu pre mňa je užitočná lebo ten list neporebujem teraz hned ale až za mesiac tak preto sa radšej teraz pýtam a ešte raz velmi pekne dakujem určite vyskúšam

florentina
30. apr 2014

@alisek já než jsem měla vykrajovačky na písmenka, nebo když chci styl co nemám, tak si napíšu slovo ve Wordu, tučnější, vytisknu, vystřihnu a obřežu nožem dle toho.

florentina
30. apr 2014

@jper ale ta čarodějnice je úžasně roztomilá!

halienka
30. apr 2014

@maya30 Maji, možno by stačilo dať tam fľaštičky laku na nechty a trochu rozliaty alebo okvapkaná torta tým akože, niečo ako na fotke... ale tiež by bolo možno zaujímavé len načrtnúť - namaľovať na tortu akoby ruku, len obrysy a nechty by boli práve mierne vystúpené oblúčky už krásne pomaľované... INSPI Z NETU

sikag
30. apr 2014

@pristela ja sa cere vyhybam a z bielkovou polevou mi to islo nadherne. skus niekedy. a dobre sa aj farbi (ved vies 🙂 )
@henny bielkova poleva 🙂

sikag
30. apr 2014

@maya30 na tomto som sa nasmiala 😀 😀 😀 😀

sikag
30. apr 2014

.....oooooch nejde mi to pridat.... umele nechty pomalovane zapichnute do muffinov - dost nechutne 😀 😀

adrika202
30. apr 2014

@maya30 mne sa tieto celkom pačia ,samozrejme sa daju vylepšit čo pre teba nebude žiadny problem ..ale ako inšpi by mohlo poslužit 🙂

jper
30. apr 2014

@florentina fakt děkuju - mi příjde, že se mi ty roztomilé postavy ani nedaří 😀 😀 vedle originálu je teda bídná :D

alca123
30. apr 2014

zienky sikovnice...mám naplenenú tortu, zajtra ju budem poťahovať. Mám ju krémom pod poťahovku natrieť dnes alebo az zajtra pred potahovaním?

jper
30. apr 2014

Tak dnešní další pro nejmladší dceru i s řezem - mramorový korpus, jahody s malinama v pudinku, dole tvarohovo-smetanový krém, nahoře čokopribinák. Jdou tam vidět i ty mantinely, ta čokoláda mě láka, musím to prubnout

timuss
30. apr 2014

@daja55 tortu bez krému??? to som ešte ani nepočula...to chceli len suchý korpus? čudné 😝 možno len chceli ušetriť 😖

alca123
30. apr 2014

babyyy prosím este raz hádzem otázku...nech viem ci mám balit alebo este potierat 😀....mám naplnenú tortu, zajtra ju budem poťahovať. Mám ju krémom pod poťahovku natrieť dnes alebo az zajtra pred potahovaním?

jakelina
30. apr 2014

@jper malinká je sladká a dort je moc hezký 😉

jakelina
30. apr 2014

@alca123 dnes, krém musí být ztuhlý co nejvíc