Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

monika_123
12. júl 2011

@anjelicek26 podľa mňa to nájdeš ako Decorating Crimper

desmodka
12. júl 2011

@anjelicek26 u vas je to ... open curve crimper

anjelicek26
12. júl 2011

Najdene a objednane, diky babule, tento mesiac uz nic dalsieho, pod ciarou 115€ na zdobitka je dooost 🤐 Hlavne ked je to len hobby xixi

reruna
12. júl 2011

@jakelina no vždyť jo, taky jsem si nejdřív vybrala RDI kvůli ceně a na míchání s mmf se to podle mě hodí, barví se to krásně 🙂

erika107
12. júl 2011

ahojcek babulky chcela by som robit malemu tortu hendy manny http://www.flickr.com/photos/aribakescakes/5488... ale pod tu bednicku s naradim by som chcela dat este stvorcovu tortu 30x30 len neviem z kolko vajicok mam urobit korpus a tkatiez do formy 20x20? Dakujem

hermiinka
12. júl 2011

ahojte dievcata.chcem sa spytat ci nemate nejaky navod ako urobit lietadlo z MMF.chcem upiect tortu pre svagrinu co prilieti z UK aj s detmi.dakujem

zuzana124
12. júl 2011

@anjelicek26 tie klieštiky sa volaju v angličtine Fondant Crimpers pozri si túto stránku http://www.ahcakedesign.com/crimpers.html 🙂

ikula2
12. júl 2011

@cigaretka5 ja by som to zhodnotila asi takto na zaver tej ceny, myslim ze ani ty by si nerobila na hodinu za 1euro a ja ked si zratam ze na torte mam zisk 10az15 eur bez energii 😝 a modelovanie trava aj 4hodiny pecenie aspon 2az 3hodky zalezi od velkosti, zdobenie 2hodky to mame cely den v praci minimalne a pochybujem ze niekto tu v praci zaraba na den 10eur. A vlastne ta cena ved pani berie tusim 8eur 1kg a ja tiez niekedy nemam srdce si pytat viac a donedavna tu este baby robili aj za tuto cenu ale posledny polrok slo vsetko rapidne hore cenami. Nevidela som ti ju, ale tusim tam neboli ziadne modelovacky a nejake extra zdobenia tak ta cena bola super pre teba.

@zlatat
@lusil2005 a neviete kolko krat rozrezem tu formu? Lebo chcem aby bola spon 3x rozrezana. Dakujem

ikula2
12. júl 2011

@erika107 jej to je nejaka rozpravka? Super krasne. A aku chces mat velkost v kg, podla toho.

zlatat
12. júl 2011

@ikula2 závisí to od toho, z koľkých vajec ju spravíš a ako vysoko ti narastie. Ak má byť 3x rozrezaná, teda 4 pláty, tak to musí byť vysoký korpus minimálne 6 cm, a neviem či máš takú vysokú formu. Takže upeč si 2 pláty, ktoré si potom rozrežeš ako chceš

broucek2
12. júl 2011

@tica dolar je někde kolem 16,5 Kč a Euro cca 24 Kč, takže je to levnější o cce 1/3 než v dolarech. Jen ještě zjistit, jak je to s platbou, protože převodem z účtu by asi byly velké poplatky a pay pal zatím nemám

daria77
12. júl 2011

Ahojte maminky 🙂 ,neviete mi náhodou povedať,čo mám robiť,aby sa mi to nelepilo......teda pre vysvetlenie:Idem robiť tortičku,klobásky atď a farbím si tak na nečisto kúsky hmoty a zisťujem,čo je ono a čo nie a pri tej klobáske sa mi to lepí ,lepí 😅 kakao som si rozmiešala s troškou vody a gelovky v troche alkoholu a farbila som.....keby som namiesto gelových farieb použila práškové tiež by sa to lepilo????? 😕 Nemám práškové farby,rýchlo by som si ich musela objednať......čo by ste mi poradili,aby sa mi to nelepilo,lebo potom to nie je ono 😖

lussy23
12. júl 2011

@desmodka - krásna @andriss23 - krásne torty @ellise nádherné

Inak objednala som si ten smartflex a som pne spokojná. Postavička, ktorú som modelovala mi pekne držala, a síce sa mi prilepila o podložku, dala apekne odlepiť a vcelku. =) S WI sa mi to obvykle rozpadá. Som už kopec ozdôb vyhodila, lebo sa mi polámili a už sa nedali zlpiť =(

daducha
12. júl 2011

@monika_123 funguje uz tvoj obchodik?

daria77
12. júl 2011

Jaj a ešte niečo,keď sa tu hovorí o tých cenách a tortách,tak prispejem niečo aj ja. Dala som si malému tento rok urobiť tortu McQuina,v cukrárni,kde robia na objednávku,lebo dovtedy som nepoznala vo svojom okolí nikoho kto by robil marcipánové torty a hľadať na internete ma žiaľ nenapadlo 😅 ,bolo to také na rýchlo,malý chcel autíčko,tak som mu chcela urobiť radosť.Takže objednala som ju,videla som ju na obrázku,...a s očakávaním som išla pre ňu.Tá slečna ,čo nám ju odovzdávala,ešte s ňou nabúrala do stojana na zákusky ,takže rýchlo ju ešte pred nami zlepovala,okrem toho ,že sme mali ružového McQuina-nie červeného (úplne ružového),,bolo vidieť,že bol robení na rýchlo,skrátka žiadne prepracovanie,nič,poťah ešte natrhnutý s trhlinami.Keď si myslíte,že som niečo povedala,tak nie,bola som ticho,blbá hus ,no 🙄 ,bola som rada,že mám tortu 😅 😅 A to ma vlastne naštartovalo k tomu,že som začala sama robiť marcipánové torty,bola som z autíčka sklamaná ,ale nekritizovala som(blbá povaha,no),povedala som si ,že keď ja také dokážem spraviť , až potom budem mať právo kritizovať 🙂 .Vidím koľko je za tým xy hodín práce,fakt na nezaplatenie,robím ich s láskou a pre radosť (zatiaľ som ich spravila len 4 😅 😅 ),keď videla mamina,svokra ,koľko hodín mi to tá roboty,tak povedali,keby nevideli ani neuveria a vedia,že spraviť tortičku s ozdobami potrebuje veľa času,nie je to ako sa hovorí za 5 minút 🙂 ,ale keď to robíte s radosťou a láskou,tak sa to dá 😉 A aby som sa vrátila k tomu autíčku,bolo fakt maličké,nemalo ani kilo a pol,možno tak 1,2 kg,keď tak pozerám na klávesnicu tak asi 3/4 z klávesnice tak dlhé a široké tiež ako ona, ružové,poškodené a prepracované žiadne 😔 (aby ste si nemysleli,nie som náročná,ale tam boli prilepené,len kúsky farebných hmôt),boli z neho sklamaní všetci ,nie len ja,ale oboji starí rodičia,krstní,,,... a cena bola 25€.. ,prosím nemala ani kilo a pol 😖 .Keď som našla toto forum od údivu som otvárala oči,nielen ústa 😀 ,také nádherné torty som ešte nevidela,nemohla som od nich oči odlepiť,proste nádhera.Tak prečo by ste to potom mali robiť prakticky zadarmo,keď sa to zdá niekomu veľa,nech skúsi inde ,ale každá jedna mamina,ktorá to skúsila a robí s láskou si svoju prácu cení a stojí si za ňou ,predsa nemôže robiť zadarmo (ja zatiaľ robím len rodinke)...tak vám maminky držím palce a nedajte sa od nikoho znechutiť 😉 ,vaše tortičky sú krásne ,takže musia byť aj dobre cenovo ohodnotené,veď nech si každý zráta suroviny,kopu času-hodiny,energie,zdobenie..... a čo zostane??-je to na nezaplatenie

vlada111
12. júl 2011

@lussy23 moja skúsenosť je tá istá 😉

katulkaaaaaa
12. júl 2011

@daria77 neviem ti poradit co spravit aby sa nelepilo,snad len robit v noci ked nieje tak horuco,teraz piect je skoro ako za trest v tomto teple 😖 a co sa tyka cien tiez som si kedysi myslela ked som si ja davala piect a za dve torty som nechala 54eur ze ako vela teraz ked peciem si vobec nemyslim lebo ludia ani len netusia kolko je za tym hodin prace

ikula2
12. júl 2011

@daria77 ja mam zapnuty aj ventilator, aspon priamo kde robim a skus solamyl inac aj mne sa veelmi lepila hneda, mozno aj pre tu vodu co si riedila, ale je to teraz ako za trest praca v teple, ale mne sa zda ze momentalne tekute farby viac lepia ako gelove a praskove mam len trblietky tak neviem ci by boli lepsie

jakelina
12. júl 2011

@daria77 hezky napsané. 😉

lusil2005
12. júl 2011

No tak som prave natrela tortu maslom pod potahovku, a skusila som do toho masla s cukrom rozmiesat aj korpus. a kedze to bolo na tiramisu tortu, tak som tam supla aj trosku nescafe... baby - to vam je nenormalna vec!!!!! 😵
za prve sa s tym (aspon mne) robi ovela lepsie ako s cistym maslom s cukrom, je to take - ani neviem ako to popisat. proste ovela lepsie som tortu zarovnala, aj rohy, aj hrany.
za druhe je to pevnejsie aj ked to nieje uplne zatuhnute, takze hadam to aj v tychto teplach pomoze torte... ale zas netrha to ani korpus ani krem pri natierani.
no a za tretie - prvy krat mi to chutiiiii!!!! 😀 to maslo mi tam vzdy na tej torte vadilo 😖 teda chutovo. ale toto je vlastne taky rozdiel ako jest maslo samotne a natriet si ho na vianocku... fakt som sa musela pri ochutnavani toho korpusoveho kremu krotit 😀
takze vrelo odporucam vyskusat!!!!

jakelina
12. júl 2011

@lusil2005 že bych něco upekla???? 😀 😀 😀 Ať si to můžu vyzkoušet. Kdo to u vás jí, když pečeš dort, tak ho sníte celý sami???

lusil2005
12. júl 2011

@jakelina ale nieeee 😀 mam tu okolo seba sesternice, tety... vela detureniec a tak 😅 ale sem - tam upeciem nejaku aj cisto pre nas 😵
ale teraz robim prvu objednavkovu. az sa divim aka som odvazna pri skusani novych veci na nej! 😀 skusila som do zeesanovskej tiramisu plnky pridat aj trosku kyslej smotany lebo minule sa mi to tiramisu zdalo take trosku fadne. a chuti to ovela lepsie! teraz som skusila ten korpusovy krem.... no uvidime ci mi to stastie vydrzi do konca torty 😀

jakelina
12. júl 2011

@lusil2005 určitě se bude dařit. Já jsem si hned jak malý usnul zkoušela smíchat MMF a RDI a udělat pár růžiček a poupátek. V tom horku to rychle schlo a ta první je už úplně tvrdá. Jenom se mi ty růže nedaří, budu muset víc trénovat. Pořád je mám divné. 😒

eliska22
12. júl 2011

kočky robím tortu na sobotu na svadbu, ale prídu si po ňu už vo štvrtok cez obed 😕 okrem toho, že dúfam, že sa neroztopí, ale upozornila som ich na to 😝 , tak idem tam dávať tvarohový krém ten s pudingom a maslom, len neviem myslíte, že keď to dnes večer naplním, tak to vydrží do soboty?
a ešte mám jednu otázočku, ako robíte lístky ruží? neviem si s tým rady 😖

eliska22
12. júl 2011

@jakelina veď sú pekné 😵 ja som robila dnes a včera tieto na svadobnú tortu 😝

lusil2005
12. júl 2011

@jakelina neblaaaazni, ved ich mas naaadherne! 😵 😵 😵 a rovno s nimi sup na torticku natretu korpusovym kremom 😅

jakelina
12. júl 2011

@eliska22
@lusil2005 děkuju, no mně se zdají divné. Nevím co dělám blbě. 😉

@eliska22 lístky chci zkusit taky, tak jsem hledala postup.
http://forum.dortomanie.cz/viewtopic.php?f=164&...
Zatím jsem našla toto, tak nevím jak na to. 😒

eliska22
12. júl 2011

@jakelina jééj to mi pomohlo, aj som to skúšala s tým kolečkom, ale nevedela som ako na to 😅 ďakujem 😵 a aj mne sa moje ruže zdajú divné 😀

jakelina
12. júl 2011

@eliska22 že by to byla profesionální deformace 😀 😀 😒